NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 935 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 23 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Offf off cok yetersiz mix bilgim var yok denilecek kadar

Bu konu 9116 kez görüntülendi 22 yorum aldı ...

Offf off cok yetersiz mix bilgim var yok denilecek kadar 9116 Reviews

Konuyu değerlendir: Offf off cok yetersiz mix bilgim var yok denilecek kadar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9116 kez incelendi.

Dostum akşam akşam güldürdün beni ya )) çok haklısın, kimse ilk başlar başlamaz on numara beş yıldız mixler çıkaramıyor. Zamanla araştırmayla, örnek mixleri asıp dönüt almayla, ustaları biraz rehin almakla gelişiyor, tabi işin en kritik öğesi kulağınız, duyacaksınız bir kere, birşey önde geliyorsa onu kısmayı, birbirini gölgeliyorsa ayrıştırmayı öğrenmek çok önemli...

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Tezcan kardesim öncelikle verdigin bilgiler icin tesekkur ederim ve bugun gidip kendime nacizane cok ahım sahım bisey olmasada beni idare edecek referans monitörü aldim ..ins ilerleyen zamanlarda daha güzel isler cikartayim ve arkadaslar adobe audition kullaniyordum kendi capimda ve dün arkadasimla karar verdik baska bir programa gecmeyw STUDIO ONE kullanmaya yöneldik sizce dogrumu yapmisiz

gitarist1975 Şu üyeler, Atlantis120 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

DAW seçiminde alışkanlıklarınız (arayüz, menü yapısı ulaşımı) , kullanım amacınız (midi ağırlıklı mı, audio kayıt-edit ağırlıklı mı vs.) gibi konular etkili. stuio one pratik ve kullanışlı bir yazılım. pro tools, cubase yada logic de zaten standart daw'lar, yaygın yazılım kullanmak takıldığınız noktalarda hızlı yardım alabilmeniz ve projelerinizi olduğu gibi mixe gönderebilmeniz için iyi birşeydir. doğru bir adım yani.

referans monitör ne aldınız ?

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı Atlantis120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bora Ulusoy a ulastim konuştum ve söylediği rakamlari kaldiramayacagim ne yazik ki 😕
    Kardesim BoraUlusoy'u tanimiyorum ama bir de uSLusoy'u dene belki bir orta yol bulabilirsiniz.
    Saka bir yana bana Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... mail atarak ulas, forumdan ulastigini belirt. Mutlaka bir cozum bulacagim senin icin.
    Ayrica internet uzerinde yayinlanmis yaklasik 120 tane kadar ucretsiz erisebilecegin makalem var. Mesela: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hepinize selamlar sevgiler.

Atlantis120, Cho®dSolo, enym, gitarist1975, Sativus, tezcankoray, ugur86 Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim BoraUlusoy'u tanimiyorum ama bir de uSLusoy'u dene belki bir orta yol bulabilirsiniz.
    Saka bir yana bana Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... mail atarak ulas, forumdan ulastigini belirt. Mutlaka bir cozum bulacagim senin icin.
    Ayrica internet uzerinde yayinlanmis yaklasik 120 tane kadar ucretsiz erisebilecegin makalem var. Mesela: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hepinize selamlar sevgiler.
    Hocam hakikaten soyisminiz çok karıştırılıyor, internet'te bahsiniz geçtiğinde çok denk geliyorum Ulusoy yazılmış şekilde

BoraUslusoy, EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ulusoy ve uslusoy soyismini dikkat cekmemis olabilirm.
    Kusuruma bakmayin. Bi dahakine dikkat ederim. Hic uslusoy diye soyisim duymamistim daha dogrusu ikametkah ettigim ilçede hep ulusoy oldugu icin karıştırdım bife galiba aklim baska yerdeydi

Dostum sana bir hikaye anlatayım başımdan geçen. Sene 2001. İlk defa bu işlere merak sardığım yıl. O zamanlar logic pc.de çalışır, cubase daha sx bile değildi.Bırak türkçe kaynağı yabancı kaynak bile bulmak zordu. İlk kayıt denemem ve m audio ses kartımın midi bağlantısından (O zaman usb bile icat edilmemişti) eski kasa bilgisayarıma klavyemi bağladım. Büyük bir hevesle tuşuna bastım. Aman Allahım ses yok. Hayda ne işin var çayda misali 15-20 gün internette sabahladım.Okumadığım yabancı kaynak kalmamıştı. tesadüf eseri bir yerde midi through diye bir şey okudum. İnceleyince bunun açık yada kapalı olmasının ne kadar farklı olduğunu anladım. Sadece programın o bölümüne bir çentik attım ve ses çıktı. 15 günün sonunda gece gündüz çalışmayla sadece sesi çıkarmak için uğraşan ben şimdi tüm daw.ları denemiş ve kendine göre rastladığı tüm sorunları kaynak okumadan çözecek hale gelmiş bulunuyorum bunca yıllık uğraşıdan sonra. Yani özetle üç günde her şeyi öğrenen bir insan tipi yok ya da ben bilmiyorum. Ama şunu unutma ki sabır ve okumak her şeyi halleder. Sadece umutsuzluğa kapılıp yılma yeter. Şu anda bu konularla ilgili pek çok türkçe dahil kaynak var. Oku ve pratik yap. Her şey zamanla otururu o zaman. Bir abi tavsiyesi naçizane.

Atlantis120, enym, EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abi tesekkur ederim. Nasihatin icin. Bende acelecilik var ama artik kendime ceki düzen verecegim su 21 ağustos ta askere gidiyorum artik ALLAH nasip eder dönersek güzel fikirlerle tekrar siz buyuklerimizin arasinda olacagim oyle temenni ediyorum ..

abdullahatalan, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, Atlantis120 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

10 sene oldu Rap müzik ile uğraşan arkadaşlarıma alt yapı sağlayalı. Son 2 senedir hiç bir şekilde üretimde bulunamıyorum iş hayatımdan dolayı. Seni çok iyi anlıyorum ancak inan bu yol aceleci olsan bile hemen gerçekleşecek bir yol değil. Başın ağrıyacak , uykusuz kalıcaksın , kulakların tıkanıcak , kulaklığı fırlatasın gelicek Olmayan şeyler değil.. Mix'inden delirdiğim çok yakın bir dostumun güzel bir parçası vardı. Şarkıyı 4 gün boyunca aralıksız dinlemek zorunda kaldım. 4 senedir o şarkıyı hiç bir şekilde dinlemiyorum Sonuç hiç de kötü olmamıştı ancak bu tip şeylere başa gelebiliyor.
    Umarım istediğin şeyleri yapabilirsin. Tarzını seç , tarzını bil. Neleri iyi neleri kötü yaptığına karar ver. Gerçek kültürü öğren. Hip Hop kültürü bir harekettir ve aynı zamanda aktivist bir duruş gerektirir.(dünyada bu şekilde)
    Şimdiden başarılar dilerim , iyi öğrenmeler

abdullahatalan, Atlantis120, EsbaB Şu üyeler, al2 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Kara Deryalarda Bir Fenersin