NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 639 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Thomann Alışverişlerinizde Dikkat!!!

Bu konu 6514 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

Thomann Alışverişlerinizde Dikkat!!! 6514 Reviews

Konuyu değerlendir: Thomann Alışverişlerinizde Dikkat!!!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6514 kez incelendi.

Exclamation Thomann Alışverişlerinizde Dikkat!!!

Arkadaşlar, geçen yaptığım Thomann alışverişinde şöyle bir durum fark ettim...
    Thomann dan kredi kartı ile alışverişinizi yaptığınızda bankanız bu işlemi extreye yansıtırken kendi dövis satış kuruna komisyon ekleyerek yansıtmaktadır...
    Hatta bazı bankalar Euro yu önce Dolar a sonra TL ye (örneğin benim bankam Yapı Kredi gibi) çevirerek 2 defa komisyon geçirmektedir...
    Bu durumu engellemek için;
    İnternet Bankacılığı yada bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşarak döviz extresi( hangi döviz ile alacaksanız onun extresi,mesela thomann için euro extresi) talep ediniz.
    Bu sayede kredi kartınızın son ödeme tarihinde; gişelerden alacağınız döviz yada internet bankacılığından alacağınız döviz ile o günkü kurdan KOMİSYONSUZ olarak borcunuzu ödeyebilirsiniz...
    Tabii bu durumda olayın tek riski develüasyon olmasıdır, özellikle de taksite böldürmüş iseniz...
    İlave bir bilgi daha vereyim;
    Bankalar yurtdışı alışverişlerini komisyonsuz olarak taksite bölmektedir...Örneğin Yapı Kredi,Axess ve Garanti 3'e, Denizbank 2'e hatta bazı bankalar 5 e kadar bölmektedir.Bu işlem için bankanıza göre SMS yada internet şubesinden ilgili prosedürü izlemeniz gerekmektedir...

Arkadaşlar alışveriş için bu konu önemlidir, boş yere bankalara bu komisyoları kaptırmayın...!!!
    İyi alışverişler dilerim...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ch.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    abdullahatalan, EsbaB, gitarist1975, gunayahmet, Kerem Çelik, okidoz, Tanerongunyzb, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Cho®dSolo tarafından (06 Nisan 2016 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.

Bu durum tüm yurtdışı alışverişlerinizde geçerlidir bu arada...

Ch.

abdullahatalan Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durum tüm yurtdışı alışverişlerinizde geçerlidir bu arada...

Ch.
    Hocam thomann dan yapılan alışverişin odemesi yapılırken seçilen para birimi değil otomatikmen euro olarak mı yansıyor? Ben böyle anladım.

Eğer doğru anlamışsam iyiki bu uyarıyı yapmışsınız, gerçi geçen gün bir arkadaşımız kesintileri minimum a indirmek için tüm bankaların komisyon oranlarını incelediğini falan söylemiş, bir banka tavsiyesinde bulunmuştu ama hatırlayamadım.

O mesaj da buraya alıntılanırsa konu bütünlüğü açısından iyi olurdu.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo - ait avatar

Cho®dSolo

H:i, jS M Y #1028 

evet Euro olarak yansıyor ama 2 kere kur çevirimi yapıyor..

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Bu sorun bende vakıfbankta oldu, dolar olarak direk extreye yansıttığı için yana döne şube aradım ödemek için garanti-bonus'ta sorun olmuyor, %3 kur dönüşüm ve uluslararası alışveriş komsiyonu alıyor, paypal da aynı şekilde %3 alıyor, her türlü eft-havale'den daha hesaplıya geliyor zaten, ben memnunum bonus'tan tavsiye ederim.

Cho®dSolo, EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sorun bende vakıfbankta oldu, dolar olarak direk extreye yansıttığı için yana döne şube aradım ödemek için garanti-bonus'ta sorun olmuyor, %3 kur dönüşüm ve uluslararası alışveriş komsiyonu alıyor, paypal da aynı şekilde %3 alıyor, her türlü eft-havale'den daha hesaplıya geliyor zaten, ben memnunum bonus'tan tavsiye ederim.
    Ee tamam işte Hocam o zaman sorun oluyor demektir...
    Tarif ettiğim şekilde yaparsan ikisini de ödemiyorsun...
    Ve ayrıca...
    Garanti Bank %3 alıyor da...
    Kur çevrimleri kaçtan baktın mı?

Ch.

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ee tamam işte Hocam o zaman sorun oluyor demektir...
    Tarif ettiğim şekilde yaparsan ikisini de ödemiyorsun...
    Ve ayrıca...
    Garanti Bank %3 alıyor da...
    Kur çevrimleri kaçtan baktın mı?

Ch.
    Hocam garanti %3 diye bi fatura kesmiyor, mesela euro 2.30 ise 2.35'ten hesaplayıp yansıtıyor extre'ye, uluslararası alışveriş söz konusu olduğunda bu komisyonu banka bir şekilde alıyor hocam, her ne kadar visa ya da mastercard üyesi olsa da yurtdışına para aktarımı var ortada, yanlış mı düşünüyorum

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Chord solo hocam aldınmı tannoyları?Memnunmusun?.Ben müzikten bir süre uzak kaldım.Almamıştım.Bügünlerde almayı düşünüyorum.1000 liraya kadar bütçe var.

Uğur hocamın aldığı Jbl lsr 305 leri almayı düşünüyorum.Thoman stoklarında yok.15 inde geleceği yazıyor.Krk larda kafamı kurcalamıyor değil ama Jbl leri alacağım büyük ihtimal.

Arkadaşlar thomann da kendim profilimden alışveriş yaparken benim adıma olmayan başkasının kredi kartını kullanabilirmiyim?
    Bonus kart ile jz J1 mikrofon almayı düşünüyorum.

abdullahatalan Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sorun olmaz, çunku Thomann kendi hesabına geçen paraya bakar. Sonuçta alım yaparken bir kullanıcı profili oluşturmuşsundur. Orada yazan adrese gönderdikleri için sorun teşkil etmez. Sadece alırken arkadaşının telefon numarasına bir doğrulama kodu gelebilir. Bunun için arkadaşın o kodu söylemesi gerekebilir. Hayırlı alışverişler.

abdullahatalan, EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun olmaz, çunku Thomann kendi hesabına geçen paraya bakar. Sonuçta alım yaparken bir kullanıcı profili oluşturmuşsundur. Orada yazan adrese gönderdikleri için sorun teşkil etmez. Sadece alırken arkadaşının telefon numarasına bir doğrulama kodu gelebilir. Bunun için arkadaşın o kodu söylemesi gerekebilir. Hayırlı alışverişler.
    Teşekkür ederim.

abdullahatalan Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: