+ Yeni Konu aç
Sayfa 16 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213141516
Toplam 151 adet sonuçtan sayfa başı 155 ile 155 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

Bu konu 15735 kez görüntülendi 154 yorum aldı ...

Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri) 15735 Reviews

Konuyu değerlendir: Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 15735 kez incelendi.

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    BU da ayrı bir güzel olmuş. Genel yorum yapacak tecrübem yok ama duygularımı ifade etmem gerekirse sizinde Benim gibi titreten ritim tonlarına sevdanız var.
    Ritim biraz fazla üste çıkmış birde ritimlerin giriş çıkışları ani/sert geldi bana.

nacib, Sativus, Tanerongunyzb Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BU da ayrı bir güzel olmuş. Genel yorum yapacak tecrübem yok ama duygularımı ifade etmem gerekirse sizinde Benim gibi titreten ritim tonlarına sevdanız var.
    Ritim biraz fazla üste çıkmış birde ritimlerin giriş çıkışları ani/sert geldi bana.
    Evet abi dizilimini beceremesem de karmaşık ritmleri çok seviyorum iyi tespit
    Düzenleme kısmıyla hiç uğraşmamıştım şimdi fark ettim, ses yüksekliği dengesiz olmuş
    Yorumunuz için teşekkür ederim

EsbaB, nacib Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Sativus tarafından (08 Eylül 2018 Saat 03:56 ) değiştirilmiştir.
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Gayet güzel bir çalışma olmuş kardeşim, müzik üç temel unsur üstüne oturur. Melodi, armoni ve ritm. Bu üç unsuru ne kadar güzel harmanlayabilirsen o kadar güzel eserler yaratırsın. Dolayısıyla hep gözümüzden kaçan bir olay var ki ritm. Bir müzik parçasını arabaya benzetirsek armoni arabanın motoru, melodi arabanın aksesuarları, ritm ise tekerlekleridir bence. O yüzden ritm olayını küçümsememek lazım. Şimdi bana iş çıktı, iyi ritm yazmak için ne yapmak gerekir, bir video çekerim yakın zamanda. En temel şey ritm yazarken ritmin temel vuruşlarına dikkat etmektir. Örneğin bir 4/4 lük parçada sert vuruş diyebileceğimiz vuruşları 1 ve 3 üncü vuruşlarda yap. Bir parçanın illa ki dört dörtlük ise 1234 olmak zorunda değildir. Ritmi onaltılık hatta otuzikilik unsurlara bölebilirsin, hatta daha da bölebilirsin. Önemli olan gözden kaçırmayacağın nokta ölçünün birinci ve nota değerlerine göre hesapladığın zaman 3 üncü vuruşa denk gelen notayı daha güçlü göster, tabi bu dört dörtlük için geçerli, basit bir giriş olsun bu da ritme. Gayet güzel bir çalışma olmuş, yüreğine sağlık.

EsbaB, nacib, Sativus Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bana iş çıktı, iyi ritm yazmak için ne yapmak gerekir, bir video çekerim yakın zamanda. En temel şey ritm yazarken ritmin temel vuruşlarına dikkat etmektir. Örneğin bir 4/4 lük parçada sert vuruş diyebileceğimiz vuruşları 1 ve 3 üncü vuruşlarda yap. Bir parçanın illa ki dört dörtlük ise 1234 olmak zorunda değildir. Ritmi onaltılık hatta otuzikilik unsurlara bölebilirsin, hatta daha da bölebilirsin. Önemli olan gözden kaçırmayacağın nokta ölçünün birinci ve nota değerlerine göre hesapladığın zaman 3 üncü vuruşa denk gelen notayı daha güçlü göster, tabi bu dört dörtlük için geçerli, basit bir giriş olsun bu da ritme. Gayet güzel bir çalışma olmuş, yüreğine sağlık.
    Benzetmeleriniz çok güzel olmuş abi.
    Zaten videolarınızı takip ediyorum Temel sorunum olan Nota ( karar sesi belirleme) ve ritim olayına el atacağınız ayrıca beni heyecanlandırdı
    Ritim videonuzu dört gözle bekliyor olacam.

nacib, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel bir çalışma olmuş kardeşim, müzik üç temel unsur üstüne oturur. Melodi, armoni ve ritm. Bu üç unsuru ne kadar güzel harmanlayabilirsen o kadar güzel eserler yaratırsın. Dolayısıyla hep gözümüzden kaçan bir olay var ki ritm. Bir müzik parçasını arabaya benzetirsek armoni arabanın motoru, melodi arabanın aksesuarları, ritm ise tekerlekleridir bence. O yüzden ritm olayını küçümsememek lazım. Şimdi bana iş çıktı, iyi ritm yazmak için ne yapmak gerekir, bir video çekerim yakın zamanda. En temel şey ritm yazarken ritmin temel vuruşlarına dikkat etmektir. Örneğin bir 4/4 lük parçada sert vuruş diyebileceğimiz vuruşları 1 ve 3 üncü vuruşlarda yap. Bir parçanın illa ki dört dörtlük ise 1234 olmak zorunda değildir. Ritmi onaltılık hatta otuzikilik unsurlara bölebilirsin, hatta daha da bölebilirsin. Önemli olan gözden kaçırmayacağın nokta ölçünün birinci ve nota değerlerine göre hesapladığın zaman 3 üncü vuruşa denk gelen notayı daha güçlü göster, tabi bu dört dörtlük için geçerli, basit bir giriş olsun bu da ritme. Gayet güzel bir çalışma olmuş, yüreğine sağlık.
    Hocam çok teşekkür ederim. Böyle bilgileri sunmak ve hazırlamak herkesin harcı değil. Uğraşınız için de ayrıca teşekkür ederim. Bir ritm dizilişi nelere sebep oldu, süper valla

EsbaB, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc