NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 857 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 17 ile 17 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Soru: Bağlama kaydı için öneri ve AKG C411

Bu konu 4517 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...

Soru: Bağlama kaydı için öneri ve AKG C411 4517 Reviews

Konuyu değerlendir: Soru: Bağlama kaydı için öneri ve AKG C411

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4517 kez incelendi.

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kardesim duble kayıt, nt2a'nın dubleleri tam oturmadı zaman sıkıntım olduğu için hızlı hızlı birer kayıt alıp attım, nasıl beğendinmi akg'yi

Elbette beğendim, çok tatlı geliyor. Yalnız bir kez daha anlaşıldığı üzere, doğru mikrofonlama yapıldığında NT2-A'dan da sonuç almak mümkün..
    Çok kıytırık (15TL'lik) bir kulaklıkla dinledim o an, ilk dinlemede elle tutulur bir fark hissettim desem yalan olur.

C414 ile uzun kayıtlar dinleyebilmek ümidiyle, ellerine sağlık abi, tezenene kuvvet

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette beğendim, çok tatlı geliyor. Yalnız bir kez daha anlaşıldığı üzere, doğru mikrofonlama yapıldığında NT2-A'dan da sonuç almak mümkün..
    Çok kıytırık (15TL'lik) bir kulaklıkla dinledim o an, ilk dinlemede elle tutulur bir fark hissettim desem yalan olur.

C414 ile uzun kayıtlar dinleyebilmek ümidiyle, ellerine sağlık abi, tezenene kuvvet
    Aslında şöyle bir durum var, rode'lar belli bi standartı yakalamış mikrofonlar, çoğu kaynağı sorunsuzca eli yüzü düzgün, mix için kullanılabilir vaziyette kaydedebiliyor. Bağlamada özel bir durum var, eq ile düzeltme yaparken tizlerde eğer metalik-parlak kaydedilmiş birşeyler varsa onları keserken burdaki transientler de kayboluyor, haliyle bütün detayı kaybediyorsunuz, akg'de benim en hoşuma giden durum flat ve detaylı kaydetmesi, yani nt2a ile alınan bağlama kaydında bazı bölgeler müdahale istiyor, alt frekanslar biraz zayıf ve midler azcık sert geliyor, kötü denemez tabiki de nt2a fiyatına göre gerçekten iyi mikrofon özellikle türk müziği için konuşursak, ama iyi bir referans monitörle desteklenip müdahale edilmesi şart.

UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Eh, zengin olursam, bir tane de C414 XLS alırım @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abi )
    Model adı C414XLS ve sanırım onu Türkiye'den almayı önermiyorsun doğru mu düşünüyorum?

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar

Alıntı Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh, zengin olursam, bir tane de C414 XLS alırım @<u><a href="http://www.muzikteknolojileri.net/member.php?u=246" target="_blank">ugur86</a></u> abi )
    Model adı C414XLS ve sanırım onu Türkiye'den almayı önermiyorsun doğru mu düşünüyorum?
    Dostum bu hafta işleri teslim ettik kendime zaman ayırabileceğim bikaç günüm var önümde bi inceleme ve örnek kayıt mutlaka düşünüyorum, c414 kullandıkça iyiden keyif vermeye başladı, flat ve natural bi mikrofon, almadan önce soundlarını çok beğendiğim Erkan Çınar da c414' xls'yi önermişti. elinde envai çeşit mikrofon var gerçi klibi fikir verebilir:

averen, EsbaB Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Uğur Hocam bağlamalar harika geliyor, yanlız bass gitar işi nasıl oluyor sağlak biri sol düzende çalıyor ben yanlış görmüyorsam o nasıl bir yetenektir

ugur86 Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı averen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Hocam bağlamalar harika geliyor, yanlız bass gitar işi nasıl oluyor sağlak biri sol düzende çalıyor ben yanlış görmüyorsam o nasıl bir yetenektir
    Eleman öyle alışmış demekki nevzat ak da bağlamayı aynen böyle çalıyo ters pozisyonda küçükten alışma ile alakalı demekki.

averen, Can Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

bikaç kayıt daha ekledim:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...