+ Yeni Konu aç
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 31 adet sonuçtan sayfa başı 38 ile 38 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Beyerdynamic dt 770 pro 80 mi 250 ohm u alınmalı

Bu konu 6083 kez görüntülendi 37 yorum aldı ...

Beyerdynamic dt 770 pro 80 mi 250 ohm u alınmalı 6083 Reviews

Konuyu değerlendir: Beyerdynamic dt 770 pro 80 mi 250 ohm u alınmalı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6083 kez incelendi.

Arkadaşlar merhaba
    Eskiden dt770 80 ohm kullanıyordum, ses kartım focousrite 2i2 idi.Kulaklığı bir arkadaş vermiştim.Şimdi tekrar alıcam,80 ohm-250 ohm arasında kararsız kaldım.Bazı forumlarda 250 ohmun kritik dinlemede daha başarılı olduğunu falan söylüyorlar.Ben hem mix hem tracking için kullanıcam.
    Ses kartım apollo twin,sağlıklı sürermi acaba 250 ohmu..Uad forumlarında da görüş ayrılıkları var.Siz ne dersiniz?

Alıntı korg35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Eskiden dt770 80 ohm kullanıyordum, ses kartım focousrite 2i2 idi.Kulaklığı bir arkadaş vermiştim.Şimdi tekrar alıcam,80 ohm-250 ohm arasında kararsız kaldım.Bazı forumlarda 250 ohmun kritik dinlemede daha başarılı olduğunu falan söylüyorlar.Ben hem mix hem tracking için kullanıcam.
    Ses kartım apollo twin,sağlıklı sürermi acaba 250 ohmu..Uad forumlarında da görüş ayrılıkları var.Siz ne dersiniz?
    Piyasadaki hiç bir " all in one" ses kartının ; dört dörtlük anlamda 250 ohm ve üstü kulaklığı süreceğini hiç düşünmüyorum. Sürdüğünü söyleyenler sadece sürdüğünü zannediyorlar bence. Zaten bahsettiğiniz görüş ayrılıklarının temel nedeni de budur. Bundan dolayı ; ya doğru düzgün bir harici kulaklık amplisi alın ( ki bunların fiyatları öyle ucuz değildir, bir Apollo Twin parası kadar bir bedel ödemeniz gerekebilir ) ya da DT770'in 80 ohmluk modelini seçin bence.

korg35 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Apollo twin'in kulaklık amfi katı çok güçlü, rme babyface ile son level'de ancak 80'lik dt770'ten sound alabiliyordum, şu an twin'de %50 level seviyesinde bile doyurucu bir sound geliyor, ayrıca çok sıcak bi karakteri var, dt770'i güçlü bir kartla veya amfi ile beslemezseniz karakteri daha tiz geliyor anladığım kadarıyla. 250'lik ve apollo twin iskender'de var @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... konuya bakacak ve yazacaktır, ben kablo ergonomisi ve soundunu bildiğimden dolayı 80 ohm alın diyorum.

korg35 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Mytek 8x192 kullanıyorum kulaklık besleme değeri 500 ma / 500 ohm kulaklık çıkışından aldığım detayı ve gücü şimdiye kadar denedigim hiç bir ses kartı ve harici cihazlardan alamadım. Ayrıca ses kuraklığa verilmeden sargı devresinden geçiyor ve analog gibi değil harbi analog geliyor. Buradan çıkardığım sonuç sadece ohm değeri ile kalitenin ölçülemeyeceği.

korg35 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    Bende 80 ohm dan oldukça memnundum zaten.Ama şimdi ses kartım değişti,250 ohmu alsam acaba diye forumlara baktım ve kritik dinlemede 250 lerin daha verimli olduğu falan yazılmış. artı çok önem verdiğimden değil ama thomannda ürün sayfasında "rating" ve "watching" var.(thomanndan alışveriş yapan arkadaşlar bilirler).rating hadi neysede watching o ürünü inceleyenleri,almayı düşünenleri gösteriyor.250ohm da sürekli 80-90 watching varken,80 ohmde hiç yok... Neyse sanırım 80 ohm alacağım yine.Tekrar teşekkürler arkadaşlar.

Ses kartının kulaklık çıkış değerlerine bakarak al bence.

korg35 Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Audient id 14 kullanırken 770 pro 250 ohm dan verim alamıyordum çok düşük seviyede ses alıyordum fakat ucx tn sonra kulaklığı mı daha verimli kullanabiliyorum, ucx in çıkışının yeterli olduğunu düşünüyorum. Seyit arkadaşımın dediği gibi ses kartının kulaklık çıkış değerlerine bakarak almak lazım.

korg35 Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: