+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 28 ile 28 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Europa Çalışmaları

Bu konu 3839 kez görüntülendi 27 yorum aldı ...

Europa Çalışmaları 3839 Reviews

Konuyu değerlendir: Europa Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3839 kez incelendi.

Tatlı bir yorum olmuş. Emeklerinize sağlık. Telefondan dinlemek le yorum yapılması doğru olmayabilir ses sanki biraz cılız geliyor.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mali Akpolat Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Arkadaşlar merhaba. Ekim ayında biten bir iş. Biraz geç paylaşıyorum kusura bakmayın.

Barış Güven olarak aratıp Spotify,iTunes vs. yerlerden albümün tamamını dinleyebilirsiniz.

Bu şarkı ve albümdeki diğer şarkılardaki tüm gitarlar,baslar,davullar,tuşlu/yaylı çalgılar,geri vokaller,aranjeler, miksler ve masterler bana ait.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, EsbaB, Tanerongunyzb, tezcankoray, wade21 Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı europa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Ekim ayında biten bir iş. Biraz geç paylaşıyorum kusura bakmayın.

Barış Güven olarak aratıp Spotify,iTunes vs. yerlerden albümün tamamını dinleyebilirsiniz.

Bu şarkı ve albümdeki diğer şarkılardaki tüm gitarlar,baslar,davullar,tuşlu/yaylı çalgılar,geri vokaller,aranjeler, miksler ve masterler bana ait.

Ellerinize sağlık, herşey gayet temiz ve dengeli geliyor. Herşeyi sil baştan kendiniz yapmanız da takdiri hakediyor bence.

Kolay gelsin,
    Tezcan

Mali Akpolat Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Merhaba arkadaşlar.

Bu albümü Nisan ayında kendi stüdyomda kaydettim. Edit,miks ve mastering bana ait. Tarz itibariyle biraz eski bir sound dizayn ettik grupla beraber. Dinleyicisine hitap eder diye umut ediyorum. Dijital platformlarda yakında yerini alacak. Şimdilik YouTube'de yayında. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

averen, EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, tezcankoray Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Merhaba arkadaşlar.

Bu albümü Nisan ayında kendi stüdyomda kaydettim. Edit,miks ve mastering bana ait. Tarz itibariyle biraz eski bir sound dizayn ettik grupla beraber. Dinleyicisine hitap eder diye umut ediyorum. Dijital platformlarda yakında yerini alacak. Şimdilik YouTube'de yayında. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Değerli kardeşim tek kelime harika, sound mükemmel bence kayıt zinciri hakkında bilgi verirsen sevinirim. Eline emeğine sağlık

Mali Akpolat Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Çok teşekkür ederim. Kısaca bahsedeyim.

Öncelikle sistemimde iki ses kartı var. Bir UAD Apollo 8 Duo, diğeri Steinberg UR824. Steinberg'i ADAT ile Apollo'ya bağlayıp, giriş sayımı yükseltiyorum davul kaydı yapacağım zaman.

Vokali Neumann TLM 103'ü direkt olarak UAD Apollo 8'in preamfisine girerek kaydettim. Unison preamp olarak Neve 1073, insert olarak da Teletronix LA-2A Legacy kullandım. Sonrasında mikste biraz frekans temizliği dışında pek bir şey yapmama gerek kalmadı.

Davul;
    -Kick 3 kanal. İçeride Shure Beta 91a, dışarıda Neumann TLM103, kickport (derideki delik kısım) kısmında ise Audix D6 kullandım. Üçünü harmanlayarak istediğimize yakın bir sound elde ettik. (3 kanal da Steinberg UR824'e girdi. Herhangi bir insert efekt yok. Preamfilerin kendi soundu)
    -Trampette alt ve üst SM57 (ikisinde de Apollo üstündeki Neve 1073'ü kullandım,herhangi bir eq yok preamfide)
    -Hihat için SM7B kullandım. (UA 710 Twin Finity'e, oradan da Apollo'nun line girişine)
    -Tomlarda Sennheiser e604 (bunlar da Steinberg UR824'den geçti,insert efetk yok)
    -Overheadlar Rode M5 (bunlar da Apollo üstündeki Neve 1073'ü kullandım, eq ya da insert efekt yok).
    -Oda için sE X1R Ribbon mikrofonu mono olarak kullanıp, mikste Waves Rverb ile biraz daha genişletmeye çalıştım. (Steinberg UR824)

Gitarlar;
    -Solo gitarların tamamı UAD Marshall Plexi Super Lead 1959. Amfilerimiz ve mikrofonlarımız vardı aslında ama pluginden gelen soundu tatmin edici buldu gitarist arkadaş. O yüzden pluginle yürüdük.
    -Ritm gitarlarda yer yer Guitar Rig 5'deki Twin Reverb modellemesini, kimi yerlerde de Brainworx'un ENGL Retro Tube modellemesini kullandık.

Bas direk Apollo'ya girdi. Unison preamp olarak UA 610-B kullandık. Mikste epey bi bas ayıklamak zorunda kaldım, gitarın altları çok kuvvetliydi.

Klavyeler ise Native Instruments Vintage Organs içindeki Tonewheel organ.

Tamamını Pro Tools ile kaydedip, editleyip, miksledim. Masteringde ise Ozone 8 Advanced kullandım.

Atladığım bir durum varsa ekleyeyim tekrar, şimdilik aklıma gelenler bunlar.

averen, tezcankoray Şu üyeler, Mali Akpolat adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

europa detaylı anlatmışsın değerli kardeşim eline sağlık, bilgiler ve donanımlar mutlaka birilerine referans olacaktır.

Başarılar dilerim.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Merhaba arkadaşlar.

Ellerinize sağlık. Grubun tarzını da oldukça beğendim, sırayla dinliyorum hepsini

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...