NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 495 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 13 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Firewire Usb nasıl bağlanır?

Bu konu 4378 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...

Firewire Usb nasıl bağlanır? 4378 Reviews

Konuyu değerlendir: Firewire Usb nasıl bağlanır?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4378 kez incelendi.

Firewire Usb nasıl bağlanır?

merhabalar. bugün impact twin ses kartı aldım. bunu en hasarsız, kayıpsız, sağlıklı şekilde nasıl usb girişe bağlayabilirim? bütcem 50 tl. bana ürün olarak atabilirseniz iyi olur. yardımları bekliyorum. teşekkürler.

Alıntı lugano26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar. bugün impact twin ses kartı aldım. bunu en hasarsız, kayıpsız, sağlıklı şekilde nasıl usb girişe bağlayabilirim? bütcem 50 tl. bana ürün olarak atabilirseniz iyi olur. yardımları bekliyorum. teşekkürler.
    Bence fw to usb konvertörlerden mümkün olduğunca uzak durun ve bilgisayarınızda yeterli port var ise ; Texas Instruments chip setli doğru düzgün çalışacak bir fw kartı alın. Bu da size muhtemelen min. 100 usd paraya patlar. Bunun dışındaki alternatif ise Mac sistemine geçmek.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Evet teknik olarak çıkmazda bir durum çünkü firewire ve usb farklı yöntemlerle veri iletiyor, biri doğrudan aktarım iken diğeri paket veri, misal firewire suyu borulardan doğruca sisteme aktarırken usb'de damacanalara şişelenerek aktarılıyor. bu sebeple Mehmet abinin dediği gibi ya pci express üzerinden (kasa ise pci, laptop ise pcmcia kart) firewire adaptör ile bağlantı yapılacak, ya da mac sisteme geçilecek, eski tip hp ve dell notebook'larda 1394 firewire bağlantısı vardı ama iyice bakıp almak lazım.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Sıkıntılı durum en iyisi arkadaşlarında bahsettiği adaptör.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet teknik olarak çıkmazda bir durum çünkü firewire ve usb farklı yöntemlerle veri iletiyor, biri doğrudan aktarım iken diğeri paket veri, misal firewire suyu borulardan doğruca sisteme aktarırken usb'de damacanalara şişelenerek aktarılıyor. bu sebeple Mehmet abinin dediği gibi ya pci express üzerinden (kasa ise pci, laptop ise pcmcia kart) firewire adaptör ile bağlantı yapılacak, ya da mac sisteme geçilecek, eski tip hp ve dell notebook'larda 1394 firewire bağlantısı vardı ama iyice bakıp almak lazım.
    uğur hocam onerebileceğin pci nedir?

Alıntı al2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntılı durum en iyisi arkadaşlarında bahsettiği adaptör.
    uptech kx 301 düşünüyorum. uygun mu?

uptech kx 301 düşünüyorum. uygun mu?
    Doğru düzgün ve sorunsuz çalışan TI chip setli kartların fiyatları 100 usd civarlarında olması lazım. Ben zamanında 150 usd'a yakın bir para vermiştim ve RME FF800 ile sorunsuz çalışmıştı. Sizin almayı düşündüğünüz model yanlış görmedi isem 10 usd civarında bir fiyata sahip. Ne kadar doğru çalışır Allah bilir...

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru düzgün ve sorunsuz çalışan TI chip setli kartların fiyatları 100 usd civarlarında olması lazım. Ben zamanında 150 usd'a yakın bir para vermiştim ve RME FF800 ile sorunsuz çalışmıştı. Sizin almayı düşündüğünüz model yanlış görmedi isem 10 usd civarında bir fiyata sahip. Ne kadar doğru çalışır Allah bilir...
    forumlarda bu modeli kullanıp aynı ses kartında problem yaşamadan kullanan insanların laflarına binaen bu modeli düşündüm. şuanlık düşünüyorum. daha sonra kaliteli bi ti alma fikrim oluştu. siz hangi pci ı onerirsiniz?

uğur hocam onerebileceğin pci nedir?
    masaüstü pc için konuşuyoruz galiba, TI Chipset daha kaliteli ve pahalıdır ama için rahat alır kullanırsın, öbür türlü kartla ilgili yaşadığın en ufak sorunda gözler firewire karta çevrilecek. Çok da bi para değil aslında, Akalın'dan alabilirsin:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

forumlarda bu modeli kullanıp aynı ses kartında problem yaşamadan kullanan insanların laflarına binaen bu modeli düşündüm. şuanlık düşünüyorum. daha sonra kaliteli bi ti alma fikrim oluştu. siz hangi pci ı onerirsiniz?
    Kartın kutusunu atmamışım onu buldum. O zaman Manhattan marka Firewire 400 PCI Express Card almışım . Hatta fiyat etiketi de duruyor ; 110 usd para ödemişim. Bu karti ben 2012 senesinde almıştım.