NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 573 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 19 ile 19 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Dip ses sorunu?

Bu konu 3686 kez görüntülendi 18 yorum aldı ...

Dip ses sorunu? 3686 Reviews

Konuyu değerlendir: Dip ses sorunu?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3686 kez incelendi.

Alıntı hharas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler fakat eklentiyi göremiyorum.
    Cepten bakıyor olabilirsiniz bilgisayardan bakmayı deneyin, olmadı upload ederim

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laptop'ın priz ucunun resimde yeşil ile işaretlediğim yerlerini , siyah izloe bantla kapatıp bir takmayı denermisiniz:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Uğur hocam bahsettiğin gibi topraklamayı bantlayarak iptal etmiştim bir zamanlar ama sanırım bununla bağlantılı olarak laptopun ana kartı yandı. Neyseki garantisi henüz bitmemişti o zaman ve ana kartı değiştirdiler. Normal şartlarda bu dip gürültüsü yok. Orgdan line çıkış yöntemiyle kayıt almaya çalıştığımda oluyor. Bu durumda da laptopun fişini çekip öyle çalışıyorum. Tekrardan topraklama iptaliyle riske girmeyi düşünmedim o olaydan sonra...

hharas Şu üyeler, wade21 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 800 / Cubase Pro 8

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam bahsettiğin gibi topraklamayı bantlayarak iptal etmiştim bir zamanlar ama sanırım bununla bağlantılı olarak laptopun ana kartı yandı. Neyseki garantisi henüz bitmemişti o zaman ve ana kartı değiştirdiler. Normal şartlarda bu dip gürültüsü yok. Orgdan line çıkış yöntemiyle kayıt almaya çalıştığımda oluyor. Bu durumda da laptopun fişini çekip öyle çalışıyorum. Tekrardan topraklama iptaliyle riske girmeyi düşünmedim o olaydan sonra...
    Hocam bu bantlama işlemini olayın bilgisayarla alakalı olup olmadığını anlamak için yapıyoruz. Burası bantlanmasına rağmen dipses devam ediyorsa bilgisayar'ın güç kaynağında sorun olabilir, ya da harici monitör hdmi üzerinden anakarta bulaştırıyor olabilir gibi yorumlar yapıyoruz. eğer bantlanınca dipses kesiliyorsa o zaman sorun ev hattına bağlanan başka bir elektronik eşyadan kaynaklanıyor olabilir.

Yoksa bantladım dipses kesildi bundan sonra böyle kullanayım diye bir durum riskli

al2, wade21 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Cepten bakıyor olabilirsiniz bilgisayardan bakmayı deneyin, olmadı upload ederim
    Uğur hocam PC'den bakıyorum ama yazılanlardan topraklama kısmının bantlanacağını anladım. Tekrar teşekkür ederim deneyeceğim.

Upload ettim tekrardan, yeşil kısım geçici olarak bantlanacak.

hharas Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Upload ettim tekrardan, yeşil kısım geçici olarak bantlanacak.

Uğur hocam,Bu yöntemle dip ses tamamen kesildi. Bir an şüphelendim pilde mi çalışıyor diye
    Peki şimdi ne yapmalıyım?

Konu ugur86 tarafından (26 Aralık 2016 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.

Uğur hocam,Bu yöntemle dip ses tamamen kesildi. Bir an şüphelendim pilde mi çalışıyor diye
    Peki şimdi ne yapmalıyım?
    Şimdi yapabileceğin bir yöntem UPS alıp laptopun elektrik dalgalanmaları ve kesilmelerde anakartının zarar görmemesini sağlayarak bu şekilde bantlı kullanmak, ikinci yöntem ise bilgisayara bağlanan harici lcd monitör vs. hiçbirşey olmadan, hatta evdeki bütün prizleri boşaltarak, tek tek geri ekleyerek hataya sebep olan cihazı bulman ve ondan kurtulman

hharas Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Şimdi yapabileceğin bir yöntem UPS alıp laptopun elektrik dalgalanmaları ve kesilmelerde anakartının zarar görmemesini sağlayarak bu şekilde bantlı kullanmak, ikinci yöntem ise bilgisayara bağlanan harici lcd monitör vs. hiçbirşey olmadan, hatta evdeki bütün prizleri boşaltarak, tek tek geri ekleyerek hataya sebep olan cihazı bulman ve ondan kurtulman
    Bilgisayarı UPS ile kullanıyorum. 2. dediğinizi deneyip olmazsa yanana kadar bantlı kullanacam.

Bilgisayarı UPS ile kullanıyorum. 2. dediğinizi deneyip olmazsa yanana kadar bantlı kullanacam.
    Bu şekilde bence kullanmayın. Bildiğim kadarıyla sizin için de tehlikeli olabilir. Sevgili kardeşim elektriğin şakası olmaz.

hharas, Sativus Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro