+ Yeni Konu aç
Sayfa 14 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314
Toplam 131 adet sonuçtan sayfa başı 133 ile 133 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

Bu konu 11454 kez görüntülendi 132 yorum aldı ...

Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri) 11454 Reviews

Konuyu değerlendir: Ortak Çalışmalar (Armoni ve Ezgi uyumu pratikleri)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11454 kez incelendi.

Arpej ve Melodi Desteği

Merhaba arkadaşlar.
    Bugün Cep tarifem yenilenince hemen paylaşımda bulunmuş olayım. Uzuuun aradan sonra bir eser okuyasım geldi, @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın desteğiyle loplardan faydalanıp hazırladığım sadece ritim ve ataklardan oluşan altyapıya bu akşam pek moralim olmasa da seslendirme yapmak istedim.

Havamda olmadığım ve Tekrar okuyacağım için pek özenerek okuyamadım.

Sizlerden katkı olarak isteğim; soloda notasını ( ses kararımı ) bilmeden çaldığım melodiyi olması gerektiği notadan (vede doğrusunu ) çalmak ve arpej hatta ritim gitar eklemek.

Ama zaten ritim hazır, üzerine başka deneyler de yaparız diyenlerin ekstradan duacısı olurum.

BU komple Ritim, melodi/Solo ve ses,

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

BU da melodiyi/Soloyu kapattığım hali,

Son olarak bu da komple Proje,

tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu EsbaB tarafından (07 Eylül 2017 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bugün Cep tarifem yenilenince hemen paylaşımda bulunmuş olayım. Uzuuun aradan sonra bir eser okuyasım geldi, @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın desteğiyle loplardan faydalanıp hazırladığım sadece ritim ve ataklardan oluşan altyapıya bu akşam pek moralim olmasa da seslendirme yapmak istedim.

Havamda olmadığım ve Tekrar okuyacağım için pek özenerek okuyamadım.

Sizlerden katkı olarak isteğim; soloda notasını ( ses kararımı ) bilmeden çaldığım melodiyi olması gerektiği notadan (vede doğrusunu ) çalmak ve arpej hatta ritim gitar eklemek.

Ama zaten ritim hazır, üzerine başka deneyler de yaparız diyenlerin ekstradan duacısı olurum.

BU komple Ritim, melodi/Solo ve ses,

BU da melodiyi/Soloyu kapattığım hali,

Son olarak bu da komple Proje,

Edit: solo yu ilk iki bölümde çok kalın oktava indirmişim duyulmuyor, son kıtada daha net duyuluyor.
    Hocam Merhaba,

Öncelikle bu parçada koma bulunmakta, öncelikle o komayı verebileceğimiz bir VSTi edinmemiz lazım.

İkincisi, solo melodide ne yapmaya çalıştığınızı ben anlayamadım açıkçası, parçanın melodisinden farklı birşey gibi duruyor. Bir örneği vs. Youtube gibi platformlarda var ise link verir misiniz?

Koma içeren melodilerde nasıl akorlar kullanmak gerekir ben açıkçası tam bilemiyorum. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abim bu konuda yardımcı olur sanırım

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Daha anlaşılır Hali

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Merhaba,

Öncelikle bu parçada koma bulunmakta, öncelikle o komayı verebileceğimiz bir VSTi edinmemiz lazım.

İkincisi, solo melodide ne yapmaya çalıştığınızı ben anlayamadım açıkçası, parçanın melodisinden farklı birşey gibi duruyor. Bir örneği vs. Youtube gibi platformlarda var ise link verir misiniz?

Koma içeren melodilerde nasıl akorlar kullanmak gerekir ben açıkçası tam bilemiyorum. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abim bu konuda yardımcı olur sanırım

Saygılar,
    Tezcan
    Hocam saba makamında dolaşma yapmaya çalıştım, ortama biraz hüzün havası versin istiyorum.

Esas Melodi eseri uzattığı için geçiş melodileri kullanılıyor bu durumda. ( Tabi ilk girişte abes kaçabilir, orayı silip atak sonrası direk vokale giriş yapabilirim )

Örnek var ama bulup yetiştirebilir miyim o ayrı bir sorun

Bu hususta @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abim efsane zaten, daha önce kendi projelerinden birinde ben yine benzer birşeyler yapmıştım, kendisi üflemeli olmasa da yerine birşeyler koymuş tu.

Benimkinde en azından 1 üflemeli ihtiyacı duyuyorum.

Melodinin daha anlaşılır halini buraya'da ilk mesaja'da ekliyorum, ilk giriş yok sayıbilir

Bu arada son gönderdiğim ile proje arasında nota farkı olacak SOLO da, nasıl uyum sağlayacak diye düşünürken solonun bitişini "Mİ" ye denk getirdim biraz daha uyumlu oldu.
    HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu EsbaB tarafından (07 Eylül 2017 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

+ Yeni Konu aç