NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 959 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 33 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yeni aldığım Motu track 16 ' da ses kesilmesinin nedeni ne olabilir ?

Bu konu 5260 kez görüntülendi 32 yorum aldı ...

Yeni aldığım Motu track 16 ' da ses kesilmesinin nedeni ne olabilir ? 5260 Reviews

Konuyu değerlendir: Yeni aldığım Motu track 16 ' da ses kesilmesinin nedeni ne olabilir ?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5260 kez incelendi.

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bufferi 1024 kullanıyordum. ROLAND bile yapmıyordu böyle bir şey ki ben bu tür sıkıntılardan kurtulmak için değiştirmek istemiştim kartı. Galiba rme den şaşmayacaktık
    Yani buffer'ı değiştirince düzeldi mi anlamadım tam olarak???

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yok zaten benim sorunum sadece cubase de çalışırken değil. Youtube, facebook nerde video izlersem izliyim belli bir zamandan sonra ses kesiliyor. Tekrar kapatıp açınca ses kartını düzeliyor ama bu pek normal değil dimi ? Her 10 dakika da bir oluyor bu dediğim durum. Ses kartından değil de benim sistemim ile ilgili bir durum olmasını umuyorum o yüzden başka bir pc ile deniyeceğim birazdan.

[I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Yok zaten benim sorunum sadece cubase de çalışırken değil. Youtube, facebook nerde video izlersem izliyim belli bir zamandan sonra ses kesiliyor. Tekrar kapatıp açınca ses kartını düzeliyor ama bu pek normal değil dimi ? Her 10 dakika da bir oluyor bu dediğim durum. Ses kartından değil de benim sistemim ile ilgili bir durum olmasını umuyorum o yüzden başka bir pc ile deniyeceğim birazdan.
    Dostum buffer ayarı tüm sistemi etkiler sadece cubase değil. Ses kartının arayüzünden yapıyorsun o ayarı, o yüzden youtubede bi video izlerken de o buffer ayarını kullanır sistem

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

: Tamam doğru ama sorun şu ki kesiliyor. 1024 olsa kesiliyor 256 olsa da. Çok kötü yeni aldığın bir üründe bunlarla uğraşmak.

EsbaB Şu üyeler, siyahitin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    [I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

: Tamam doğru ama sorun şu ki kesiliyor. 1024 olsa kesiliyor 256 olsa da. Çok kötü yeni aldığın bir üründe bunlarla uğraşmak.
    Sizi Çok iyi anlıyorum, zamanında 1200 lira verdiğim ses kartının sesini hile duymamıştım.
    Uzun bir süre acemi muamelesi gördükten sonra yine çoook uzun süre bir servis süresi yaşadım, tüketici hakem heyeti falan derken (sözde) yenilendi 4 ay falan geçti aynı sorundan servise gidince kullanıcı hatasından 400 lira fatura çıkarıldı.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siyahitin Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu EsbaB tarafından (08 Mart 2016 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir.
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Başka bir pcde laptopta sadece kulaklık çıkışını kullanarak 2 saat kadar müzik dinledim ses kesilmesi olmadı. Aynı şekilde de evde sadece kulaklık çıkışı kullanarak müzik dinliyorum seste kesilme olmadı.

Eğer tahminim doğruysa brodcast kablolarının çıkışlarını kullanmaya başladığımda sorun başlayacak.

Şu an cubase 8 i açıp projeyi dinlerken Bfd 3 davuluda aktif ettim ve bir süre sonra ses kesildi. Görev yöneticisinden performansa baktığımda bellek 7.59 gb a ulaşmış ki ram 'im 8 gb. Sanırım ses kesilmesinin nedeni bu. Buffer 1024 dü.

Tabi aynı anda test etme amaçlı youtube da 2saatlik bir metallica konseri hd ve facebookta 30 dakikalık bir videoda açmıştım. Bfd 3 çok ağır bi program.

Tespitlerim sizce de doğru mu ?

Bana göre olası sorunlar
    1-Dsub 25 konnector gevşek olabilir veya kablo bozuk olabilir,içinden kopuk veya kopmak üzere olabilir ve main out yoluda o kablo üzerinde olduğu için gevşeyip yerinden çıkıyor olabilir,onun doğru düzgün yuvasına takıldığından emin olunmalı
    2-Motunun driverı sorunsuz yüklenmiş olmalı pc ye
    3-Usb kablosu sağlammı emin olunmalı.
    4-Buffer size ile hiçbir şekilde ilgi alakası yok konunun,buffer size giren ve çıkan sinyalin cpu tarafından işlendiği gecikme süresini haliyle cpu'ya nefes aldırmaya yada dahada zorlattırmaya yarar.Sadece Mixte ve kayıtta işe yarar.
    5-Başka bilgisayarda denenmeli eğer başka pc dede aynı sorunlar yaşanıyorsa hiçbir şekilde servis mervisle muhattap olmadan faturası ile birlikte satan adamın(firmanın) masasına konmalı paramı geri ver yada malımı sağlam aynısı ile değiştir denmeli.(not: hiçbirşekilde servis,tamir,zaman kaybı bekleme yapılmamalı) Alıcı sıfır mal aldığı için mutlak surette haklıdır ve parasını ödediği malı ziyadesiyle,keyifle,sıfır farkı ve zevkiyle kullanabilmelidir.Ayıplı Mal yasasına girer konu,mevzu hukuki boyuta dönüşebilir.Zira ben olsam satıcıya çoktan dava bile açardım. SIFIR MAL bu 1 gün dahi servisle işi olmamalı ve böle saçma sapan vakit kaybettirilmemeli.Son çare tüketici hakem heyeti...
    6-Delikanlı firma yetkilileri hangi firma olursa olsun Sıfır Malda kesin sorunu olan ispatlanan böyle bir malı( kesin ise ) Müşteriyi hiçbir şekilde kanırtmadan,anırtmadan adam gibi çıkarıp yenisini verebilmeli.Ticaret ahlakı,dürüst alış-veriş,adamlık ahlakı,firma itibarı,profesyonellik Budur,böyle yapılmalıdır çünkü !!! 18 yaşımdan beri ticaretle bende uğraşıyorum bu işin böyle olması gerektiğini düşünüyorum.Bu yazıyıda kendini bilen firma sahiplerinin okumasını çok isterim.

Cho®dSolo, EsbaB, ugur86 Şu üyeler, By OK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu By OK tarafından (09 Mart 2016 Saat 04:42 ) değiştirilmiştir.
    Signature by OK

Motu kullanan biri olarak...
    Anlattıklarınıza bakarak veri aktarım elemanlarında bir sorun varmış gibi hissettim...
    Buffer size ile alakalı bir durum olduğunu ben de düşünmüyorum...
    Şayet başka bir bilgisayarda denediğinde aynı sonuçlar çıkmıyorsa, bilgisayar ile ilgili bir durum da olabilir...
    Motu kartlarda böyle şeyler kolay kolay olmaz zira...
    Ancak sorun varsa da vakit kaybetmeden yeni bir ürünle değiştirin...

Ch.

gitarist1975 Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bence de yenisi ile değiştirilmesini talep edin, zira içinize sinerek kullanmak çok önemli bir ekipmanı alınca.

By OK Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770