+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 37 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

Bu konu 7639 kez görüntülendi 36 yorum aldı ...

Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses 5.00 7639 Reviews

Konuyu değerlendir: Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 7639 kez incelendi.

Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

Degerli arkadaslarim size ilk olarak herseyi bastan anlatmak isterim..
    Ben raple uğraşıyorum akrabalarimdan amcamin cocugu ile basladik ekipman falan aldik onlara kurduk hic ses yok dip gürültü yok inanirmisiniz gaini sona dayiyorum ne cızıltı ve dip gürültü ses tertemiz neyse yollarimizi ayırdık. Kendi odama kurdum keske kurmaz olaydim gaini 100/20 acsam bile cızıl cızıl ses birkac yere baktim bilenlere falan sordum topraklama dedi gittim elektrikçi arkadasim var ona sıfırdan topraklama cektirdim. Gene ayni sorun dedim bu bence bilgisayarla alakali olabilir neyse isin garip tarafi bilgisayar cöktü ana karti. Bozuldu bende gittim dayioglumdan bilgisayar getirdim kullanmadigi satın aldim ona kurdum gene ayni gürültü beni bu dertten kurtarin. ..
    Ekipmanlarimi bile herseyi değiştirdim. Gene kurtulamadim

Not: amcaogluma kurdugumuzda mixer vardi kendi evima mixersiz taktım.
    Kullandigim prize topraklama cektirdim....

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:

mixer ile alakası yok dostum, sisteminde bir yada daha fazla problemli cihaz var ve sisteme parazit bulaştırıyor. gain'i biraz aç, cızırtıyı duyacak şekilde sabitle, sonra evdeki prizlerde bulunan elektronik aletlerin fişlerini, en son bilgisayarla hoparlörler yalnız kalana kadar tek tek çek, lcd ekran da dahil, çünkü bende lcd monitör problemli çıkmıştı, onu değiştirip kurtuldum.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Ha güzel fikir bi denemekte fayda var kardesim cunku evde buz dolabi televiZyon camasir makinasi derin dondurucu bulasik makinasi şarj cihazlari falab birsürü sey var

Alıntı Atlantis120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha güzel fikir bi denemekte fayda var kardesim cunku evde buz dolabi televiZyon camasir makinasi derin dondurucu bulasik makinasi şarj cihazlari falab birsürü sey var
    bilgisayar, ses kartı ve monitörleri tek bir üçlü prizden alıp toprak kısmını geçici olarak bantlarsan sorunun geçtiğini görürsün, ama bu tabi uzun süre böyle kullanmak için riskli birşey. ekte gösterdiğim yeşil bölgeyi bantlayacaksın:

Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Kablolar zemin ile temas ediyor ise araya bir halı koyup kabloyu hem betonun soğuklugundan korumus olursun hem daha uzun ömürlü olur hocam

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

arkadaşlar ne yaptıysam olmuyo anlamıyorum ya artık cidden ne yapacagımı para olsa laptop alıp kurtulacam

Alıntı Atlantis120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne yaptıysam olmuyo anlamıyorum ya artık cidden ne yapacagımı para olsa laptop alıp kurtulacam
    pc'nin güç kaynağından olabilir belki, bir arkadaşından laptop alıp denemek yararlı olurdu. yukarıda bahsettiğim bantlama işlemini ve tüm fişleri çekerek test etme işlemini yaptın mı ?

yok yapamadım camaşırlar falan vardı kardeşim en kısa zamanda onuda deneyecegim inş güzel işe yarar olur

Uğur hocamın bahsettiği yöntem en sağlıklı yöntemdir. Elektrik sisteminde bulunan hiç ummadığınız bir cihaz parazite neden oluyor olabilir. Teker teker denemek şart. Mutlaka deneyin.

Bunları denemeden "ne yaptıysam olmuyor" demeyin. Suçu hemen bilgisayara atmaya gerek yok bence...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Haklisiniz dostum. Sucu azda kendimizde aramaliyiz

EsbaB Şu üyeler, Atlantis120 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

+ Yeni Konu aç