+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 37 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

Bu konu 7770 kez görüntülendi 36 yorum aldı ...

Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses 5.00 7770 Reviews

Konuyu değerlendir: Home stüdyomda basimi en cok ağrıtan ses

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 7770 kez incelendi.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce monitörler açıkken kayıt aldım sonra kapatarak aldım, benim bahsettiğim cızırtı monitörler açıkken kayda giriyor fakat kapalı iken girmiyor 2 ayrı kayıtta da değişmeyen minumum seviyede olsada ortamdan kaynaklı bir dip ses mevcut.
    monitörlere giden kablolar balanslı mı hocam, trs ya da xlr kullanıp dener misin tekrar ?

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Uğur hocam kablolarım trs kablo maalesef elimde xlr yok kablo ihtimali yüksek ise bir ucu trs diğer ucu xlr kablo edinmem gerekir.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Uğur hocam kablolarım trs kablo maalesef elimde xlr yok kablo ihtimali yüksek ise bir ucu trs diğer ucu xlr kablo edinmem gerekir.
    Abi referans monitörlerinin çalışma sesini acaba gürültü olarak mı algılıyorsun bendede yamaha hs50m var kulağımı yaklaştırdığımda hıss diye bir ses duyuyorum bu onun çalışma gürültüsü oluyor ve her monitörün çalışma gürültüsü vardır acaba öyle birşeymi bu

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

Alıntı abdullahatalan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi referans monitörlerinin çalışma sesini acaba gürültü olarak mı algılıyorsun bendede yamaha hs50m var kulağımı yaklaştırdığımda hıss diye bir ses duyuyorum bu onun çalışma gürültüsü oluyor ve her monitörün çalışma gürültüsü vardır acaba öyle birşeymi bu
    Yok bahsettiğin hısss sesini biliyorum ekstradan sivrisinek vızıltısı şeklinde cızırtı var. Monitörleri son ses açtığımda da değişmeyen sabit bir ses.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Yok bahsettiğin hısss sesini biliyorum ekstradan sivrisinek vızıltısı şeklinde cızırtı var. Monitörleri son ses açtığımda da değişmeyen sabit bir ses.
    Hocam aynı benim eski lcd monitörümden kaynaklı vızıltıyı tarif ediyorsun, ben topraklamasını bantladım yine çözmedi, en son elden çıkardım yeniledim kurtuldum, ups falan kullanıyorsan ondan da kaynaklanabilir, onu da çıkarıp dene bi derim. Hem kayıtlara da gidiyor muhtemelen ama o kadar belirgin olmadığından duyamıyorsun, mix esnasında compressor uygularken düşük seviyede kalan sinyalleri yukarı çektiğimizde bu dipsesler de daha duyulur hale geliyor, o yüzden ne yapıp edip bulmalısınız, sisteminize parazit bulaştıran argümanı önce sadece bilgisayar açık, sonradan tek tek herşeyin fişlerini takarak gitmek yoluyla keşfedebilirsiniz.

averen Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı benim eski lcd monitörümden kaynaklı vızıltıyı tarif ediyorsun, ben topraklamasını bantladım yine çözmedi, en son elden çıkardım yeniledim kurtuldum, ups falan kullanıyorsan ondan da kaynaklanabilir, onu da çıkarıp dene bi derim. Hem kayıtlara da gidiyor muhtemelen ama o kadar belirgin olmadığından duyamıyorsun, mix esnasında compressor uygularken düşük seviyede kalan sinyalleri yukarı çektiğimizde bu dipsesler de daha duyulur hale geliyor, o yüzden ne yapıp edip bulmalısınız, sisteminize parazit bulaştıran argümanı önce sadece bilgisayar açık, sonradan tek tek herşeyin fişlerini takarak gitmek yoluyla keşfedebilirsiniz.
    Uğur hocam aynen oyle butun herşeyi deneyeyim olmadı benim delikanlının ekrana el koyayım teşekkúrler.

abdullahatalan Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam herşeyi tek tek denedim ses kartımın usb kablosunu usb 3.0 a takmışım 2.0 porta takınca vızıltı %90 gibi bir miktarda azaldı diyebilirim çokta iyi oldu. Diğer % 10 luk kısımda kulağımı monitöre yaklaştırdığımda duyuyorum

abdullahatalan Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu averen tarafından (08 Temmuz 2016 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

usb yi bağladığın pc ile usb arasına bir aparat koy
    aparat ekstra güç almasın yani pirize takılı bir güç ile güç almasın pc den güç alsın
    mesela laptop soğutucu iki usb girişi olsun birini girdi yap diyerini çıktı mikrofon condansetörse fan düymesine bas sistemde ses falan kalmaz

Aynı sorunu bende yaşamıştım USB 3.0 dan 2.0 a aldığımda ciddi oranda azalmıştı, monitör kablolarımı da kaliteli kablolar(XLR)ile değiştirdikten sonra tamamen düzelmişti. Şuan sadece monitörlerin sadece kendi hısss sesi var onunda ancak kulakla dibinden dinleyince duyuyabiliyorum.

Cubase açılınca Humm Sesi ( Parazit )

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar kullanırken müzik dinlerken normalde olmayan, Cubase açıldığında başlayan parazit sesi nerden kaynaklanıyor acaba? DAha önce yaşayan yada şahit olan varmı?

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

+ Yeni Konu aç