+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 28 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Europa Çalışmaları

Bu konu 3851 kez görüntülendi 27 yorum aldı ...

Europa Çalışmaları 3851 Reviews

Konuyu değerlendir: Europa Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3851 kez incelendi.

Video Europa Çalışmaları

Merhaba. İlk demomu sizlerle paylaşmak isterim.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Logic Pro X ile kaydedip,miksini yapmaya çalıştım. Pro Tools'u yakın zamanda elimden çıkarttım,Cubase 8.5 aldığımda ona geçeceğim mix için. Ama bu işte olan biten herşey Logic Pro X.

Steinberg UR44 ses kartı,Rode NT2-A mikrofon ile kaydettim.

-Gitar ve bası direk ses kartına girip,kanallar üstünden Guitar Rig 5 ve Waves GTR ile tonlayıp,muhtelif Waves,Native Instruments ve SPL pluginleriyle mikslemeye çalıştım. 12 telli akustik gitar kanallarında ise Maserati'nin akustik gitar pluginleri var.
    -Vokalleri NT2-A ile kaydettim. Yoad Nevo'nun webinarlarındaki bilgiler çok işime yaradı ancak istediğim sonuçları alabilmem için epeyce iş yapıp,hardwarelerle de haşir neşir olmam gerekiyor.
    -Davulları Addictive Drums 2'den dry bir kiti aux kanallarına yönlendirerek kendim tonladım. CLA Drums,Maserati Drums gibi pluginlerim olmasına rağmen, SPL ve Reneissaince Comp. ile daha güzel sonuçlar aldım bu işin konseptine uygun olarak.
    -Piyanolar ise NI Maverick. Eq ile rahatsız eden frekansları temizledikten sonra Scheps73 ile biraz parlatmaya çalıştım.

Kanalların tümünü kendi aralarında gruplayıp,birer grup kanalı oluşturup onlara yolladım ve bu grup kanallarını MIX BUS adını verdiğim başka bir aux'a yönlendirdim. Zaman zaman kompresör koyup sonucu dinledim, değişiklikler vs. yaptım.

Tamam artık bitti dedikten sonra,MIX BUS'a Izotope Ozone 7, L-Ultramaximizer ve J37 ekledim. Mastering yapma gibi bir şansım,bilgim zaten yok. -7 db civarındaki seviyeyi 0 db'ye çektim.

Çalıştığım yer basit bir akustik düzenlemesi olan odam,hoparlörlerim Yamaha HS-7. Bunlarla güzel bir sonuç elde etmeyi pek beklemiyorum zaten. Zaten bu işte çok çok yeniyim. Öğrenmeye çalışıyorum ne nedir,ne değildir. Yorumlarınız benim için oldukça değerli. Teşekkür ederim şimdiden.

Cho®dSolo, EsbaB, keşanlı mustafa, Magico, tezcankoray, TormentaDeNieve, ulasyaramis Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mali Akpolat tarafından (24 Şubat 2016 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

Alıntı europa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. İlk demomu sizlerle paylaşmak isterim.

Logic Pro X ile kaydedip,miksini yapmaya çalıştım. Pro Tools'u yakın zamanda elimden çıkarttım,Cubase 8.5 aldığımda ona geçeceğim mix için. Ama bu işte olan biten herşey Logic Pro X.

Steinberg UR44 ses kartı,Rode NT2-A mikrofon ile kaydettim.

-Gitar ve bası direk ses kartına girip,kanallar üstünden Guitar Rig 5 ve Waves GTR ile tonlayıp,muhtelif Waves,Native Instruments ve SPL pluginleriyle mikslemeye çalıştım. 12 telli akustik gitar kanallarında ise Maserati'nin akustik gitar pluginleri var.
    -Vokalleri NT2-A ile kaydettim. Yoad Nevo'nun webinarlarındaki bilgiler çok işime yaradı ancak istediğim sonuçları alabilmem için epeyce iş yapıp,hardwarelerle de haşir neşir olmam gerekiyor.
    -Davulları Addictive Drums 2'den dry bir kiti aux kanallarına yönlendirerek kendim tonladım. CLA Drums,Maserati Drums gibi pluginlerim olmasına rağmen, SPL ve Reneissaince Comp. ile daha güzel sonuçlar aldım bu işin konseptine uygun olarak.
    -Piyanolar ise NI Maverick. Eq ile rahatsız eden frekansları temizledikten sonra Scheps73 ile biraz parlatmaya çalıştım.

Kanalların tümünü kendi aralarında gruplayıp,birer grup kanalı oluşturup onlara yolladım ve bu grup kanallarını MIX BUS adını verdiğim başka bir aux'a yönlendirdim. Zaman zaman kompresör koyup sonucu dinledim, değişiklikler vs. yaptım.

Tamam artık bitti dedikten sonra,MIX BUS'a Izotope Ozone 7, L-Ultramaximizer ve J37 ekledim. Mastering yapma gibi bir şansım,bilgim zaten yok. -7 db civarındaki seviyeyi 0 db'ye çektim.

Çalıştığım yer basit bir akustik düzenlemesi olan odam,hoparlörlerim Yamaha HS-7. Bunlarla güzel bir sonuç elde etmeyi pek beklemiyorum zaten. Zaten bu işte çok çok yeniyim. Öğrenmeye çalışıyorum ne nedir,ne değildir. Yorumlarınız benim için oldukça değerli. Teşekkür ederim şimdiden.
    Merhabalar,

İlk demo demişsiniz ancak çok başarılı bulduğumu itiraf etmeliyim. Öncelikle en beğendiğim kısım olan aranjeye değinmek istiyorum. Gitarların girşi çıkışı, piyano eşlikleri, bateri atakları, en sondaki yaylı varyasyonları sonuna kadar kendini dinletiyor. SÜper

Parçadaki kick'i çok güçlü kullanmışsınız. Full hard rock bir parça olsa kafamıza kafamıza güzel vururdu ancak bu parçaya biraz sert kaçmış. Elektro gitarların yükseldiği kısımlarda iyi oturuyor ancak parça genelinde biraz fazla güçlü kalmış gibi geldi bana.
    Ritm partisyonları ile vokalde bazı yerlerde senkron problemi mi var, yoksa ritm mi uymamış tam çözemedim. Bir aksaklık var, özellikle nakaratta hissediyorum bunu.

Çalışmalarınızın devamını merakla bekliyor olacağım.

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB, Mali Akpolat Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Çok başarılı. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum ..

Mali Akpolat Şu üyeler, ulasyaramis adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Miks konusunda konuşacak tecrübem yok ama, Vokal ve aranje hoşuma gitti.

Emeklerinize sağlık, devamı da gelir inşallah.

Mali Akpolat Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bence bas gitar altta kalmıs biraz daha öne çıkarmak lazım.bir de biraz strings ekleseniz daha iyi olabilir belki.

Mali Akpolat, vetoekarte Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Elimde birden fazla sanal davul var. Addictive Drums'u çok severim,uzun yıllardır kullanırım.Şu anda AD2 var elimde. Ancak Komplete içinde gelen Studio Drummer de çok hoşuma gitti. Kendi içinde mikslenmiş kitleri çok başarılı ancak, ham kayıtlar üstünde oynayarak ton elde edeyim diyerek böyle bir yola gittim. Telefondur,tablettir bu tip bas tepkisi zayıf cihazlardan dinlenildiğinde kick seçilsin diyerek üstlerini biraz belirginleştirdim ama fazla oldu. O şekilde bıraktım ben de. Böyle böyle tepkiler aldıkça öğreneceğim yavaştan.

