+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 32 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: EsbaB Çalışmaları

Bu konu 6805 kez görüntülendi 31 yorum aldı ...

EsbaB Çalışmaları 6805 Reviews

Konuyu değerlendir: EsbaB Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6805 kez incelendi.

EsbaB Çalışmaları

Merhaba arkadaşlar.
    Ben birtürlü gönlümden geçtiği gibi demo hazırlayamadım. Biraz yaklaştığım bir eser oldu onuda İshak Hocam'a henüz ulaştıramadım.

Kahvehanede paylaştığım eserle kendime ait bir demo başlığı açayım dedim.

Spantone öylesine bir deneme aşk bestesidir ama en azından ses rengim hakkinda tavsiyeleriniz olabilir.

Huawei P8 Lite ile alınan bir kayıttır.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
      abdullahatalan, averen, gitarist1975, Magico, nacib, Sativus Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
      Konu EsbaB tarafından (18 Ocak 2016 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.
      Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
      MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
      ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Oy Gülüm

Merhaba arkadaşlar.
      Usta eller değdikten sonraki, halini duyunca "profesyonellik budur" dedirtmek için önce acizane acemi çalışmamı sizlerle paylaşmak vede yorumlarınızı almak istedim. ( Birazda acelec davrandığımı itiraf etmem gerek )

Detaylara girmem gerekirse; Pek bir mix yapmadım
      Ses kartı: UR22
      Mikrofon: SP C1 ( ses rengime pek uymuyor / belki tüplü preamp olsa farklılık olabilir)
      Cubase Elements7/8
      Yalıtımsız / Akustik Düzen %10 olan bir oda
      Vokale Uygulanan Pluginler Sırasıyla : BC Triple EQ 4 VST ( Dual ), Elysia niveau filter, SPL Vox Ranger, axtube_x64, MannyM Reverb Stereo, MonoDelay ( Cubase Stok plagin)

Eserin tamamı Özellikle klarnet ve Naylon gitar sesine bayıldığım PA3X ile çalındı, Sonrasında metronomsuz kayıt aldığım için metronom olayını Çözmek ve Tempo track kullanmayı çözmek canımı çıkardıysa da bunu MT-Power Kit kullanarak yeni ritim eklemek suretiyle bir düzene oturtmaya çalıştım.

2. Versiyonu gelecek ama acemiliğimi giderecek geliştirmeler için tavsiyelerinizi almak istedim.

Birde Az çok tarzım ve ses rengim hakkında bilgi sahibi olup bana donanım zincirimi geliştirmede de yol göstermenizi umarım.

@

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu EsbaB tarafından (17 Şubat 2016 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.
      Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
      MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba arkadaşlar.
      Usta eller değdikten sonraki, halini duyunca "profesyonellik budur" dedirtmek için önce acizane acemi çalışmamı sizlerle paylaşmak vede yorumlarınızı almak istedim. ( Birazda acelec davrandığımı itiraf etmem gerek )

Detaylara girmem gerekirse; Pek bir mix yapmadım
      Ses kartı: UR22
      Mikrofon: SP C1 ( ses rengime pek uymuyor / belki tüplü preamp olsa farklılık olabilir)
      Cubase Elements7/8
      Yalıtımsız / Akustik Düzen %10 olan bir oda
      Vokale Uygulanan Pluginler Sırasıyla : BC Triple EQ 4 VST ( Dual ), Elysia niveau filter, SPL Vox Ranger, axtube_x64, MannyM Reverb Stereo, MonoDelay ( Cubase Stok plagin)

Eserin tamamı Özellikle klarnet ve Naylon gitar sesine bayıldığım PA3X ile çalındı, Sonrasında metronomsuz kayıt aldığım için metronom olayını Çözmek ve Tempo track kullanmayı çözmek canımı çıkardıysa da bunu MT-Power Kit kullanarak yeni ritim eklemek suretiyle bir düzene oturtmaya çalıştım.

2. Versiyonu gelecek ama acemiliğimi giderecek geliştirmeler için tavsiyelerinizi almak istedim.

Birde Az çok tarzım ve ses rengim hakkında bilgi sahibi olup bana donanım zincirimi geliştirmede de yol göstermenizi umarım.

@

Esbab hocam ses renginiz cok hoş. Guzel sarkilar yapabilirsiniz. Fakat ikinci calismada alt yapi sorunlu acikcasi. Metronomsuz kayit yapmayin bence. Ritm oturmuyor cunku. Birde bas gitar duyamadim. Bassız olmaz hocam ben band in a box kullaniyorum alt yapilar icin bi deneyin derim .

EsbaB Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
      Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
      Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Esbab hocam ses renginiz cok hoş. Guzel sarkilar yapabilirsiniz. Fakat ikinci calismada alt yapi sorunlu acikcasi. Metronomsuz kayit yapmayin bence. Ritm oturmuyor cunku. Birde bas gitar duyamadim. Bassız olmaz hocam ben band in a box kullaniyorum alt yapilar icin bi deneyin derim .
      Hocam ilk yorum size nasib oldu teşekkür ederim. Bu Paylaşım acemiliğimin ürünü, 2. versiyon elbette profesyönel ellerin kokusunu hissettirecektir. Amacım kişisel eksikliklerimi eritmeye çalışmak ve varsa becerilerimin farkına varıp geliştirmek.

