NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 842 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 9 ile 9 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Film müzikleri ....

Bu konu 5792 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...

Film müzikleri .... 5792 Reviews

Konuyu değerlendir: Film müzikleri ....

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5792 kez incelendi.

Film müzikleri ....

Merhaba ...

benim şöyle bir isteğim var.

bu aralar film müziklerine merak sardım, bu konu ile ilgii bir başlık açılsa çok iyi olur bence, umarım bu isteğim değerlendirilir ...

film müzikleri ile ilgili herşey olacak ...

Merhaba hocam,
    Bu forumda bildiğiniz gibi her türlü müziğe açığız ancak her müzik türü için ayrı bir başlık yok.
    Film müzikleri ile ilgili talebiniz tam olarak nedir? Biraz daha detay verebilir misiniz? Içeriğinde ne olmasını istiyorsunuz?
    Ona göre değerlendirip, eğer faydalı olacak olursa tabi ki bir kategori oluşturabiliriz.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

volkanmeydan Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam,
    Bu forumda bildiğiniz gibi her türlü müziğe açığız ancak her müzik türü için ayrı bir başlık yok.
    Film müzikleri ile ilgili talebiniz tam olarak nedir? Biraz daha detay verebilir misiniz? Içeriğinde ne olmasını istiyorsunuz?
    Ona göre değerlendirip, eğer faydalı olacak olursa tabi ki bir kategori oluşturabiliriz.

Saygılar,

Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tezcan hocam hemen yazıyorum aklımdakileri.
    film müziği nasıl hazırlanır dan tutun da aşamaları nelerdir, kriterleri nedir. dünyaca ünlü music compeser'lerin çalışmaları vs ....
    bunu istememdeki amaç konuya yabancı olduğum için değil, bu konuda çalışmalara başladım yakında burdan paylaşıcam.
    film müziklerinde kullanılan vsti ler vs .... daha birçok alt başlıklar altında çoğaltılabilir . ilginiz için teşekkür ederim bu arada . iyi çalışmalar ...

Çok güzel bir paylaşım.
    Yanızca film müzikleri değil genel olarak müziğe ve teknolojisine ilgi duyan arkadaşların izlemelerini özellikle öneriyorum.
    Hatta bir kenara kayıt edip arada bir ders gibi izlemekte yarar var.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben bu film scoring konusuyla ; yanlış hatırlamıyor isem , ilk kez 1977 senesinde , yani yaklaşık 40 yıl önce ilgilenmiştim. O dönem ; Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi mezunu , bugün Türkiye'nin yaşayan önemli ressamlarından olan yakın bir arkadaşım , bu mesele ile haşır neşir idi. Kendisi ile bu konuları entellektüel düzeyde saatlerce tartışırdık.

Rahman Altın'ın yukarıdaki videoda yer alan söyleşisini büyük bir ilgi ile izledim. Kendisi bu konularda önemli bilgiler veriyor. Ancak anladığım kadarıyla ; 40 yıl öncesinin koşullarıyla bugünün koşulları en azından Türkiye açısından çok farklı. O dönem ; film müziği yapan insanın senaryoya hakim olması , yönetmenle her konuda mutabık kalması gibi faktörler çok önemli idi. Fakat söyleşiden izlediğim kadarıyla ; senaryodan ziyade görüntü günümüzde daha çok öne çıkmış vaziyette. Tabii bu durum tartışmaya açık bir konu bence.

Bu arada @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim ; konunun kapatılmasını talep etmiş. Niye bunu istediğini anlamadım doğrusu. Bence açtığı başlık doğru yolda ilerliyor. Yukarıdaki post'unda esasında düşüncesini yeterince açıklamış. Eğer ne demek istediğinin anlaşılması konusunda ilave bir düşüncesi varsa onu açıklaması gerekir diye düşünüyorum.

Ben film scoring / soundtrack konusunun çok önemli bir konu olduğu kanaatindeyim. Çünkü bu konu esasında ; yeryüzündeki tüm müziklerin sentezlendiği yegane konu.

EsbaB, nacib, yiğitcan Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu film scoring konusuyla ; yanlış hatırlamıyor isem , ilk kez 1977 senesinde , yani yaklaşık 40 yıl önce ilgilenmiştim. O dönem ; Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi mezunu , bugün Türkiye'nin yaşayan önemli ressamlarından olan yakın bir arkadaşım , bu mesele ile haşır neşir idi. Kendisi ile bu konuları entellektüel düzeyde saatlerce tartışırdık.

Rahman Altın'ın yukarıdaki videoda yer alan söyleşisini büyük bir ilgi ile izledim. Kendisi bu konularda önemli bilgiler veriyor. Ancak anladığım kadarıyla ; 40 yıl öncesinin koşullarıyla bugünün koşulları en azından Türkiye açısından çok farklı. O dönem ; film müziği yapan insanın senaryoya hakim olması , yönetmenle her konuda mutabık kalması gibi faktörler çok önemli idi. Fakat söyleşiden izlediğim kadarıyla ; senaryodan ziyade görüntü günümüzde daha çok öne çıkmış vaziyette. Tabii bu durum tartışmaya açık bir konu bence.

Bu arada @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim ; konunun kapatılmasını talep etmiş. Niye bunu istediğini anlamadım doğrusu. Bence açtığı başlık doğru yolda ilerliyor. Yukarıdaki post'unda esasında düşüncesini yeterince açıklamış. Eğer ne demek istediğinin anlaşılması konusunda ilave bir düşüncesi varsa onu açıklaması gerekir diye düşünüyorum.

Ben film scoring / soundtrack konusunun çok önemli bir konu olduğu kanaatindeyim. Çünkü bu konu esasında ; yeryüzündeki tüm müziklerin sentezlendiği yegane konu.

Sn uzunosmanoğlu güzel görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
    evet konuyu ben açtım doğru, niye kapatılmasını istedin derseniz birşey sorunca veya isteyince sanki o konu hakkında hiç bir bilgisi yokmuş gibi yaklaşılıyor olaya ve hemen bir video paylaşıp işte bak burada hepsi anlatılıyor mantığı, ben bu tür yaklaşımları doğru bulmuyorum zaten rahman altın söyleşisinde oradaydım . benim amacım böyle güzel bir sitede dahada aktif konular açmak ve bilgi paylaşımı yapmak....

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn uzunosmanoğlu güzel görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
    evet konuyu ben açtım doğru, niye kapatılmasını istedin derseniz birşey sorunca veya isteyince sanki o konu hakkında hiç bir bilgisi yokmuş gibi yaklaşılıyor olaya ve hemen bir video paylaşıp işte bak burada hepsi anlatılıyor mantığı, ben bu tür yaklaşımları doğru bulmuyorum zaten rahman altın söyleşisinde oradaydım . benim amacım böyle güzel bir sitede dahada aktif konular açmak ve bilgi paylaşımı yapmak....
    Paylaşımlarınızı ilgiyle okuyan bir forumdaş olarak yapılan paylaşımlar a direkt size cevap olarak bakmamanızı beklerim nihayetinde dediğiniz gibi sizin o cevap veya video ya ihtiyacınız olmasada sayenizde o cevabı oyup, izleyip çok şey öğrenecek veya bilgi tazeleyecek çok insan olacaktır.

Bu başlık altındaki paylaşımları benim gibi ilk okuyan/izleyen de var. Tekraren tazelenerek okuyup izleyenlerde...

Bunlar başlık açmanız sayesinde oldu. Amaç faydalı birşey olması vede maksat hasıl oldu, olmayada devam edecektir Kardeş; durmak, sıkılmak yok yola devam...

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Magico, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...