+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 32 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: EsbaB Çalışmaları

Bu konu 6801 kez görüntülendi 31 yorum aldı ...

EsbaB Çalışmaları 6801 Reviews

Konuyu değerlendir: EsbaB Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6801 kez incelendi.

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de sizin performansınızdan bağımsız olarak, geçenlerde benim çaldığım kısımları dinleyince sanki bir marş dinliyormuş gibi hissettim. Bu parçadan çok güzel bir marş olabilir aslında Ya da ben biraz marş havasında çalmış da olabilirim
    Evet sizin denemeleriniz farklı idi, 2. Versiyon olarak ortak çalışma olabilir aslında, eğer eser sizi sarmışsa.

Herhalde puan verdiğiniz tek nokta temiz kayıt oldu
    ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet sizin denemeleriniz farklı idi, 2. Versiyon olarak ortak çalışma olabilir aslında, eğer eser sizi sarmışsa.

Herhalde puan verdiğiniz tek nokta temiz kayıt oldu
    Estağfurullah hocam. "Puan vermek" haddimize değil. Zaten güzel olan bir eser, çok daha iyi noktalara ulaşsın diye uğraşıyoruz. Yoksa bakmayın benim böyle acımasızca eleştirdiğime, üretmek her zaman güzeldir. Şahsen ben uzun zamandır ortaya birşey çıkaramıyorum.

O yüzden, söylediklerim hevesinizi kesinlikle kırmasın hocam, Aynen devam

Parçaya gelince, enteresan bir aranje aklıma gelirse ve vakit bulabilirsem ikinci bir versiyon yapabiliriz tabi ki beraber. Ama benim yaptığım aranje ile beraber farklı bir vokal tavrı da gerekebilir, şu an kafamda net birşey yok gerçi ama

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | Yamaha MOX6 | Esi Aktiv 05 Ref. Monitor | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hocam sesim dışında bir takıntım yok, imkan ve tecrübe çerçevesinde birşeyler yapmaktan hiç vazgeçmedim.

İlk heves ettiğim günlerde tencerenin dibine vurarak ritim tutup kayıtlar aldığımı hatırlıyorum ve şikayetçi olduğum şu anki imkânlar o zamana göre kıyaslamak bile abes ve ben hala mücadele ediyorum.

O yüzden kizma darılma miral bozukluğu asla olmaz istediğiniz kadar acımasız eleştiri yapabilirsiniz, bu nekadar iyi birşeyler çıkabileceğini gösterir.

Birde Oy gülüm eserini televizyonda altyapı uzerine canlı okudum onu paylaşayım

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sativus, tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Unutma beni

Uzun bir aradan sonra @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abimizin forum orkestrası projesinin verdiği gaz ile bir kayıt almaya çalıştım.

2 kanal 3X ile ritim ve alt yapı kaydı yapılmıştı, sağa sola panlandı; Ortada Orjinal Def ( Arbane ) loop var

Cubase 8 Elements + Motu UltraLite MK3 Ses Kartı + Jz J1 ve Sp C1 mikrofon kullandım.

Stereo kayıt ( iki kanal biri left biri Right girişten ) Vokal kaydı aldım. Her iki mikrofonun kanallarını 83 Left ve 83 Right olarak panladım.

Vokalde FX olarak biraz dahili gelen Rewerb ve Delay, yanında Waves EQ kullandım

Tek seferde tek okuma yapıldı. ( Düşük devirde de olsa klima açıktı, dip ses olarak yansımış olabilir )

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar
    Abdulcelil

UNUTMA BENİ

Konu EsbaB tarafından (21 Ağustos 2016 Saat 18:43 ) değiştirilmiştir.

Herkese merhabalar.
    Dün kutlama etkinliği çok yoğun geçti, ardından hemen Urfa'ya gidip gelmem gerekti forumda kutlama yapamadım.

Öğretmenlerimize eksiklerine rağmen böyle bir çalışma ithaf ediyorum.

Aranjesinden istifade ettiğim İshak hocama da ayrıca sonsuz teşekkürler.

Altyapı aranje tamamen ishak hocama ait.

Vokaller Jz J1 mikrofon, Motu Ultralite mk3 Cubase elements 9 ile alındı.

Pluhin tarafında ise Stok rewerb ve delay yanında wawes Eq ve Bluecats plugin kullanıldı.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cho®dSolo, ishak göktekin, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu EsbaB tarafından (25 Kasım 2017 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Çok güzel olmuş Abdulcelil. Yüreğime dokundu, İshak kardeşiminde eline sağlık, gitarı konuşturmuş yine. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla anıyorum. İyi ki varsınız.

EsbaB, ishak göktekin Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş Abdulcelil. Yüreğime dokundu, İshak kardeşiminde eline sağlık, gitarı konuşturmuş yine. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla anıyorum. İyi ki varsınız.
    Çok sağolun abi. İshak hocamın gitar performansına hayranım zaten.

Videolar da profesyonel çekim yapamadık benim Huawei Nova ile çekim yaptım.

Ama arkadaşların kısa süren gönüllü çalışmaları bu neticeye ulaştırdı bizi.

Tabi şiir ve pes sesler bana ait, Konuk vokalist dediğim Betül ise ses tonu zaten belli ediyor 6. sınıf a giden kızım oluyor.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishak göktekin Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Abdulcelil Hocam emeği geçen herkesin eline emeğine sağlık, gerçekten çok güzel olmuş.

EsbaB, ishak göktekin Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, YAMAHA HS 80, RME FAİRFACE UCX, JZ V11, PRODİPE TT1, PRODİPE A1 DUO, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Yüreğinize sağlık hocam çok güzel olmuş. Katkıda bulunabildiysem ne mutlu bana.
    Selamlar, saygılar.

EsbaB Şu üyeler, ishak göktekin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Müziği tarif etmeyin; dinleyin.