NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 635 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 20 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Alper Aşkan - 19umda Yoruldum

Bu konu 3182 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...

Alper Aşkan - 19umda Yoruldum 3182 Reviews

Konuyu değerlendir: Alper Aşkan - 19umda Yoruldum

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3182 kez incelendi.

Ellerinize sağlık. Evet önemli olan birşeyler üretip paylaşmak bence. Geriye sadece teknik teferruatlar kalıyor ki onlar da zamanla aşılabilecek şeyler. Paylaşacak birşeyleriniz yoksa istediğiniz kadar tekniğiniz iyi olsun, bir işe yaramıyor.

Bu arada size ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Söz-müziği size ait olan parçalara mutlaka en azından dijital damga yaptırmanız.

Ayrıca, size ait olmayan parça varsa bunu da açıklama kısmında belirtirseniz, etik açıdan uygun olur. Ay Tenli Kadın parçasını ben ilk Ufuk Beydemir'den dinlemiştim, yoksa parça size mi ait?

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

AlperAskan, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık. Evet önemli olan birşeyler üretip paylaşmak bence. Geriye sadece teknik teferruatlar kalıyor ki onlar da zamanla aşılabilecek şeyler. Paylaşacak birşeyleriniz yoksa istediğiniz kadar tekniğiniz iyi olsun, bir işe yaramıyor.

Bu arada size ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Söz-müziği size ait olan parçalara mutlaka en azından dijital damga yaptırmanız.

Ayrıca, size ait olmayan parça varsa bunu da açıklama kısmında belirtirseniz, etik açıdan uygun olur. Ay Tenli Kadın parçasını ben ilk Ufuk Beydemir'den dinlemiştim, yoksa parça size mi ait?

Abi teşekkür ederim görüşlerin için. Hayır abi bana ait değil. Bende sizin dediğinizin tam aksine cover olan parçalarda birşey belirtmiyorum sadece söz müziği bana ait olanlarda belirtiyorum. Çünkü 3 senede aldığım aşağı yukarı 20 kayıt içinde son kaydım hariç hepsi coverdı. Bundan sonra kendi şarkılarımı orginal song, başkaların şarkılarında da cover olarak belirtirim

Dijital imza nasıl edinebilirim? Çünkü bu saatten sonra kendi bestelerimin kayıtlarına ağırlık vermeyi düşünüyorum. En azından hatıra niyetine saklamak için

tezcankoray Şu üyeler, AlperAskan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İbanez Rg350m Yellow - Masterwork E.klasik with fishman - Stagg EC3000CNF Perdesiz E.Klasik gitar - Roland ua-25ex - Steelseries Elite Prism - Behringer B2 Pro - Samson C01 - Alesis V49 - Boss Me25 - Line6 Micro Spider

Alıntı AlperAskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi teşekkür ederim görüşlerin için. Hayır abi bana ait değil. Bende sizin dediğinizin tam aksine cover olan parçalarda birşey belirtmiyorum sadece söz müziği bana ait olanlarda belirtiyorum. Çünkü 3 senede aldığım aşağı yukarı 20 kayıt içinde son kaydım hariç hepsi coverdı. Bundan sonra kendi şarkılarımı orginal song, başkaların şarkılarında da cover olarak belirtirim

Dijital imza nasıl edinebilirim? Çünkü bu saatten sonra kendi bestelerimin kayıtlarına ağırlık vermeyi düşünüyorum. En azından hatıra niyetine saklamak için
    Sahiplen.com sitesi var benim bildiğim. Parça başına 4 TL gibi bir ücreti vardı.

Aslında Mesam üyeliği alıp, parçaları oraya kaydettirmek gerekiyor ancak Mesam üyeliğinin de şöyle saçma bir şartı var ki, üye olmak için en az bir parçanızın bir yerlerde kullanılmış olması gerekiyor, değişik bir paradoks

En azından dediğim gibi digital damga yaptırabilirsiniz yukarıda verdiğim siteden.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AlperAskan, Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İstediğiniz şarkınızı ben kayıt eder yayınlarım, sıkıntı yok Biz ne güne duruyoruz?

AlperAskan Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediğiniz şarkınızı ben kayıt eder yayınlarım, sıkıntı yok Biz ne güne duruyoruz?
    Çok teşekkür ederim size ulaşacağım

İbanez Rg350m Yellow - Masterwork E.klasik with fishman - Stagg EC3000CNF Perdesiz E.Klasik gitar - Roland ua-25ex - Steelseries Elite Prism - Behringer B2 Pro - Samson C01 - Alesis V49 - Boss Me25 - Line6 Micro Spider

Alıntı AlperAskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim size ulaşacağım
    Yok @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abinin dediği "Aslında Mesam üyeliği alıp, parçaları oraya kaydettirmek gerekiyor ancak Mesam üyeliğinin de şöyle saçma bir şartı var ki, üye olmak için en az bir parçanızın bir yerlerde kullanılmış olması gerekiyor, değişik bir paradoks " cümleye karşılık şaka yapayım dedim Sesim güzel değildir aman... Siz de şakayı devam ettirdiyseniz ve ben anlamadıysam bu mesajı görmezden gelin

AlperAskan Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abinin dediği "Aslında Mesam üyeliği alıp, parçaları oraya kaydettirmek gerekiyor ancak Mesam üyeliğinin de şöyle saçma bir şartı var ki, üye olmak için en az bir parçanızın bir yerlerde kullanılmış olması gerekiyor, değişik bir paradoks " cümleye karşılık şaka yapayım dedim Sesim güzel değildir aman... Siz de şakayı devam ettirdiyseniz ve ben anlamadıysam bu mesajı görmezden gelin
    Hahaha düşünmeniz yeter

Dostum yüreğine emeğine sağlık. Emin ol ki duygunu vermişsin, önemli olan bu bence. Tabi teknik detaylar bir yana, paylaşmak ve kendini geliştirerek mutlu olmayı amaçlamak en büyük emel bence..
    Ben her kayıt alışımda duyduğum hazzı anlatamam, kayıt ne kadar kötü veya beste ne kadar iyi önemli değil. O anki yaşadığım mutluluk, kayıt bittiğinde duyduğum yorumlar ve insanların duygumu paylaşması çok güzel.
    Bunları yaşadığın için şu an seni kıskanıyor ve hemen yeni kayda giriyorum
    Selamlar.

AlperAskan, Can, EsbaB, gitarist1975, Tanerongunyzb Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum yüreğine emeğine sağlık. Emin ol ki duygunu vermişsin, önemli olan bu bence. Tabi teknik detaylar bir yana, paylaşmak ve kendini geliştirerek mutlu olmayı amaçlamak en büyük emel bence..
    Ben her kayıt alışımda duyduğum hazzı anlatamam, kayıt ne kadar kötü veya beste ne kadar iyi önemli değil. O anki yaşadığım mutluluk, kayıt bittiğinde duyduğum yorumlar ve insanların duygumu paylaşması çok güzel.
    Selamlar.
    Arkadaşımızın çalışmaları için ne kadar içten ve güzel bir yorum yapmışsınız.
    Çok hoşuma gitti. Kesinlikle katılıyorum.
    Sevgiler...

AlperAskan, EsbaB, ishak göktekin Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı ishak göktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Abi çok teşekkür ederim hem mutlu ettin hemde çok güzel tarif ettin. Mesajını okurken istemsiz bir gülümseme oldu suratımda. Sanırım bende bir kayıt daha alıcam. Selamlar

ishak göktekin Şu üyeler, AlperAskan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: