NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 789 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 3 ile 3 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Adobe audition .1.5. Hakkinda yardim cok bilgisizim

Bu konu 1743 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...

Adobe audition .1.5. Hakkinda yardim cok bilgisizim 1743 Reviews

Konuyu değerlendir: Adobe audition .1.5. Hakkinda yardim cok bilgisizim

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1743 kez incelendi.

Adobe audition .1.5. Hakkinda yardim cok bilgisizim

Öncelikle arkadaslar sizden bir kac sorumun net bi cevabını istiyorum. Sorularimi madde madde yazacagim sizlerde madde madde cevaplarsaniz cok makbule gecer simdiden tesekkur ederim...
    (1.)mix atarken adobe audition da siralama varmi varsa nasil yapmaliyim
    (2.) kayit alıyorum ve sesim beattan ya cok ya cok az kaliyo ne yapmaliyim normalize den arttirinca biraz tizz sesi aliyorum
    (3.) adobe audition da. Beatin temposunu arttirma imkanim varmi

Simdiden tesekkur ederim k.bakmayin bilgiye ihtiyacim var ins ileride. Sizlerden ogrendigim bilgilerle bende videolar hazirlayip foruma yararli bi birey olmayi düşünüyorum ins yeni baslayan arkadaslara yardimci olabilirim... Hayirli bilgiler

1-) Mix "atmak" diye bir terim yok. Mix yapmanın programlarla da alakası yok. Bu sıralama kayıt edilen materyale ve elde edilmek istenen sonuca göre değişen bir durum. Kimi vokalden başlar, kimi davuldan, kimi EQ ile başlar, kimi reverb ile. Alışkanlıklar, hedeflenen sonuç vs bunlar etkiler bu tarz şeyleri.

2-) Final mixden, masteringden çıkmış bir alt yapı ile ham bir halde kaydedilen sesin arasında farklılık olması kadar normal bir şey yok. Volume dengesi yaparsınız, olur biter.

3-) Son sürümlerinde clip stretching diye bir özelliği vardı. 1.5'te var mı bilmiyorum.

Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yani rap kaydi aliyorum kimisinde. Cok güzel kimisinde cok berbat birisi birkac sefwr videolu yada canli anlatim yapsa kisa ve özetli anlarimda yazili buraz sıkıntı. Youtubede videolar hep ayni