NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 714 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 34 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: stereo ve mono sorunu

Bu konu 11661 kez görüntülendi 33 yorum aldı ...

stereo ve mono sorunu 11661 Reviews

Konuyu değerlendir: stereo ve mono sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11661 kez incelendi.

lpx de bounce T. Place güzle fakat henüz tüm regionları tek seferde yapamıyor, yaptıığnad birleştiriyor oysa seçenek sunması gerek ayrı ayrımı join mi diye ki bu forumda defalarca dile getirildi sitelerinde, yakında 10.3 gelicek umarım eklerler. zaten 11 de beklenen bir gelişme sadece o değil, FCX den eklenecek olan Region FX de gelecek track inserte bağımsız insert region FX ayrıca Mainstage 3 de ki Automap yeni gelecek EXS24 e entegre edilecek tabi tüm bunlar 10.3 mü ya da 11 mi bekleyip görücez fakat konu bounce to place ise, samplitude x3 den çok gerideler, biran evvel realtime fade ve regino fx ve diğer eksikleri umarım kapatırlar.

EsbaB Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı eser karaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpx de bounce T. Place güzle fakat henüz tüm regionları tek seferde yapamıyor, yaptıığnad birleştiriyor oysa seçenek sunması gerek ayrı ayrımı join mi diye ki bu forumda defalarca dile getirildi sitelerinde, yakında 10.3 gelicek umarım eklerler. zaten 11 de beklenen bir gelişme sadece o değil, FCX den eklenecek olan Region FX de gelecek track inserte bağımsız insert region FX ayrıca Mainstage 3 de ki Automap yeni gelecek EXS24 e entegre edilecek tabi tüm bunlar 10.3 mü ya da 11 mi bekleyip görücez fakat konu bounce to place ise, samplitude x3 den çok gerideler, biran evvel realtime fade ve regino fx ve diğer eksikleri umarım kapatırlar.
    Hocam her açıklamalarınızı okuyunca sampletude geçişmi yapsam diyorum. Sonra Amerikayi yeniden keşfetmek bana ağır gelir deyip vazgeçiyor cesaret edemiyorum. Zar zor cubase e biraz alıştık deyiveriyorum...

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

ben midi tarafı için LPX diğer tüm mix ve audio edit tarafı için X3 deyim. Fazlasıyla gelişmiş bir editör, son eklentilerle daha da iyileştiler ama asıl Sequoia 14 yılbaşında büyük bi tanıtımla gelir kritik özelikler yine orada olacak şu an beta testleri bitmemiş. audio tarafında detay edit olmasa bende bakacak değilim fakat fazla ilerdeler ordaki gelişmeleri logic audiosunda görmek için kaç versiyon geçecek bilemiyorum fakat umutluyum tabi. X3 ü kesinlikle midi içn kullanmıyorum, bana göre midi base değil. ama dünyadaki en iyi mastering ve ses motoru ve editing özelliklerine sahil sayılı DAW lardan birisi. Araştırabilirsiniz detaylı yorumlar gearslutz vs.

ama

benimde LPx tarafında bir request list beklentilerim var yaklaşık 20 başlık kadar hangileri gerçekleşir temmuz ayında umarım ters bir süpriz olmaz bakalım. Samplitude tarafı şu an hala new patch üzerinde çalışıyorlar, onlar sequoia 14 sunumu sonrası, sound forge 11 e samplitude üzerinden kısayol ile direk ses atabilecek, yani logic üzerinden izotope rx e shift+W ile sesi yollamak gibi. Gidip IZotope SRC ve MBIT Dither Sound forge 11 e entegre ettiler ve IZotope un bir MAstering suitiyle dahil ettiler sound forge ye ve onu da samplitude birlikte kısayollarla tetiklediler, tıpkı logic ve final cut pro çalışma prensibi gibi.
    bu sayede sound forge 11 in tüm yetenekleri samplitude ile birlikte verilmiş oldu daha da güçlendiler.

fakat

asıl yeni sequoia 14 görmeden olamz beklemedeyiz

EsbaB Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (02 Kasım 2016 Saat 01:34 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cubase5'te bounce in place özelliği yok malesef dostum, pro8'de ancak geldi, logic x'te sıklıkla kullandığım bir özelliktir.
    ozaman tek tek atıcaz diyorsun projeye

Alıntı baha3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozaman tek tek atıcaz diyorsun projeye
    Evet.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet.
    peki studione diye bir program var güzel bir daw programı diyorlar ama o programı nasıl buluyorsun ? ben hiç kullanmadım ama youtubede videolarına baktım ama çok karışık bir program öğrenmesi zor yani bide onun *****lisini bulsanda işe yaramıyormuş öle diyorlar illa orjinalini alman gerekiyormuş

Cubase elements 8 başlığına bir göz atmanız ı tavsiye ederim. İşinize yarayacaktır.

baha3535 Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cubase elements 8 başlığına bir göz atmanız ı tavsiye ederim. İşinize yarayacaktır.

bide şöle bir olay var cubase elements 8, 99 euro yani türk parasıyla 346 lira yapıyor aslında ucuz alınır yani eskiden sanırsam cubase daha pahalıydı

Alıntı baha3535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide şöle bir olay var cubase elements 8, 99 euro yani türk parasıyla 346 lira yapıyor aslında ucuz alınır yani eskiden sanırsam cubase daha pahalıydı
    Elements çok dolu bir sürüm değil, kanal sayısı kısıtlaması var, audio pitch özellikleri vs. yok, ama amatör ev kullanıcılarını idare eder, yanına birkaç kaliteli harici plugin-vsti yüklenirse bir nebze götürür. Karşılaştırma için:

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Evet o yüzden okadar para vermeye değmez bence. Forumdaki konuyu okudunuzmu bilmiyorum orda ücretsiz kullanmanın imkanından bahsediyor.

Birde o yöntemleri uygulamak ağır gelirse yine forumdan @ünsal hocamız da elements 8 lisansıyla beraber usb dongel 200 liraya satıyordu buda uygun bir fiyat her biri 100 TL ye mal oluyor.