NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1037 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 6 ile 6 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Sizce en kullanışlı midi klavye?

Bu konu 4048 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...

Sizce en kullanışlı midi klavye? 4048 Reviews

Konuyu değerlendir: Sizce en kullanışlı midi klavye?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4048 kez incelendi.

Sizce en kullanışlı midi klavye?

Merhaba,

Yamaha aranje klavyemin midi özelliğini kullanıyorum; ancak ufak-tefek bazı sorunlar oluyor. Piyasada çok fazla midi klavye var, sizce hangisi ve neden?
    Hemen olmasa da kısa bir süre sonra bir midi klavye alacağım, novation launchkey serileri, mAudio keystation'lar, akai vs... çok pahalı olmamakla birlikte öneri rica edebilir miyim?

Teşekkürler, keyifli forumlar.

al2 Şu üyeler, Can adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Dostum kullanım amacın ve isteklerin neler klavyeden. Bu çok önemli işte. Atıyorum pad istiyor musun ya da ne bileyim illa midi çıkışlımı olmalı. Ben Oxygen 49 kullanıyorum. Daha büyüğü fazla yer kapladığı için bana mantıklı gelmedi. Bunun yanında knob ve atanabilir tuşları benim avantajıma oluyor. Ayrıca faderları da projemi yaparken otomasyon kayıtlarımda bana kolaylık sağlıyor. Knob larla ise vst'lerde var olan sesleri daha kolay değiştirebilmeme yarıyor.
    Hassas padlerim olsaydı sample atar veya davul yazmayı daha kolay hale getirebilirdi benim için ancak pad kullanmak gerçekten ayrı bir durum. Kolay alışılmıyor davulu klavye ile yazmak artık kolayıma geliyor.

Beklentin , olmazsa olmazların , bütçen , aradığın şeyler nedir yazarsan daha kolay öneriler gelebilir.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kara Deryalarda Bir Fenersin

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , haklısın, biraz daha detay vereyim

Pad'lerin hiçbir önemi yok aslında, ama knob ve fader'lara eski Novation klavyemden alışmıştım, dediğin gibi PC'ye dokunmadan birçok şey yapılabiliyor. Olmazsa olmaz mı? Hayır. Fiyatın uygun olması ve tuşların yorucu olmaması en büyük önceliğim. Çatır-çutur sarsılmasın yeter

Dediğim gibi, çok yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorum kesinlikle, 2. el bile tercih edilebilir temizse.

Midi in/out olursa, RME üzerindeki midi girişini kullanırım, eğer olmazsa USB ile PC'ye girerim.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Behringer UMX61 veya UMX610 işinizi görür, doğru anladıysam. MIDI bağlantısını ve gücünü USB üzerinden sağlayan, görece düzgün tuşeli bir cihazdır. Yanlış anımsamıyorsam, tuş derinliği biraz -ama biraz- fazlaca idi. İlk seri olan UMX61'de daha başarılıdır. İkinci el olarak 300 TL civarında fiyatlara bulunabiliyor. Fiyat / performans açısından öneririm.
    Diğer taraftan, o fiyat bandında şu aralar çok uygun fiyatlı dolu (üzerinde ses yüklü olan) klavyelere de ikinci el piyasasında sık rastlanıyor. Dolu klavyelerde kullanılan tuştakımlarının, MIDI klavyelere göre genellikle daha kaliteli olduğunu düşünerek bu tarz bir synthesizer veya workstation'a da yönelebilirsiniz. Fazladan ses bankası da fena olma, elbette.

Umx61 tek tük te olsa kullanıyorum ( 2016 da iki dörtlük melodi çaldım gerisi de aynı derece ).
    Klavyeci bir arkadaş tuşların sert olduğunu söyledi. (Bana 400 teklif etti yok dedim, sonra keşke red etmeseydim dedim ama geçti )

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu EsbaB tarafından (14 Kasım 2016 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Dostum midi klavyelerin hepsi aynı işi görür (Akai Advanced ve Native instruments modelleri hariç) O yüzden en ucuz ve iş görecek olam m audio keystation olan modeli tavsiye ederim. Birde eğer vst kullanıyorsan mutlaka 88 tuşlu syth action özellikli bir model almanı tavsiye ederim. Özellikle vst programlarının çoğu 88 tuşa göre yazılıyor. Bu sebeple vst.lerin tüm özelliklerini (expression. tuşa atanan farklı özellikler) tam olarak kullanabilirsin. Ben 49 tuşlu bir midi klavye aldım ve pişman oldum. Yerin müsaitse 88 tuşlu olsun yine m audio keystation 88 tuşlu modeli 1200 tl.civarında fazlasıyla işini görür. Fakat paran varsa 2500 tl civarına çıkabiliyorsan yukarıda hariç diye bahsettiğim midi klavyelerden birini gözü kapalı alabilirsin. Değer mi dersen vst kullanıyorsan eğer kesinlikle değer.

EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler