NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 942 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 11 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Pa 3X CUBASE Entegrasyonu ve Metronom

Bu konu 3943 kez görüntülendi 10 yorum aldı ...

Pa 3X CUBASE Entegrasyonu ve Metronom 3943 Reviews

Konuyu değerlendir: Pa 3X CUBASE Entegrasyonu ve Metronom

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3943 kez incelendi.

Pa 3X CUBASE Entegrasyonu ve Metronom

Merhaba arkadaşlar benzer konu daha önce tartışıldı ama ben hala çözemedim.

Metronomu açıp kayda başladığım halde bir süre sonra senkronlar oluşup gittiçe artıyor.

Sonrasında dahili VSTİ lerlede olsa birşeyler ekleyip eşlik edeeyim diyorum buda dünya harbine dönüşüyor.

Bu konuda tecrübelerinizden istifade edebilirmiyim?

Ben org çıkışlarını R/L olarak seskartının ( UR22) girişine bağlayıp bazen stereo bazende 2 bağımsız kanal olarak kaydediyorum.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

hocam siz cubasedeki bpm ile klavyedeki bpmi aynı ayara getirip clicksiz kaydedin. kayıt sonrasında oluşan kaydı clicki açarak oturtmaya çalışın. zaten en başıyla en sonu oturtursan tamemn oturmuş olcak..çünkü insan kulağı bu. ilk başta zamanında girdiğimizi düşünürüz ama ortalarda veya sonlara doğru senkron oluşmaya başlar. bu doğal bişeydir. bu konu daha önce de konuşulmuştu sanırım. dediğim yöntem en net çözümdür

EsbaB Şu üyeler, Ünsal İçmez adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bende aynen dediğinizi yapıyorum Ama tuhaf bir şekilde ilk kısım uysada devamı senkron la doluyor.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hatta paylaştığım son çalışmam daki senkronlar hemen dile getirilmişti.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teamdan bakarız hocam çözülmücek bi olayı yok

EsbaB Şu üyeler, Ünsal İçmez adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bence mox6 tarzı bi klavye ile usb bağlantıdan sinyal aktarıp, klavyenin kendi seslerini kullanarak midi gibi çalışmak en rahatı. Ancak buna imkan yoksa da klavyeden midi out alıp cubase'de çalışmanın bir setup zinciri illaki vardır, klavyeci arkadaşlar bi el atabilirlerse biz de öğrenmiş oluruz, önemli bir bilgi çünkü.

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

daha önce böyle bir çalışma yapmıştım ve olmuştu akşam tekrar gözden geçirmem lazım, şu an tam olarak aklımada değil ama işin mantığı şu, cubase içinde senkronize çalıştırmak için bir kaç ayar yapmamız gerekiyor ve ondan sonra cubase den record deyince org ta otamatik olarak çalışıyor.

EsbaB Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce böyle bir çalışma yapmıştım ve olmuştu akşam tekrar gözden geçirmem lazım, şu an tam olarak aklımada değil ama işin mantığı şu, cubase içinde senkronize çalıştırmak için bir kaç ayar yapmamız gerekiyor ve ondan sonra cubase den record deyince org ta otamatik olarak çalışıyor.
    Harika birşey olur eğer böyle bir tutorial hazırlarsan dostum.

EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Klavyenin midi in kısmını ses kartının midi out kısmına bağlayın.
    Yazılım üzerindeki ses kartı ayar bölümünden, bağladığınız midi kanalını aktif edin.
    Ardından cihazınızdaki midi in kanalını aktif edin.
    Sonrasında boş bir midi kontrol vst açın (her yazılımda vardır hemen hemen) ve aktif ettiğiniz ses kartı midi çıkış kanalıyla (vst üzerinden) eşitleyin.
    Midi kontrol vst üzerinden çalacağınız her nota, klavyeniz üzerinden ses verecektir.
    Sonra midi partisyonları dilediğiniz gibi senkronlu olarak yazın. Cihazdan çıkan sesi tekrar kaydetmek için ise, stereo output kanallarını ses kartının input kısmına bağlayın.
    Yukarıda senkronla doluyor v.b şekilde ifade edilmiş ama yanlış olmuş senkronla dolsa problem olmaz. Tam aksine senkron yok veya kaçık şeklinde ifade edilmesi uygun olacaktır.
    Bağladığınız inputları yazılım üzerindeki mikserde bi kanala atayın. O kanal üzerinden kayıt açıp play'e bastığınızda bilgisayardan midi kanalınız çalar ve klavyede sizin yerinize çalar.
    Velocity, ölçü v.b ayarları yazılım üzerinden halletmeniz gerekecek.
    Aynı şekilde ses kartınızda midi giriş çıkış yok ise M-Audio Uno benzeri bir cihaz ile midi giriş çıkışları usb'ye çevirip doğrudan bağlayabilirsiniz.

Ben elimdeki Akai Mpc 5000 ile bu şekilde (ses kartsız kalana kadar) sorunsuz çalışıyordum.

EsbaB Şu üyeler, vetoekarte adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu vetoekarte tarafından (22 Mart 2016 Saat 06:45 ) değiştirilmiştir.

Ekleme (tüyo),
    Mikser üzerinde atadığınız kanala program ve bilgisayar kalitenizin izin verdiği kadar delay, reverb, distortion v.b aklınıza gelebilecek herşeyi ekleyerek yeni sesler, farklı düzenlemeler ve farklı duygular katabilirsiniz.
    Org üzerinde en beğenmediğiniz en mono gelen tonu bile bikaç vst ile üst seviye klavye tonlarına taşıyabilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

EsbaB Şu üyeler, vetoekarte adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

+ Yeni Konu aç