NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 858 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 18 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home Studio Kurucam Yardım

Bu konu 8711 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Home Studio Kurucam Yardım 8711 Reviews

Konuyu değerlendir: Home Studio Kurucam Yardım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8711 kez incelendi.

Bu işe 3-4 yıl kafa yoran biri olarak iyi bir referans monitörüyle başlamanı isterim hele de yapacağın müzik türü için çok önemli. Sonrası midi girişli bir ses kartı ve midi klavye işini çözecektir. 5 yada 6 inç lerden ziyade 8 inç monitörlere yönel zira sana bass lara güzel cevap verecek monitörler gerekecek duyumun iyi olmak zorunda kısacası kulaklıkla bi yere kadar ki kulaklık ince ayarlamalarda işe yarayan bi durum ki o da şart ama öncelik monitör bence ve o bütçeyle biraz zor işin. Kulaklıkla yaptığın bir mixi kaydedip mp3 yada wav formatında vs kaydedip normal hhoparlörle dinlediğinde herşey cılız gelebilir ki öyle olur bu sefer tekrar düzenleme işlerine dalarsın zamanını çok çalar umarım demek istediğimi anlamışsındır. Bütçen dar olabilir ama birkez alacaksın ki ve uzun dönem kullanacaksın ve belki bir daha bütçe ayıramayacaksın onun için diyorum ki biraz daha üstüne ekleme yap bütçenin acele etme kolay gelsin

Alıntı handikap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işe 3-4 yıl kafa yoran biri olarak iyi bir referans monitörüyle başlamanı isterim hele de yapacağın müzik türü için çok önemli. Sonrası midi girişli bir ses kartı ve midi klavye işini çözecektir. 5 yada 6 inç lerden ziyade 8 inç monitörlere yönel zira sana bass lara güzel cevap verecek monitörler gerekecek duyumun iyi olmak zorunda kısacası kulaklıkla bi yere kadar ki kulaklık ince ayarlamalarda işe yarayan bi durum ki o da şart ama öncelik monitör bence ve o bütçeyle biraz zor işin. Kulaklıkla yaptığın bir mixi kaydedip mp3 yada wav formatında vs kaydedip normal hhoparlörle dinlediğinde herşey cılız gelebilir ki öyle olur bu sefer tekrar düzenleme işlerine dalarsın zamanını çok çalar umarım demek istediğimi anlamışsındır. Bütçen dar olabilir ama birkez alacaksın ki ve uzun dönem kullanacaksın ve belki bir daha bütçe ayıramayacaksın onun için diyorum ki biraz daha üstüne ekleme yap bütçenin acele etme kolay gelsin
    bende kulaklıkla dinlediğim cılız geliyor monitörden dinlediğim daha dolgun geliyor abi anormal mıyım ben acaba

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı handikap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Odası küçükse 5" monitör alması daha sağlıklı olur bence. Boyut büyüyünce baslar daha güçlü olacak diye kesin bir şey yok. Uğur Abi 8" jbl kullanırken 5" jbl'ye geçiş yaptı. Baslar daha dolu dolu geliyor diyordu.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi bu arada ekipman tavsiyesi için sağ ol, arkadaşa liste yapıp gönderdim. Mesaj kutun doluydu cevap veremedim.

ugur86 Şu üyeler, Sativus adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

Alıntı Sativus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Odası küçükse 5" monitör alması daha sağlıklı olur bence. Boyut büyüyünce baslar daha güçlü olacak diye kesin bir şey yok. Uğur Abi 8" jbl kullanırken 5" jbl'ye geçiş yaptı. Baslar daha dolu dolu geliyor diyordu.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi bu arada ekipman tavsiyesi için sağ ol, arkadaşa liste yapıp gönderdim. Mesaj kutun doluydu cevap veremedim.
    doluluktan ziyade sıkı ve net diyelim oda-monitör uyumu çok önemli, jbl'lerin 5" olup da nasıl bu kadar iyi bass cevabı olduğuna halen inanabilmiş değilim, çok derin bir alt frekans cevabı var.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

bu konular çok konuşulmuş tartışılmış mevzular. ki benim fikrim 8 inçlerden yana ki evde gümbür gümbür çalamayacağımız için en azından düşük seslerde bass duyumu iyi olur. küçük oda olayı artık tüm müzik forumlarında yayılmış bir mevzu sonuç olarak bizim bahsettiğimiz yalıtımlı yada yüzen odalar gerçekte pro stüdyolarda var o bildiğimiz prova stüdyoları yalıtım konusunda ev ortamından 1 tık hadi bilemedin 2 tık önde olsun o nedenle ev ortamında 8 inç de kullanılır ki kullanan arkadaşlarım var gayet memnunlar zaten ev ortamında prof işler elektronik müzik dışında biraz zor ama demo işlerde de olsa duyum önemli. TABİİ BENCE

Konu handikap tarafından (12 Haziran 2016 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

+ Yeni Konu aç