NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 735 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: İki ayrı yöntem bass deneme hangisi daha hacimli olabilir.

Bu konu 4627 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

İki ayrı yöntem bass deneme hangisi daha hacimli olabilir. 4627 Reviews

Konuyu değerlendir: İki ayrı yöntem bass deneme hangisi daha hacimli olabilir.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4627 kez incelendi.

İki ayrı yöntem bass deneme hangisi daha hacimli olabilir.

Arkadaşlar merhaba, Bass kayıt konusunda ses kartımın Dİ girişi ile kayıt alıyordum birde şöyle bir deneme yaptım. Ses kartımın biraz ayarlarını karıştırarak genel sesi kulağıma verip sadece bass sesi monitöre verdim ve mikrofon ile kayıt aldım acaba hangi kayıt ile daha başarılı bir sound elde edilmiş olabilir fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

Ses kartı Dİ kayıt
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Monitör Mikrofon kayıt

Teşekkürler.

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Bence DI ile kayıt. Öbürü ile hiç uğraşma dostum.

averen Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence DI ile kayıt. Öbürü ile hiç uğraşma dostum.
    Teşekkür ederim Mehmet bey.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, Bass kayıt konusunda ses kartımın Dİ girişi ile kayıt alıyordum birde şöyle bir deneme yaptım. Ses kartımın biraz ayarlarını karıştırarak genel sesi kulağıma verip sadece bass sesi monitöre verdim ve mikrofon ile kayıt aldım acaba hangi kayıt ile daha başarılı bir sound elde edilmiş olabilir fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

Ses kartı Dİ kayıt

Monitör Mikrofon kayıt

Teşekkürler.

benim duyumuma göre monitör mikrofon olan daha güzel tınlıyor ... yine de tercih sizin tabiki / iyi çalışmalar ...

averen Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Tercihe ve alışkanlıklara göre değişen bir durum. DI bana daha sorunsuz geliyor hep. İmkan varsa aynı anda iki kayıt. Benim de oyum DI kayıttan yana.

averen Şu üyeler, Kerem Çelik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

DI bas gitarın direkt mikrofon girişine takılıp kayıt edildiği yöntem midir? Amfi kullanmadan vsti mi tetikleniyor o şekil de, nasıl oluyor?

averen Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Kerem Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tercihe ve alışkanlıklara göre değişen bir durum. DI bana daha sorunsuz geliyor hep. İmkan varsa aynı anda iki kayıt. Benim de oyum DI kayıttan yana.
    Kerem hocam aynı anda iki kayit derken hem Di hemde monitorden aldığım kayıt şeklindemi, yani 2 bass kanali kullanmak anlamındamı ?

Teşekkür ederim.

Evet. Hem amfi/hoparlör hem de DI kayıt. Tercihe ve beklentilere göre aynı anda ikisi de kullanılabilir ya da ikisinden biri seçilip kullanılabilir.

averen Şu üyeler, Kerem Çelik adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Kerem Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet. Hem amfi/hoparlör hem de DI kayıt. Tercihe ve beklentilere göre aynı anda ikisi de kullanılabilir ya da ikisinden biri seçilip kullanılabilir.
    Teşekkür ederim Kerem hocam. Bunu bilmiyordum EQ ve panlama konusunuda araştırırım.