NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 814 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 16 ile 16 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ev stüdyomu 3000 tl ile hangi ekipman ile takviye edersem iyi olur ?

Bu konu 5482 kez görüntülendi 15 yorum aldı ...

Ev stüdyomu 3000 tl ile hangi ekipman ile takviye edersem iyi olur ? 5482 Reviews

Konuyu değerlendir: Ev stüdyomu 3000 tl ile hangi ekipman ile takviye edersem iyi olur ?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5482 kez incelendi.

Teşekkürler Mehmet bey isterdim 5300 tl lere çıkmayı ama maalesef bu kadarla kaldım şimdilik.

Rolandla rme kıyaslanmayacak kadar fark yaratacaksa alabilirim. Tabi en büyük fark mikste ortaya çıkar sanıyorum. Headroom farkında. Konuya tam hakim olmasam da birisi 119 db birisi 104 db

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, siyahitin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    [I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Mehmet bey isterdim 5300 tl lere çıkmayı ama maalesef bu kadarla kaldım şimdilik.

Rolandla rme kıyaslanmayacak kadar fark yaratacaksa alabilirim. Tabi en büyük fark mikste ortaya çıkar sanıyorum. Headroom farkında. Konuya tam hakim olmasam da birisi 119 db birisi 104 db
    UA-55 ile Babyface Pro'nun ad/da dynamic range değerleri arasında 10 dBA civarında fark var. Bu değerlerin logaritmik olarak gittiklerini düşünürsen , ikisinin arasında ciddi ad/da konvertör performans farkı olduğunu anlayabilirsin/tahmin edebilirsin. Yani iki kart bu açıdan mukayese edilemez bile.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Spl crimson ya da spl creon da sizin bilginiz dahilin deki kartlar sanırım. Bu tercih edilemez mi rme yerine ? Özellikle crean 1000 tl daha ucuz.

By OK Şu üyeler, siyahitin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    [I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

SPL candır,Avalon yoksa Spl vardır,gözü kapalı güvenirim SPL'e ben yıllardır,her türlü ürünü produr,sağlamdır ben Senin yerinde olsam Emrecim önce Roland Capture 55 i ve Rode nt1a mikrofonuda (sibilant ve mekanik bir tonu olduğu için) satışa koyardım oldumu 4000 TL civarı para elinde heh şimdi bakardım hesaba kitaba ne alabiliriz diye.

Signature by OK

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spl crimson ya da spl creon da sizin bilginiz dahilin deki kartlar sanırım. Bu tercih edilemez mi rme yerine ? Özellikle crean 1000 tl daha ucuz.
    SPL tabii ki iyi firmadır. Oğlum SPL Crimson kullanıyor. Ben SPL Phonitor Mini kullanıyorum. Dolayısıyla SPL kalitesini yakınen biliyorum.

Babyface Pro'nun ; Crimson ve Creon'a göre avantajı , Total Mix FX fonksiyonuna/sanal mikserine sahip olması. Bir de Babyface Pro'nun konvertörleri bana bir tık daha iyi imiş gibi geliyor.

Ancak Crimson da Creon da güzel ve alınası kartlar. Eğer SPL alacaksan bence Crimson'ı tercih et.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Ben hiç aklımda olmayan bir şekilde Motu track 16 ses kartını aldım. Rme baby face göre 600 tl ucuza olması bunda en başta etkili oldu.Ve bu 600 tl 'lik farkla ek olarak novation 25 tuşlu bir klavye ve audix mikrofon alma şansım olduğu için böyle bir tercihte bulundum.

Umarım iyi olur yardımlarınıza teşekkür ederim