NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 571 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 19 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Dip ses sorunu?

Bu konu 3685 kez görüntülendi 18 yorum aldı ...

Dip ses sorunu? 3685 Reviews

Konuyu değerlendir: Dip ses sorunu?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3685 kez incelendi.

Dip ses sorunu?

Merhaba arkadaşlar:

Müzik dinlerken ya da Cubase de çalışırken,Monitörlerden olsun kulaklıktan olsun sürekli bir elektrik sesi gelmekte.
    Sorunun kaynağını biliyorum ama çözüm bulamadım. Laptopun adaptörünü çekip pil ile kullanırsam dip ses tamamen gidiyor.
    Evde topraklama tam orada sorun yok.
    Denediğim yöntemler:
    1-Adaptörü tamamen ayrı prize takmak,
    2-Ses kartını ayrı prize takmak,
    3-Donanımları birbirlerinden uzaklaştırmak,
    4-Onboard ses kartını devre dışı bırakmak hatta sürücüleri kaldırmak.
    Yani hemen hemen her şeyi denedim sayılır. Atladığım şeyler ve yapmam gerekenler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ekipman:
    Samsung laptop,Focusrite Scarlett 6i6 Ses kartı,Yamaha Hs8 monitör,Korg Pa4x Keyboard.

Alıntı hharas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar:

Müzik dinlerken ya da Cubase de çalışırken,Monitörlerden olsun kulaklıktan olsun sürekli bir elektrik sesi gelmekte.
    Sorunun kaynağını biliyorum ama çözüm bulamadım. Laptopun adaptörünü çekip pil ile kullanırsam dip ses tamamen gidiyor.
    Denediğim yöntemler:
    Yani hemen hemen her şeyi denedim sayılır. Atladığım şeyler ve yapmam gerekenler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Ekipman:
    Samsung laptop,Focusrite Scarlett 6i6 Ses kartı,Yamaha Hs8 monitör,Korg Pa4x Keyboard.
    bendede yamaha hs50m vardı ondada sss diye ses geliyordu galiba ürünün kendi çalışma sesi nasıl arabalar çalışırken ses çıkartıyorsa buda öyle galiba bi çözüm yok buna

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede yamaha hs50m vardı ondada sss diye ses geliyordu galiba ürünün kendi çalışma sesi nasıl arabalar çalışırken ses çıkartıyorsa buda öyle galiba bi çözüm yok buna
    Monitörlerden olduğunu sanmıyorum; Zira laptop pil ile çalışırken o ses hiç gelmiyor ki zaten kulaklık ya da diğer ses kaynaklarından da geliyor.

Monitörlerden olduğunu sanmıyorum; Zira laptop pil ile çalışırken o ses hiç gelmiyor ki zaten kulaklık ya da diğer ses kaynaklarından da geliyor.
    benim bilgim buraya kadar gerisini diğer arkadaşlar abiler söylerde her ürünün çalışma sesi vardır kulaklıkda dahil bilmiyorum türlü sebepleri olabilir denemeler yapmak lazım

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Merhaba arkadaşlar:

Denediğim yöntemler:
    Ekipman:
    Merhaba,
    Ben de benzer durumu orgdan ses kartına line (jack) giriş yaptığımda yaşıyorum. Eğer bu şekilde kayıt alacaksam laptopun elektrik fişini çıkarıp sadece kendi piliyle alıyorum kaydı. Bu şekilde dip gürültü olmuyor. Pa800'ün çıkışları balanssız olduğu için diye düşünmekteyim.

hharas Şu üyeler, wade21 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 800 / Cubase Pro 8

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben de benzer durumu orgdan ses kartına line (jack) giriş yaptığımda yaşıyorum. Eğer bu şekilde kayıt alacaksam laptopun elektrik fişini çıkarıp sadece kendi piliyle alıyorum kaydı. Bu şekilde dip gürültü olmuyor. Pa800'ün çıkışları balanssız olduğu için diye düşünmekteyim.
    Klavyelerin çıkışları çoğunlukla balanssız (unbalanced) olur. Dolayısıyla klavyeyi ses kartının balanslı girişlerine bağlıyorsanız , arada di-box kullanın.

hharas, wade21 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (24 Aralık 2016 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Laptop'ın priz ucunun resimde yeşil ile işaretlediğim yerlerini , siyah izloe bantla kapatıp bir takmayı denermisiniz:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

hharas Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laptop'ın priz ucunun resimde yeşil ile işaretlediğim yerlerini , siyah izloe bantla kapatıp bir takmayı denermisiniz:

Aynen öyle orayı bantlayın bir deneyin.

hharas, ugur86 Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Durumumuz aynı. Bende aynen sizin gibi sadece pille düzgün kayıt alabiliyorum. Yalnız bir şeyi farkettimki,Line analog jaklar kullanılmazsa o ses gelmiyor.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkürler fakat eklentiyi göremiyorum.