NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 736 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: sE Electronic's Gemini 3500 (G3500)

Bu konu 6056 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

sE Electronic's Gemini 3500 (G3500) 5.00 6056 Reviews

Konuyu değerlendir: sE Electronic's Gemini 3500 (G3500)

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 6056 kez incelendi.

sE Electronic's Gemini 3500 (G3500)

Herkese merhaba..
    1-sE nin G3500 modeli hakkında yorumlarınız nelerdir ? İnternette pek bir bilgi toplayamadım açıkcası aranızda kullanan yada deneme şansı olan birisi varsa bilgilendirebilir mi ?
    2- Mikrofon açıklamasında şu ibare "meşhur gemini modelleri ile aynı diyaframa sahip "FET" bir mikrofondur" diye yazılmış .
    Buradaki "FET" ne anlama gelmektedir .
    Bilgileriniz benim için değerlidir .
    Teşekkürler

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:

F.E.T., Field Effect Transistor demek. Önceki Gemini modelleri tüplü idi, bu transistörlü anlamına geliyor. Diyaframı aynı, tüp yerine FET dizayn.
    Frekans cevabı aynı diyafram nedeniyle benzer olacaktır, genel renk anlamında farklılıklar beklenebilir.

Pluton Audio Suite
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni seriyi bilmiyorum malesef ama Gemini serisi fiyatına göre iyi mikrofonlardır. BL Müzik'te demo ürün varsa, ufak bir deneme kaydı almak için gidebilirsin, yardımcı olurlar.
    En iyi kararı kendin verirsin, mikrofon çok subjektif bir konudur.

Pluton Audio Suite

Ben aslında z3300a modelini istiyordum önce fakat o üretimden kalktı bende 2200t modeli aklımda oluşmaya başladı ve Emre Beyle irtibata geçtim , kendisi bana G3500 modelini tavsiye etti ve kendisinin beğendiğini söyledi. Bende ona yoğunlaştım fakat mikrofonu dinleme imkanım yok İstanbul'da değilim YouTube dan baktım hiçbir videosuna dahi ulaşamadım. Bu yüzden siz bilen büyüklerimden yardım alma gereksinimi duydum.
    Bilmediğim bir diğer konuda şu mikrofonların üzerinde örnek olarak vereyim z3300a da çeşitli konfigürasyonlar omni cardioid vs.. diye bunlar mikrofona avantajları nelerdir ,biradan gelmek istediğim konu şu benim istediğim mikrofon (g3500) sadece cardioid ve z3300a da olan diğer düğmeler(ne işe yaradığını bilmediğim için söyleyemiyorum) bu mikrofonda onların hiçbiri yok , bu eksi midir amaçla göre tabi bu farklılaşır ama size göre bir eksi midir . Yoksa kayıtların genelinde mikrofon cardioid modundayken mi kayıt alınır.
    Teşekkürler.

Cardioid, omni vs. pattern'lardır. Basit tabirle, mikrofonun hangi bakışla sesi alacağını belirler. İnternette aratırsan bunların diagramlarını da görürsün, çizim vs. şeklinde.
    Vokal veya solo entrümanları genelde cardioid ile kaydederiz. Cardioid pattern, dar bir açı ile önündeki sesi alır. Uygulamaların %90'ı için yeterlidir.

Tabi özellikle stereo kayıtlarda, ambians kayıtları gibi durumlarda omni vs. başka patternlar da tercih edilebilir. Bence pattern'a takılma. Eksi değil…
    Mikrofon çok yeniyse kayıt örnekleri pek olmayabilir. sE'nin kötü mikrofonu pek olmaz, işini görecektir ancak aynı fiyat aralıklarındaki alternatifleri de değerlendirip kararı öyle ver.
    Ve amaç kendi sesini kaydetmekse mutlaka bu alternatifleri kendi sesinde denemeye çalış. Mikrofon her gün yapılan bir alışveriş değil.. Körebe şeklinde denemeden mikrofon pek alınmaz.

Pluton Audio Suite

Burada yorumlar var google aracılığıyla türkçeye çevirebilirsiniz biraz sibilant lı bir mikrofon galiba S harflerinde problem var diyorlar. Ama hi end diyende var bi okuyun

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için . Kendi araştırmalarımı yapıyorum fakat sizde bir ayrıntı elde ederseniz paylaşırsanız memnun olurum .
    Teşekkürler

Mikrofon seçimi gerçekten çok düşündürücü ve yorucu bir konu. Sebebi de ülkemizde mikrofonların denenip alınabileceği, memnun kalmayıp 30 gün içinde iade edilebileceği bir düzenlemenin olmayışıdır. internetten alsak dahi distiribütör firmalar iade almıyor zorluk çıkarıyorlar. tüketiciyi bu anlamda koruyan bir sistem de gelişmemiş malesef, hakem heyeti dilekçenizi alıyor, bilmem kaç ay sonra şanslıysanız sonuç alabilirsiniz

Konuyla ilgili olarak da ben de özellikle BL'ye gidilme imkanı varsa denenmesi taraftarıyım, bazı vokallerin S harfleri nsipeten baskın duyulabiliyor, bu seni edit-mix sırasında uğraştırıcı bir faktördür, sesinde sibiliant varsa üst frekansları daha sakin, parlak olmayan warm karakterli mikrofonları tercih etmelisin. sE genel olarak güzel mikrofonlar yapıyor, bende z3300a'sı var ve böylesine detaylı, full frekans cevabı olan bir mikrofonun üretimi neden durdurulur anlamış değilim. rode ve akg ile yan yana bu mikrofonu test ettiğimde bariz bir detay ve genişlik hissi oluyor, ama dış ortam gürültülerine karşı da daha hassas söylemeliyim, o sebeple kapı-pencere yalıtımın ve oda akustiğin ortalamanın üstünde olmalı. üst frekansları hafif parlak olsa da orta ve alt frekansları da gayet güçlü ve belirgin geldiğinden karakterinde genel bir denge olduğunu söyleyebiliriz.

Sonuçta sE elinde kalacak bir mikrofon değil dostum, eğer deneme şansın yoksa küçük bir riske girip almak durumundasın, ilerde değiştirme ihtiyacı hissedersen de zarar etmeden satabilirsin. BL ile iyi pazarlık yaparsan thomann fiyatlarına yakın meblağlara inebiliyorlar sağolsunlar, bugüne dek sE ve JZ'nin mikrofonlarını aldım hepsinde de yardımcı oldular, tabi sıkı pazarlıkla ))

gitarist1975 Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Üst frekansları daha sakin mikrofona örnek olarak JZ mic. olabilir. Aslında imkan olsa her ikisindende birer tane bulundurmak daha iyi sonuçlar verecektir. Denedikten sonra iş meydana çıkacaktır zaten )
    Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için sağolun .