NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 713 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 15 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: wade21 çalışmaları

Bu konu 4636 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

wade21 çalışmaları 4636 Reviews

Konuyu değerlendir: wade21 çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4636 kez incelendi.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yeni farkettim ve ilk demonuzmuş bence gayet guzel olmuş. Dinlerken ankara havası olduğunu gayet guzel hissettim. Çok temiz pırıl pırıl geliyor sesler tabiki tercih meselesi sanirim baglamada direkt jak girisi ile kayit alınmış besteye uygun olmus. Söz ve müziğinde size ait olması çok hoş elinize sağlık. Bu arada vokalde başarılı çok sakin bir ses tonunuz var.

Başarılar dilerim.
    Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Kendimiz bir şeyler yaparken "iyi olsun" diye yapıyoruz ama dışarıdan bir kulağın dinlemesine ve eleştirilerine her zaman ihtiyaç var. Olumlu yorumlar cesaretlendirirken olumsuz ve eksiklerimizi gösteren yorumlar da bize daha doğru bir yol çiziyor. Yaptığınız değerlendirme çok önemli ve değerli benim için, tekrar teşekkürler.

averen Şu üyeler, wade21 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 800 / Cubase Pro 8

Söz ve müziği bana ait yeni bestemi paylaşmak isterim arkadaşlar.

Yorum ve değerlendirmeleriniz benim için değerlidir.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

averen, EsbaB, nacib, tezcankoray, ulasyaramis Şu üyeler, wade21 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söz ve müziği bana ait yeni bestemi paylaşmak isterim arkadaşlar.

Yorum ve değerlendirmeleriniz benim için değerlidir.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Başarılı bir beste ve tertemiz bir kayıt olmuş hocam ellerinize, yüreğinize sağlık.

Aranje ve enstrüman trafiği çok sade olmuş, bilinçli olarak böyle tercih etmiş olabilirsiniz belki bilemiyorum. Ama özellikle nakaratlarda parçayı biraz daha hareketlendirecek birşeyler yapılsa güzel olabilir diye düşünüyorum. Parça yumuşak bir akışa sahip, sakin sakin akıyor. Tabi bu da bir tercih olabilir ancak dinleyiciyi sıkmamak adına arada bir yerde parçayı yükseltmemiz lazım gibi hissettim ben dinlerken. Nakaratın ikinci tekrarında mesela vokali bir oktav üstten seslendirebiliriz mesela.

Mix açısından eksik ya da fazla diyeceğim birşey yok gibi geldi bana, gayet temiz ve net dinleniyor hocam, elinize sağlık.

Dipnot: Bu arada kanalınıza abone oldum

Saygılar,
    Tezcan

gitarist1975, wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Öncelikle değerlendirme için çok teşekkür ederim Tezcan hocam.

İstediğim şey sade ve sakin bir kayıttı ama haklısın fazla sadelik de sıkıcı olabilir. Mixdown'dan sonra Cubase'de duyduğum detayları ben de duyamaz oldum. Belki mp3'e dönüştürüp o şekilde videoya eklediğim için olabilir. Gitar, piyano, ikinci nakarattaki üst oktav eşliği altta kalmış gibi. Bir de ses yüksekliği biraz düşük gibi bir yorum geldi. Referans aldığım parçayla hemen hemen aynı idi aslında ama olabilir. Olması gereken Rms veya diğer değerleri tam bilmeden biraz kulak dolgunluğu ve Stereo out'taki görüntüye göre hareket ettim. Maximize ederken de 0,2 db çıkış olacak şekilde kullandım.

Dipnot: Kanal aboneliği için teşekkürler

Saygılar

tezcankoray Şu üyeler, wade21 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı wade21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle değerlendirme için çok teşekkür ederim Tezcan hocam.

İstediğim şey sade ve sakin bir kayıttı ama haklısın fazla sadelik de sıkıcı olabilir. Mixdown'dan sonra Cubase'de duyduğum detayları ben de duyamaz oldum. Belki mp3'e dönüştürüp o şekilde videoya eklediğim için olabilir. Gitar, piyano, ikinci nakarattaki üst oktav eşliği altta kalmış gibi. Bir de ses yüksekliği biraz düşük gibi bir yorum geldi. Referans aldığım parçayla hemen hemen aynı idi aslında ama olabilir. Olması gereken Rms veya diğer değerleri tam bilmeden biraz kulak dolgunluğu ve Stereo out'taki görüntüye göre hareket ettim. Maximize ederken de 0,2 db çıkış olacak şekilde kullandım.

Dipnot: Kanal aboneliği için teşekkürler

Saygılar
    Sakin bir akış dediğim gibi tercih meselesi hocam, kişisel zevk biraz da... Ben kendi görüşümü belirttim sadece, herkes için geçerli birşey değil.
    Back vokal şeklinde olan üst oktav eşlikleriniz duyuluyor onda sorun yok ama biraz falsetto gibi bol nefesli çıkmış o eşlikler. (Tabi back vokal için normal). Ben ana vokalde okumaktan bahsetmiştim, yanlış anlaşılmış olabilirim

Ses yüksekliği konusunda bence sıkıntı yok, gayet güzel duyuluyor hocam.

Saygılar,
    Tezcan

wade21 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...