NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 383 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 34 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Steinberg Cubase Pro 9 Review

Bu konu 3904 kez görüntülendi 33 yorum aldı ...

Steinberg Cubase Pro 9 Review 3904 Reviews

Konuyu değerlendir: Steinberg Cubase Pro 9 Review

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3904 kez incelendi.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam demo'yu kurarken tarih uzattığınız için öyle sorunsuz olabilir, yoksa tarihi ileri almadan ve paketteki elicenser extender'ı kurmadan sadece elements extender'ı kurarsanız 30 gün sonra lisans hatası verir. yani info dosyasında belirtilen sıra atlanmadan temiz kurulum yapılmalı.

Bu arada konu alakasız bir yere geldi, cubase 9 için söylenecek sözü olan arkadaş başlıktan devam edebilir
    Aynen uğur hocam dedigin gibidir mutlaka sıfırdan kurulacaksa, ben daha önceki işlemlerin üzerine kurdum sonrasında problem çıkarmı bilmiyorum ama şuan için sorun yok gibi görünüyor.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Cubase 9'da asio peak sorunu çözüldü mü acaba, deneyebilen var mı arkadaşlar, özellikle bu problemin artık çözülmesi lazım, ben safkan win7 kurdum iyice azaldı ama hala nadiren de olsa anlık peak yapabiliyor ve çıt diye bir kesilme duyuyorum, mac tarafında cubase'de sorun olmuyor nedense.

averen Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Uğur hocam şimdi şu durumda Cubase elemnts 9 update veriyor 30 euro ya acaba bunu alsam sorun yaşarmıyım, kanal sayısı v.s hakkında bilgin varmı yada böyle bişeye gerek varmı fikrini almak isterim.

Teşekkür ederim.

ugur86 Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (10 Aralık 2016 Saat 18:59 ) değiştirilmiştir.
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Cubase 9'da asio peak sorunu çözüldü mü acaba, deneyebilen var mı arkadaşlar, özellikle bu problemin artık çözülmesi lazım, ben safkan win7 kurdum iyice azaldı ama hala nadiren de olsa anlık peak yapabiliyor ve çıt diye bir kesilme duyuyorum, mac tarafında cubase'de sorun olmuyor nedense.
    8.5te aynı sorun sanırım herkeste vardı. 9a 2 gün önce güncelledim gözüme hiç çarpmadı asio peak sorunu. Eski projelerimi açıp baktım onlarda bile peak yapmadı şuana kadar.

ugur86 Şu üyeler, Ünsal İçmez adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

9 da 32 bit vst ve plug inleri kullanamıyorsunuz. Ben Jbridge ile de tekrar denedim (Mac te) alayını black list e almış, aynı zamanda lisanssız ları da..
    Asio da bir değişiklik var, 16 kanal Native Kontakt açtım, ses alamadım, 2 kanal açınca çalışıyor, sonra buffer size i yükselttim, ses alabildim.. Ancak baştan arıza gibi gelip telaşlandırıyor insanı.
    Muhteşem bir eq geliyor beraberinde, üzerinde çalıştığınız frekans bandını tek başına dinleyebiliyorsunuz.
    Lower zone kullanışlı birşey ama benim asabımı bozdu, özellikle midi çalışırken illa da büyük ekrana almak gerekiyor. Yanlız laptop ile çalışanlar için gerçekten derli toplu bir ekran dizaynı yapmışlar.
    Sampler track, sampler ice çalışan arkadaşlar için çok büyük bir imkan sağlamakta. Sample nızı işlemlerin sonunda istediğiniz nota ile kullanabiliyorsunuz.
    Bunların haricinde ilk dikkatimi çekenler, açılış ve kapanış, sorunsuz, süratli.
    Ancak tam bir değerlendirme için incelenmesi gereken çok fazla özellik var, Alman kafası olduğu için çoğu fonksiyonu arayıp bulmak gerekmekte..

EsbaB Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Ertan abi yukarıda bahsettiğim asio peak sorununa bakabildiniz mi, 8'de mevcut bu sorun, windows10'un büyük güncellemesi ile çözüleceği iddia ediliyordu ama malesef çözüme kavuşmuş değil henüz. Mac kullandığınızı biliyorum ama lisansınız olduğu için belki windows bir bilgisayarda deneyebilirsiniz diye sormak istedim.

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Ertan abi yukarıda bahsettiğim asio peak sorununa bakabildiniz mi, 8'de mevcut bu sorun, windows10'un büyük güncellemesi ile çözüleceği iddia ediliyordu ama malesef çözüme kavuşmuş değil henüz. Mac kullandığınızı biliyorum ama lisansınız olduğu için belki windows bir bilgisayarda deneyebilirsiniz diye sormak istedim.
    Ben artık sadece mac kullanıyorum, onun için windows ile bir test yapamayacağım..

Ben de şimdi indirdim. Görünüm güzeldi daha da güzel olmuş ayrıca imac yada laptop tarzı cihazlarda çalışmak çok keyifli hale gelmiş. Kurcalıyorum baya bi bakalım

averen, EsbaB Şu üyeler, Erkan Çanakçı adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UA Apollo 8 Duo-UAD-2 Satellite-X2 / Rme Babyface / Manley Tnt / Summit Dcl-200 / Dangerous Music D-Box / Elysia xfilter / Spl Vitalizer Mk2 / Dynaudio Bm5 mk3 / Sp Vtb1 / Jz v11 / Oktava Mk 012 / Mxl 990-991 / Akg K702-K55 / Direct Sound Ex-29 / M-Audio 61 Es / Cubase Pro 8.5 / Logic Pro X / Apple imac 27 inch / Zoom H6 /

Bunda da deneme süresini uzatma imkânı varmı acaba elements 8 i zor bela oturmuşken denemeye cesaret edemiyecem gibi...

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugur86 Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunda da deneme süresini uzatma imkânı varmı acaba elements 8 i zor bela oturmuşken denemeye cesaret edemiyecem gibi...

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam henüz indirme bağlantısı sunulmadı. 8.0.40 elements genişletilmiş özellik modu ile kullanımda ama malesef onda da asio peak sorunları mevcut, bir türlü çözemediler, mac'te stabil aynı program halbuki.

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: