+ Yeni Konu aç
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 31 adet sonuçtan sayfa başı 37 ile 37 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

Bu konu 8508 kez görüntülendi 36 yorum aldı ...

Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses 5.00 8508 Reviews

Konuyu değerlendir: Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 8508 kez incelendi.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bilgisayar kullanırken müzik dinlerken normalde olmayan, Cubase açıldığında başlayan parazit sesi nerden kaynaklanıyor acaba? DAha önce yaşayan yada şahit olan varmı?
    Abdulcelil latency değerini düşükse bir üst seviyeye alıp mesela 128 ise 256 ya alıp birde pc güç modunu yüksek performanstan normal e yada düşük güç moduna alıp denermisin.

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdulcelil latency değerini düşükse bir üst seviyeye alıp mesela 128 ise 256 ya alıp birde pc güç modunu yüksek performanstan normal e yada düşük güç moduna alıp denermisin.
    Hocam Dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Elektrik kablosunu çıkardım bir gelişme olmadı, Denetim masasından Güç ayarlarına geldim "Dengeli" tercihetmişim değiştirdim "Performans" birde " Ekonomik mOd" vardı; onlarda da işe yaramadı.

Cubase te latency ayarını nerden yapıyorduk hatırlayamadım.
    Device Setuptan VST AUDIO SYSTEM e girdiğimde Bende Asio Olarak "Motu Audio Asio" seçili.
    Buradan Control panele girdiğimde "Sample Rate 44100" Sample Per Buffer 256 ve Mater Clock Source İnternal Seçili Durumda. İnternal in dışında SMPTE birde S/PDIF var.

Not: "Control Panel" e tıladığımda humlama kesiliyor.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Daha önce de aynı problemi yaşamış çözememiştim ama şimdi Her şeyi tek tek gözden geçireyim dedim; WAWES in H-Delay Stereo plugininde nasıl olmuşsa LOPAS değerini Çok yükseltmiş olduğumu farkettim.

Onu düzeltince sorunda çözüldü.

Bir diğer sorunum ise çalıştığım projeyi kapattığımda proje kapanıyor ama Üstte Cubase ana programı kalmaya devam ediyor ( Windows Görev Çubuğu gibi olan ) Sonra Ctrl+Alt+Del yapıp görev sonlandırmak zorunda kalıyorum, ( Orada da Yanıt vermiyor ibaresi görüyorum )
    Teşekkürler.
    Saygılar

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Abdulcelil ayarların normal gibi ses kartının bağlı olduğu usb portu mavi ise 3.0 dan olabilir varsa eğer 2.0 a deneyebilirmisin.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Aynı anda mı yazmışız 😃

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bence cubase dışında başka bir Daw kur. Onu açıp dene, aynı sorun varsa o zaman cubase ile ilgili değil ses kartı ile ilgilidir sorun. Öncelikle soruna sebep olan aleti bulmalısın Abdülcelil. Örneğin studio one kur ve dene. Benzer sorunlar yaşarsan büyük ihtimalle ses kartı ile ilgilidir sorunlar. Birde cubase hangi sürümü kullanıyorsun Abdülcelil.

EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence cubase dışında başka bir Daw kur. Onu açıp dene, aynı sorun varsa o zaman cubase ile ilgili değil ses kartı ile ilgilidir sorun. Öncelikle soruna sebep olan aleti bulmalısın Abdülcelil. Örneğin studio one kur ve dene. Benzer sorunlar yaşarsan büyük ihtimalle ses kartı ile ilgilidir sorunlar. Birde cubase hangi sürümü kullanıyorsun Abdülcelil.
    Abi HUmm lama sorunu plugin kaynaklı imiş, onu tesadüfen de olsa çözdüm ama Cubasein tam kapnmaması sorunu sonradan olan birşey, eskiden yoktu. Cubase Elements 9 kullanıyorum, acemiliklerime çözüm olması hasebiyle proyu hep hayal ederim ama orda kalıyor