NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 555 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mac Üzerinde Windows - Cubase Vsti

Bu konu 1028 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Mac Üzerinde Windows - Cubase Vsti 1028 Reviews

Konuyu değerlendir: Mac Üzerinde Windows - Cubase Vsti

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1028 kez incelendi.

Mac Üzerinde Windows - Cubase Vsti

Arkadaşlar merhaba. Mac üzerinde çalışmadım hiç. Şu anda bir stüdyoda da aktif olarak çalışıyorum ve Pc - Windows üzerinde Cubase 5 çalışıyoruz. Evimde de sistem kurmak arefesindeyim ve Mac pc üzerinde Windows çalışmak konusunu merak ediyorum. Değişik durumlardan Mac edinmem pcye göre daha kolay şu an lisanslı Logic satın alıp bi yandan da cubase çalışmaya devam etmek istiyorum. Malumunuz vsti falan satın almak pek mümkün olmuyor maddi durumlardan ötürü. Mac üzerinde windows - cubase 5 çalışsam indirdiğim vstileri pluginleri vs kurabilir miyim ? Bunun önünde bir engel var mı ?

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:

Merhaba, foruma hoşgeldiniz.
    Bahsettiğiniz sistemle ben de çalışıyorum, studyoda tamamen mac-logic tabanlı çalıştığımız için bazı ufak tefek şeyleri evde yapmam gerektiğinde sürekli export alıp aktarma gibi şeyler uğraşmak problem oluyor. bu sebeple sessiz de çalıştığı için eve bir mac mini aldım, ram ve ssd takviyesi yaptıktan sonra bootcamp ile win7 kurdum, oldukça stabil ve sorunsuz çalışıyor şu anda. bootcamp özel yazılımı sayesinde os x ve windows geçişi 15-20 saniye civarında gerçekleşebiliyor. win7 kurduktan sonra, hangisinin varsayılan olarak ilk power düğmesine basınca açılacağını bootcamp denetim masasından ayarlayabilirsiniz. bu saatten sonra herşey normal bir pc kullanıyormuş gibi olacaktır, istediğiniz yazılımı eskisi gibi windows üzerine kurabilirsiniz.

logic lisansını ayrı satın almanıza gerek yok, iş yerindeki bilgisayardaki apple hesabı ile evdeki hesap aynı olursa, ordaki yazılımları evdeki mac'e de kurabilirsiniz, aynı programı aynı kişinin iki defa satın almasına gerek yok yani.

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Teşekkür ederim benim için çok faydalı bir bilgi o. Çünkü yaklaşık 5bin lira pc masrafından kurtuluyorum bu şekilde stüdyoda cubase kullanılıyor. Ben evimdeki çalışmalarda logic de kullanmak istiyorum bu nedenle satın alacağım. Teşekkür ederim tekrar.

Alıntı enduzgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim benim için çok faydalı bir bilgi o. Çünkü yaklaşık 5bin lira pc masrafından kurtuluyorum bu şekilde stüdyoda cubase kullanılıyor. Ben evimdeki çalışmalarda logic de kullanmak istiyorum bu nedenle satın alacağım. Teşekkür ederim tekrar.
    Pc toplayıp hackintosh kurmaktansa mac alıp bootcamp'la windows kurmak daha sağlık bana göre, hackintosh işini donanımdan çok iyi anlayan ve daha önce kurulup sorun yaşamanmamış setupları kullanan birine yaptırmak lazım, yoksa stabil çalışmayabilir. Çok oyun oynamıyor ve ağır grafik yazılımları ile çalışmıyorsanız mac mini işinizi görür. Logicte 100 kanallı proje mixliyorum ben mac mini ile sorun yaşamıyorum, basit video düzenlemelerde de sorun olmuyor.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

+ Yeni Konu aç