Bas gitarı audio olarak Yamaha TRB-1005 ile kaydettik ancak gitarın telleri eskiydi ve ayarları da iyi durumda değildi. Neresinden tutsam elimde kalacak gibiydi. Ben de fazla göze batırmadan, var olması gereken yerlerini bile traşlayarak bu hale getirebildim ki diğer öğeleri biraz rahat bıraksın. Bir dahaki çalışmada ya MM-Bass ile çalacağım ya da daha düzgün bir bas gitar bulup yine kendim çalacağım. Çünkü kayıt sonrası editler de çok uğraştırdı beni. Vuruşları doğru zamanlara taşımak, volume otomasyonu vs. gibi.

Onun dışında aranjeyle ilgili birşeyler söyleyeyim. Başta çok kalabalık, yaylıların olduğu güzel bir aranje vardı. Kendi müzik algıma göre aranjenin zengin olması,bizim piyasamız için artı bir puan. Yaylılar,perküsif çalgılar,üflemeliler vs. Ancak grubumla yaptığımız işin konsepti gereği biraz sadeleştirmem gerektiğini düşünüp bu hale getirdim. Umarım ileride güzel işler yapar, eserin sahibinden bizzat izin alarak resmi olarak yayınlama şansı elde ederiz de, farklı versiyonlarını da yapabiliriz.

Eleştirileriniz ve yorumlarınız için tekrar çok teşekkür ederim.

gitarist1975 Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Merhaba. Internetten edindiğim bir takım mikse hazır kayıtlar var. Onlar üzerinde uğraşmaya başladım. Bu da Angels In Amplifiers'in I'm Alright adlı şarkısına yaptığım miks. YouTube'de pek çok farklı miksi mevcut. Güzel fikirler veriyor. Değerlendirirken onlara da göz gezdirirseniz sevinirim.

Bugün uzun zamandır almak için para biriktirdiğim SSL 4000 ve CLA Classic Compressors paketlerini aldım. (Arabamın muayenesini ertelemeyi göze alarak ) Tonlarını çok sevdiğim için miksin geneline bu pluginler hakim. Sadece vokallere Chris Lord-Alge'nin mix-ready diye tabir edilen imzalı pluginlerinin vokal için olanını uyguladım. Hazır ayarlardan yola çıkarak kullandım. Miks toplamda 40 dakika kadar sürdü. Profesyonel bir iş olmadığı ve ben de profesyonel olmadığım için, kulağıma hoş geldiği anda bıraktım. Şimdilik bu kadar.

EsbaB Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mali Akpolat tarafından (03 Ağustos 2016 Saat 04:34 ) değiştirilmiştir.

Merhaba arkadaşlar. Sevgili Asım Can Gündüz anısına yaptığım bu çalışmayı burada sizlerle de paylaşmak istedim.

Bunun dışında, YouTube kanalımdaki diğer videolara da göz atarsanız sevinirim. Genel olarak gitar ve etrafında dolaşan bilgilendirici ve eğlendirici orijinal içerikler üretmeye çalışıyorum. Her türlü fikir ve önerinize açığım. Çok teşekkürler şimdiden.

Cho®dSolo, enym, EsbaB, gitarist1975, keşanlı mustafa, Mehmet Uzunosmanoğlu, Sativus Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Merhaba arkadaşlar.

Linkteki şarkının aranjesini yapıp, kaydedip, gitar ve keyboardlarını çaldım. Miks ve master de bana ait. Biraz eski soundları ve kayıtları referans alarak tonları belirleyip, miks ve masteri ona göre kurgulamaya çalıştım.

Değerli fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Cho®dSolo Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Gayet dengeli ve güzel duyuluyor. Solodaki gitar tonu çok iyi. Aranje hoş. Sadece davul sanki biraz fazla compreslenmiş gibi hissettim. Belkide benim kulaklarım daha dinamik bir davul soundu aradı içindir bilemiyorum. Ama genel anlamda bence sıkıntı yok.

Mali Akpolat Şu üyeler, Gibson adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: