+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 16 Sayfadan 12345678910111213141516 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 155 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

Bu konu 15379 kez görüntülendi 154 yorum aldı ...

Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri) 15379 Reviews

Konuyu değerlendir: Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 15379 kez incelendi.

Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

Mi minör / La minör çalışmalar...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Her türlü katılıma açıktır....

tezcankoray - ait avatar

tezcankoray

H:i, jS M Y #1038 

Konuyu en yukarıya sabitledim abi. Teşekkür ederiz.

CirkinReis, enym, EsbaB, Sativus, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu nacib tarafından (22 Eylül 2016 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abicim ekran görüntüsünde yanlış görmüyorum değil mi? Em11, Am11 var? Piano arpejinde 11'li duymadım sanki yoksa benim cahilliğimden mi oluyor?

Dipnot: Nedendir bilinmez, bana Rodrigo'nun gitar concerto'sunu hatırlattı. Sayende onun da üzerinden geçmiş oldum abicim

nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (22 Eylül 2016 Saat 18:05 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Eleştrilerin için teşekkür ederim Tezcan... 11 ya ada sus 2 önemli değil sonuçta üçlüsü beşlisi arttırılmış ya da eksiltilmiş mi ya da la minör işte.

Melodik olarak hissettiklerine katılıyorum ne güzel...Çok farklı ezgiler daha üretilebiliriz belkide.

Beklentim bu yapı üzerine fikir üretmek zaten....

EsbaB, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu nacib tarafından (22 Eylül 2016 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.

Eleştrilerin için teşekkür ederim Tezcan... 11 ya ada sus 2 önemli değil sonuçta üçlüsü beşlisi arttırılmış ya da eksiltilmiş mi ya da la minör işte.

Melodik olarak hissettiklerine katılıyorum ne güzel...Çok farklı ezgiler daha üretilebiliriz belkide.

Beklentim bu yapı üzerine fikir üretmek zaten....
    Estağfurullah abicim, maksadım eleştirmek değil. Bilmediğim birşey, ufak bir püf noktası vardır diye düşünerek sormak istedim sadece.

Bu konudaki tecrübe ve bilgilerini aktardığım için de teşekkür ederim abicim...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, gitarist1975, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Abicim kendimce birşeyler karaladım ama ne kadar oldu bilmiyorum

İki döngü, bir viola bir de honkytonk piano.

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, nacib, Sativus Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben stüdyoyu evden ayırınca daha rahat olacağımı ve daha fazla ilgilenebileceğimi hayal etmiştim; ama pek uğramaz oldum, mesela bayram öncesinden beri uğrayamadım

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

bende katılmak isterdim keza okulda 15 yıl batı M + 4yıl Batı Armoni ialveten okul sırasında Osman kut dinçer, Kamil Özler ve Nail yavuzoğlu gibi üst seviye hocalarımdan armoni öğrenip, ilaveten Taksim çağdaş müzik evinde 2 yıl Batı armoni +2 yıl klasik piano vb almamıza rağmen, huzur elektronik müzikte bularak sound design vb o yönde severek ilerledik son 15 yıl, tüm bilgiler bilinçaltımızda bir yerlerde olsa da, bir koldan yürümesi gerekiyor insanın ben bu yolu (elektronikmüzik+sound design) yolumu seçtim ve geliştirme çabasındayım.
    Ortak armoni vs çalışmaları görüp anlayabiliyorum fakat eşlik etmeme ve içerikte bulunmama sebebim bölünmemek için, zaten elektronik müzik epey yoruyor zihnimi. Ama diğer arkadaşlarımın çalışmalarını zevkle takip ediyorum. Bu tür şeylere tüm emek verenlere kolay gelsin.

Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus, tezcankoray Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben stüdyoyu evden ayırınca daha rahat olacağımı ve daha fazla ilgilenebileceğimi hayal etmiştim; ama pek uğramaz oldum, mesela bayram öncesinden beri uğrayamadım

Hocam ben de aynı durumdayım ancak geçen sefer de yazmıştım, bu çalışmalara katılmak için stüdyo ortamını beklemiyorum. Bi laptop, cubase ai ve stock vsti Halion one ile iş bitiyor. Midi klavye yok, ses kartı yok. Sound design yapmıyoruz nasılsa...
    Stüdyoya vakit ayırmayı beklersem hiçbirşey yapamıyorum. Laptopu dizime koyuyorum, telefonun kulaklığını takıyorum iş bitiyor.
    Sloganım: Bahane yok

Mobilite açısından mac mini mi alsam diye düşünür oldum şu aralar...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam benim tek Pc var o da diz üstü dell workstation.

Dolayısıyla kıyamıyor ve masa üstünden ayıramıyorum. Bu yüzden stüdyo da sabit kalıyor.

Bende 2. Bir bilgisayar hayal ediyorum ( internet vs. Kişisel ce ofis kullanımlarını diger bilgisayarda yapmamış olmak ve evde de bilgisayar sahibi olmak adına.

Çift amaçlı yani ( stüdyoda ki bilgisayarı ekstra yazılımlarla meşgul etmek, hem hırpalamak hemde performans düşmelerine sebebiyet vermek doğru değil diye düşünüyorum.)

Ama malesef alamıyorum.

tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Ortak çalışmalar üzerine düşünceler...

Armonik çalışmalar....

1-17 arpej melodi / 17.... viola ve piano tezcan

/Mi fadiyez sol si/ ses dizilimini cord traktın neden pianoda 11 gitar ve basic te 9 olarak gösterdiğini

hala anlayabilmiş değilim. Bu yanılgımdan dolayı özür dilerim.

Çalışmanın içerdiği akor yapılarını aşağıda görüldüğü gibi /Em9 Ve Am9/ olarak düzeltiyorum.

Em9 : Mi fadiyez sol si

Am9 :La si do mi

İlave olarak 9. sesleri yani Em9 de fa diyezi ve Am9 da si yi mezur başlarında kullanmamaya özen gösterirsek

melodimiz daha uyumlu olacaktır.

Sonuçta elde iki akorumuz var, Mi minör ve La minör.

Bu dizilerin içeriğindeki bir takım derecelerin eksiltilip

arttırılması ana akorumuzun verdiği etkiyi sadece duygusal olarak etkiler.

Ne anlatmak istediğinizle alakalıdır yani.

Bu arada Tezcan arkadaşıma uyarı ve katkısı için çok teşekkür ediyorum.

Not : Laf aramızda niye hopladık ki bu arızalı akorlara bilemiyorum ne güzel doğal minör ve majörlerle sürdürüyorduk
    bu çalışmaları. Neyse...

Sativus, tezcankoray Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: