+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 41 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: EsbaB Çalışmaları

Bu konu 8827 kez görüntülendi 40 yorum aldı ...

EsbaB Çalışmaları 8827 Reviews

Konuyu değerlendir: EsbaB Çalışmaları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8827 kez incelendi.

Alıntı EsbaB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Doğum Günün

Sadece proje kayıtları yapıldı ekleme tavsiyeleriniz için paylaşıyorum, mix yok, ses seviye ayarlama var ( Biraz Rewerb,delay ve EQ )

Kayıt Elemanları

Cubase Elements 8
    PA 3X
    UR22
    Spekon el mikrofonu

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Hocam ilk paylaştığınızda yorum yapmışız gerçi ama, tekrar dinlemek istedim fakat linke erişemedim. Kontrol edebilir misin?

abdullahatalan, EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Akşama linki tazeleyeyim inșallah. Whatsap tan da yolluyorum.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ilk paylaştığınızda yorum yapmışız gerçi ama, tekrar dinlemek istedim fakat linke erişemedim. Kontrol edebilir misin?
    Hocam şimdi eve geldim baktımda link çalışıyor.

Ben geçici olarak el mikrofonuyla okudum, ilk fırsatta yeni mikrofon Jz J1 ile yeniden seslendirme yapacam.

Beklediğim yorumlar ise; Genel olarak aranjeye katkılarınızı beklerken; introdan esere geçişte nasıl bir iyileştirme yapabileceğimi bilemiyorum, vokale ve nakarata geçişte yer vermede ani ve kopuk geçişler oluyor.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hocam şimdi eve geldim baktımda link çalışıyor.

Ben geçici olarak el mikrofonuyla okudum, ilk fırsatta yeni mikrofon Jz J1 ile yeniden seslendirme yapacam.

Beklediğim yorumlar ise; Genel olarak aranjeye katkılarınızı beklerken; introdan esere geçişte nasıl bir iyileştirme yapabileceğimi bilemiyorum, vokale ve nakarata geçişte yer vermede ani ve kopuk geçişler oluyor.

Hocam Merhabalar,

Eseriniz 2 farklı parçadan oluşuyor, A-Nakarat. Akor dizilimi ise A kısmı için 3-2-3-4 6-5-4-3 Nakarat için ise; 3-6-4-5 (3) şeklinde devam ediyor (Gel ey yüce insan ile başlayan kısım).

Aslında birçok eserde (Akdeniz akşamları mesela) sizin eserinizin A kıtasında kullanılan 6-5-4-3 akor dizilimi mevcut ("Senin yokluğun kalplere dokundu" kısmı). Bu kısmı nakaratta kullanmış olsaydık geçişler için büyük kolaylık olurdu aslında. Neyse buna takılmayalım, yine de parçayı bu kısımla sonlandırabiliriz bence.

Hangi sıralamada yapmak istediğinize karışmak istemiyorum ancak, A kıtası için bir dörtlük daha yazılsa güzel olurdu aslında. Vokale giriş kısmı her ne kadar kısa olsa da, ben de çok değişik çözümler bulamadım. Orada bir bar daha beklenebilir belki. Ancak oradaki sorun vokalin girişi imiş meğer, ilk heceniz kısık duyuluyor. Kompresör ya da otomasyon vs. den kaynaklanmıyorsa yeniden okunması lazım.

Parçayı bitirebilmek için de 3 farklı alternatif hazırladım size. Buradan ardı ardına dinleyebilirsiniz hocam. Bunlar sadece fikir tabi ki, illa ki böyle olacak diye birşey yok:

Parçayı çalarken DO major gamından çaldım kolay olsun diye, ton farklılığına takılmayın. Sizin kayıt LA Bemol Major gamından çalınmış....

Saygılar,
    Tezcan

EsbaB Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Bugün Doğum Günün
    Son hâlini paylaşıyorum. Vokallerde şan kanalları motu+j1 ile aldım eşliklerin bir kısmı eski kayıttan kalma UR22+el mikrofonu

Enstrüman kanalları UR22 + Pa3x ile alınmıştı, altina bazı sample ve fx ler sonradan eklendi.

averen, gunayahmet, nacib, tezcankoray Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bugün Doğum Günün
    Son hâlini paylaşıyorum. Vokallerde şan kanalları motu+j1 ile aldım eşliklerin bir kısmı eski kayıttan kalma UR22+el mikrofonu

Enstrüman kanalları UR22 + Pa3x ile alınmıştı, altina bazı sample ve fx ler sonradan eklendi.

Ellerine, ağzına sağlık hocam. Hemen hızlı bir soru ile başlayayım:

Parçanın ilk kısmı ile ikinci kısmı "copy-paste" mi?

Ellerine, ağzına sağlık hocam. Hemen hızlı bir soru ile başlayayım:

Parçanın ilk kısmı ile ikinci kısmı "copy-paste" mi?
    Kaçmaz diyorsunuz
    Kolaya kaçmak olmadı tâbi, aranjeyi hazırlamak için 1.kıtayı tek okumuştum ikinci kıtayı sonradan sözlerini de elden geçirerek okurum diye bir düşüncem de vardı.

Sonradan bir türlü 1.kıtanın tadını alamayınca 1.kıta yeniden seslendirip komple copy/past oldu.

Kaçmaz diyorsunuz
    Kolaya kaçmak olmadı tâbi, aranjeyi hazırlamak için 1.kıtayı tek okumuştum ikinci kıtayı sonradan sözlerini de elden geçirerek okurum diye bir düşüncem de vardı.

Sonradan bir türlü 1.kıtanın tadını alamayınca 1.kıta yeniden seslendirip komple copy/past oldu.

Hocam bence bu parçayı komple elden geçirmek lazım. Enstrüman altyapıları da dahil. Bu şekilde çok karaoke gibi duruyor.

Sizin sonradan yaptığınız vokal kaydına gelecek olursak:

Intro çok yüksek kalmış, introdan sonra vokal'e geçişte parçada bir düşüş oluyor. "Yürekler aşkın ile tutuştu" kısmında back vokal ile beraber seviye düzeliyor aslında. O yüzden, sözlerin ilk giriş kısmında ("Ayrılıklar yine..." ) otomasyon ile bir miktar yükseltme denenebilir.

Aynı durum parçanın ikinci tekrarında da olunca, o yüzden sordum "copy-paste" mi diye
    İkinci tekrarda da bir miktar hareketlilik katmak lazım ki farklılaşsın. Bir de "ending" eksik

Saygılar,
    Tezcan

Hocam bence bu parçayı komple elden geçirmek lazım. Enstrüman altyapıları da dahil. Bu şekilde çok karaoke gibi duruyor.

Sizin sonradan yaptığınız vokal kaydına gelecek olursak:

Intro çok yüksek kalmış, introdan sonra vokal'e geçişte parçada bir düşüş oluyor. "Yürekler aşkın ile tutuştu" kısmında back vokal ile beraber seviye düzeliyor aslında. O yüzden, sözlerin ilk giriş kısmında ("Ayrılıklar yine..." ) otomasyon ile bir miktar yükseltme denenebilir.

Aynı durum parçanın ikinci tekrarında da olunca, o yüzden sordum "copy-paste" mi diye
    İkinci tekrarda da bir miktar hareketlilik katmak lazım ki farklılaşsın. Bir de "ending" eksik

Saygılar,
    Tezcan
    Hocam yorumlarınız sayesinde güzel olacak inşallah.

Ending kısmını daha önce de söylemiştiniz piyanist arkadaş gelmeden kendim yapamıyorum.

Ses otomasyonu konusuna gelince otimasyon konusundada bilgi eksikliğim var, o yüzden ilgili yeri keserek seçip üstteki volume den kısıyorum.

Bir diğer sorunum ise daha önce 2 adet 2+1 ses sistemi kullanıyordum seviyeler biraz daha dengeli geliyordu ses kartı için hyundai 2+1'i 100 liraya satınca kalanıyla denge sağlayamıyorum.

Her geçen gün monitor ihtiyacı dahada elzem oluyor...
    Acep jbl305 + mixcube sahibi olabilecekmiyim?

Hocam yorumlarınız sayesinde güzel olacak inşallah.

Ending kısmını daha önce de söylemiştiniz piyanist arkadaş gelmeden kendim yapamıyorum.

Ses otomasyonu konusuna gelince otimasyon konusundada bilgi eksikliğim var, o yüzden ilgili yeri keserek seçip üstteki volume den kısıyorum.

Bir diğer sorunum ise daha önce 2 adet 2+1 ses sistemi kullanıyordum seviyeler biraz daha dengeli geliyordu ses kartı için hyundai 2+1'i 100 liraya satınca kalanıyla denge sağlayamıyorum.

Her geçen gün monitor ihtiyacı dahada elzem oluyor...
    Acep jbl305 + mixcube sahibi olabilecekmiyim?

Bir de sizin performansınızdan bağımsız olarak, geçenlerde benim çaldığım kısımları dinleyince sanki bir marş dinliyormuş gibi hissettim. Bu parçadan çok güzel bir marş olabilir aslında Ya da ben biraz marş havasında çalmış da olabilirim