Pek VSTİ enstrümanım olmadığı için midi klavye kenarda duruyor ve metronom işi yatıyor, 1. kıta bir nebze iyileştiysede 2. kıta da daha fazla senkron var. VSTİ sahibi oldukça denemelerimde artacaktır, tabi sizlerin destek ve yönlendirmesiyle işimin kolaylaşacağına inanıyorum.

VSTİ kadar Mikrofon ve ses kartınıda problem ediyorum. İş yine ses rengime uyumlu tavsiyelerinizle yürüyecek inşallah. Açıkça ifade etmem gerekirse Şimdiye kadar sadece record'a basıp kanal kanal vokal ve org kaydetmekle yetindim bundan sonra üretmek istiyorum.
      Saygılar.
      Abdulcelil

gitarist1975 Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Eline sağlık kardeşim arkadaşım gerekli eleştriyi yapmış.
      Çalışmalarının böyle yapıp paylaştıkça daha da güzelleşeceğine inanıyorum.
      Kolay gelsin.

EsbaB Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam gönlünüze sağlık. Bence ses renginiz bu mikrofonla gayet iyi geliyor

Senkron problemlerini zaten arkadaşlar bahsetmişler.
      Önemli olan üretmek hocam, ekipmandı şuydu buydu derken üretmeyi unutuyoruz.

En kötü paylaşım, hiç olmayan paylaşımdan daha iyidir. Çalışmalarınızın artan kaliteyle devam etmesi dileğiyle...

Saygılar,
      Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, gitarist1975 Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
      Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
      YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
      Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abim ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam teşekkür ederim. Mikrofon olarak Teknik kısmını bilmem ama biraz daha dolgun ve sıcak etki yapacak mikrofon arayışındayım.

Bugün Doğum Günün

Sadece proje kayıtları yapıldı ekleme tavsiyeleriniz için paylaşıyorum, mix yok, ses seviye ayarlama var ( Biraz Rewerb,delay ve EQ )

Kayıt Elemanları

Cubase Elements 8
      PA 3X
      UR22
      Spekon el mikrofonu

nacib, tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bugün Doğum Günün

Sadece proje kayıtları yapıldı ekleme tavsiyeleriniz için paylaşıyorum, mix yok, ses seviye ayarlama var ( Biraz Rewerb,delay ve EQ )

Kayıt Elemanları

Cubase Elements 8
      PA 3X
      UR22
      Spekon el mikrofonu

Hocam ellerinize sağlık. Mix yok demişsiniz ama, seviye ayarlama, reverb, EQ, delay uyguladıktan sonra mix'te başka ne kalıyor ki zaten

Bence gayet güzel bir çalışma. Biraz acele bir kayıt olmuş gibi geldi bana sanki. Intro ile parçanın devamına geçişte kopukluk oluyor sanki, intro biraz daha iyi organize edilse daha güzel olabilir. Aynı şekilde ending de çok ani olmuş.

Onun dışında herşey güzel geliyor. Yüreğinize sağlık.
      Tezcan

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
      Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
      YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
      Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Hocam ellerinize sağlık. Mix yok demişsiniz ama, seviye ayarlama, reverb, EQ, delay uyguladıktan sonra mix'te başka ne kalıyor ki zaten

Bence gayet güzel bir çalışma. Biraz acele bir kayıt olmuş gibi geldi bana sanki. Intro ile parçanın devamına geçişte kopukluk oluyor sanki, intro biraz daha iyi organize edilse daha güzel olabilir. Aynı şekilde ending de çok ani olmuş.

Onun dışında herşey güzel geliyor. Yüreğinize sağlık.
      Tezcan
      Hocam beğeniniz için teşekkür ederim. Yaptıklarımı mix ten saymadığım için, duyumuma göre aceleye getirerek yaptıklarımı yazdım.

Dediklerinizde de haklısınız çünkü paylaşımda da ifade ettiğim gibi sadece kanal kayıtları yapıldı, bunun daha 2.kıtası var ve intro ile final o zaman oturur inşallah.

Birde "Şu ekleme yapılsa daha güzel olur" gibisinden tavsiyeler olabilir düşüncesiyle daha bitmeden paylaştım ki finalde daha güzel birşey ortaya çıksın.

Mesela introyu bağlamak için nasıl bir hareket yapsam diyorum, Nakarata geçişte Naylon gitarın yanlız kaldığını gördüm, oraya eşlik edecek birşeyler arıyorum; final müzikle mi bitsin yoksa vokal tekrarı yavaşlayarak mı bitsin onuda bilemedim...

Bu arada kalın karakterli mikrofonlar herhalde sesime daha iyi gidecek gibime geldi, C1 i kenara alıp el mikrofonuyla kayıt aldim