NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 896 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 15 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yamaha motif out, yamaha montage in

Bu konu 5811 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...

Yamaha motif out, yamaha montage in 5.00 5811 Reviews

Konuyu değerlendir: Yamaha motif out, yamaha montage in

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 5811 kez incelendi.

Yamaha motif out, yamaha montage in

Arkadaşlar, yamahanın yeni motif haftaya NAMN 2016 Fuarı'nda açıklanıyor. Motif yerine çıkarıyorlar, şu an sadece resimleri ve kısıtlı bilgi var. Merakla bekliyorum doğrusu.

Cho®dSolo, yiğitcan Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

hadi bakalım k.
    henüz almadığınızda da bir hayır varmış demek ki...

Tanerongunyzb Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni cihazını ; bir tür synth tarafı güçlendirilmiş Motif olarak görmek mümkün. Yalnız Yamaha bunu yaparken iki ayrı ses işlemcisi kullanmış. Biri klasik Motif ses işlemcisi AWM2 , diğeri bir FM synth işlemcisi olan FM-X.

Bu cihazda AWM2'yi bir hayli geliştirmişler. On misli daha geniş wave memory , iki misli efekt ve 2 misli daha yüksek polifoni koymuşlar. 256 polifoniyi Yamaha zaten 5-6 senedir Clavinova CLP serisinde kullanıyordu. Şimdi bu cihaza da koymuşlar.

Yamaha güzel bir flagship cihaz yapmışa benziyor. Motif'in synth soundları ; Kronos'a göre geride kalıyordu. Şimdi bu atakla bence Kronos'un tahtı genel olarak bir hayli sallanır. Ama bakalım fiyatı ne olacak ?

Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (17 Ocak 2016 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Motif'in bile yanına yaklaşılmazken, Montage'i kim alacak? diye de düşünmeden edemedim.

Ha belki Montage gelince Motif fiyatları düşer de, Motif kovalayan insanların işine yarar

Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motif'in bile yanına yaklaşılmazken, Montage'i kim alacak? diye de düşünmeden edemedim.

Ha belki Montage gelince Motif fiyatları düşer de, Motif kovalayan insanların işine yarar
    Tezcan'cığım,

Zaten Do-Re'nin Motif XF fiyatlarında 2014 senesinden beri bir tuhaflık var. Çok iyi hatırlıyorum ; 2012 yazında XF6 3,100.-USD civarında idi. 2014 senesinde bir süre ciddi bir indirim kampanyası gerçekleştirdiler. Kampanya bittikten sonra XF6 fiyatlarına döviz bazında kallavi bir zam yaptılar. Sanki XF6 satmak istemiyorlarmış gibi bir havaya girdiler. Nitekim epeyi bir süre stoklarında da XF olmadı. Bugün XF6 fiyatına bakıyorum. Tam 4100.-USD. Yani o gündür bu gündür Yamaha XF fiyatlarına zam mı yaptı ? Hiç sanmıyorum. Hadi diyelim ki ; 2012 senesinde TL aşırı değerli idi, o yüzden böyle bir netice ortaya çıktı. Ancak bu durum bile ; aradaki 1000.-USD'lık farkı izah etmeye yetmiyor bence.

Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Benim tahminim motif xf fiyatı ile aynı olacak. Bir kaç yerde 2500 dolardan başlayacak diye yazıyordu, ama ne olursa olsun xf fiyatları kesin Aşağıya düşer.

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tahminim motif xf fiyatı ile aynı olacak. Bir kaç yerde 2500 dolardan başlayacak diye yazıyordu, ama ne olursa olsun xf fiyatları kesin Aşağıya düşer.
    Bence de fiyatı ; şu anda XF6 fiyatı olan 4100.-USD'ı geçmemeli. Çünkü rakibi olan Kronos2-61 tuşun fiyatı 3700.-USD. Hadi diyelim ki aradaki 400.-USD da Yamaha farkı olsun. Eğer uygulama böyle olursa ; zaten XF6 fiyatının şişirilmiş bir fiyat olduğunu anlayacağız. ( Nitekim şu andaki 2900.-USD'lık Thomann fiyatı , Do-Re'nin 3100.-USD'lık 2012 fiyatını teyit ediyor.)

Cho®dSolo, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (17 Ocak 2016 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.

Arkadaşlar yeni Yamaha Montage tanıtım videoları ; Çok ayrıntı yok ama motif xf ile çok iyi iş çıkaran Yamaha, sanırım Nirvanaya ulaşmış. İşte videolar:

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

daha detaylılar var k.;
    official;

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Adamlar ekonomik olarak o kadar güçlü ki ; müthiş ar-ge ve ürün geliştirme yapabiliyorlar. Bu açıdan bence gerek Korg'un gerekse Roland'ın ; bunlara yetişmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum. İlk görünüş olarak adamlar çok güzel bir cihaz yapmışa benziyor. Bir de ben Yamaha'nın şu arpej motoruna hastayım. Adamlar bu işi çok iyi biliyor. Bu alet muhtemelen piyasayı sallar.