+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: hepar45 çalışmaları

Bu konu 8032 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

hepar45 çalışmaları 8032 Reviews

Konuyu değerlendir: hepar45 çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8032 kez incelendi.

hepar45 çalışmaları

Arkadaşlar merhaba kendi bestem olan bir parçamı sizinle paylaşmak istedim. Önerilerinizi bekliyorum saygılarımla
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, nacib, tezcankoray Şu üyeler, hepar45 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu hepar45 tarafından (28 Haziran 2016 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.
    INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

Ritim ile arpej birbirine girmiş bir uyumsuzluk var gibi kompozisyon iyi gibi ama solo çok uzun olmuş tabi bence nacizane eleştirdim yanlış anlamanızı istemem akıcılığı güzel vokali daha net duyulur hale getirmek lazım bende bu konuda çok uğraş veriyorum sözcüklerin net duyulması açısından emeğinize sağlık başarılar dilerim

Alıntı handikap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ritim ile arpej birbirine girmiş bir uyumsuzluk var gibi kompozisyon iyi gibi ama solo çok uzun olmuş tabi bence nacizane eleştirdim yanlış anlamanızı istemem akıcılığı güzel vokali daha net duyulur hale getirmek lazım bende bu konuda çok uğraş veriyorum sözcüklerin net duyulması açısından emeğinize sağlık başarılar dilerim
    Estağfurullah zaten eleştirilmesi için koydum. Bu konuda deneyimli hocalarımızın fikri çok önemli benim için, zaten nereleri düzelteceğimi bilemedim :-) .Arpej ve vokal kısmı eskiden kaydetmiştim muhtemelen arpej zamanlaması eski ses kartının uzun gecikme değerleri yüzünden oldu. vokal belirginliği gerçekten en zor kısım ne denediysem olmadı o bölümleri tekrar kaydetmek en iyisi olacak galiba. Parçada 2 solo var sizce hangisi kalmalı ilki mi ikincisi mi ?

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

estağfurullah ne hocası şarkı naif bir şarkı olduğundan ki vokal de öyle olduğundan ilk kısmı kalmalı tabii bence clean tonu gayet iyiydi.

Konu handikap tarafından (13 Haziran 2016 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

Alıntı hepar45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba kendi bestem olan bir parçamı sizinle paylaşmak istedim. Önerilerinizi bekliyorum saygılarımla
    Hocam Merhaba,

Bir yandan dinlerken bir yandan da yorum yapayım istedim.

Parça vokal anlamında çok soft bir parça aslında. Ancak altyapı hard rock tarzında olmuş, özellikle ilk kıtada vokali duymakta güçlük çekiyorum. Vokaldeki dubleler aslında çok güzel olmuş, hareketlilik katmış. Çok tadında ve yerinde

Daha soft bir altyapı ile çok tatlı bir parça olabilir. Ya da amaçlanan sert bir parça ise de vokal tarzı olarak biraz daha agresif okumak lazım. Bir şekilde arayı bulmak lazım yani

Senkronizasyon sorunları var evet ama bence çok sırıtmıyor, bir şekilde ayarlanabilir diye düşünüyorum.
    Bas yürüyüşünü çok sevdim Ritm gitar biraz yapay geliyor, farklı bir tonda denenebilir (bu tabi zevk meselesi).

Davul kiti olarak hangi VST kullandınız hocam? Biraz tenekeye vurur gibi bir ses geliyor. Ya farklı bir kit denemek lazım, ya da EQ sweeping tekniği ile bu ses aralığını traşlamak lazım. Özellikle 400 Hz civarı bir müdahale istiyor sanki. Özellikle 1:55 civarındaki davul atağında çok belli ediyor kendini. Sanırım 2 farklı davul kiti var. Normal ritm akışındaki snare iyi geliyor aslında.

Gitar solo bence çok hoş, parçaya ayrı bir hava katmış. Biraz jaz, ya da blues bir akış girebilir orda (tabi bu da zevk meselesi).

Ufak müdahaleler ile 10 numara bir parça olabilir bence.

Elinize, gönlünüze sağlık.

Saygılar,
    Tezcan

Dipnot: Konu başlığınız "hepar45 çalışmaları" olarak güncellenmiştir. Bundan sonraki çalışmalarınızı bu başlık altından paylaşabilirseniz seviniriz. Forum düzeni açısından bu şekilde bir yöntem izliyoruz. Anlayışınız için teşekkürler...

hepar45 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (13 Haziran 2016 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Estağfurullah zaten eleştirilmesi için koydum. Bu konuda deneyimli hocalarımızın fikri çok önemli benim için, zaten nereleri düzelteceğimi bilemedim :-) .Arpej ve vokal kısmı eskiden kaydetmiştim muhtemelen arpej zamanlaması eski ses kartının uzun gecikme değerleri yüzünden oldu. vokal belirginliği gerçekten en zor kısım ne denediysem olmadı o bölümleri tekrar kaydetmek en iyisi olacak galiba. Parçada 2 solo var sizce hangisi kalmalı ilki mi ikincisi mi ?
    şarkınız güzel. fakat gitarlar parçadan cok ayrı duyuluyor biraz daha yedirmeniz lazım. vokal konusuna bende katılıyorum.vokalin seviyesini yukseltmek lazım ayrıca eq ile 5 khz civarını bikaç db açın vokal daha belirginleşecektir.tabii sibilance lar artacaktır onun için de de esser kullanın.

hepar45 Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Bu parçanın vokalleri ve davul yazılımı beni çok uğraştırdı. Görünüme göre uğraştırmaya devam edecek davullar ezdrummer 2 ile yapıldı vokal rode nt1a ile kayıt edimişti. yeni bir mikrofonla daha iyi sonuç alabileceğimi düşünüyorum. Parçayı tekrar revize edip yeniden paylaşıcam önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar vokali revize ettim biraz davulla oynadım düşüncelerinizi bekliyorum.

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, hepar45 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu hepar45 tarafından (23 Haziran 2016 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

Arkadaşlar vokali revize ettim biraz davulla oynadım düşüncelerinizi bekliyorum.
    daha iyi olmuş

hepar45 Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Elinize sağlık, bu şekilde çok daha dengeli geliyor. Ve parça olması gerektiği gibi bir bütün halinde duyuluyor, beni rahatsız eden birşey olmadı. Geri kalan şeyler zaten kişisel tercih ve zevk meselesi.
    Sadece 1:57'de vokalin bitip gitar solo'ya geçiş kısmı biraz ani olmuş. Sanki mikrofon aniden solistin önünden çekilmiş gibi olmuş Ama çok da önemli bir durum değil.

Tekrardan elinize ve yüreğinize sağlık.

Saygılar,
    Tezcan

hepar45 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...