NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1080 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 1 ile 1 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kontakt 5 lıbrary

Bu konu 1445 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...

Kontakt 5 lıbrary 1445 Reviews

Konuyu değerlendir: Kontakt 5 lıbrary

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1445 kez incelendi.

Kontakt 5 lıbrary

Komplate paket kurulumu dışında, Custom Lib çalışıp çok sayıda Library kullanıyorsanız bu bilgi eminim bilmeyenler için hayati olabilir. Normalde Format sonrası Boş olarak karşımıza geliyor Kontakt ve tüm Library' i tek tek (arşivimizin sayı adedi kadar) kaldı ki kendim 60 dan fazla custom Library kullanıyorum, Her birini tek tek "add library" deyip eklemek extra zahmet ve zaman alıyordu. Fakat geçenlerde bunu düşünüp bir çözüm buldum ve bu çok hoşuma gitti, sizide sevindirmek adına paylaşmak istedim. Düşünme sebebim sürekli librarylerin gelişmesi ve yüksek TB li disklerle bir süre sonra 60 değil, çok daha fazla library kullanmak zorunda kalacağımız konusu)

OSx tarafıda tamam aslında ama onu tam olarak emin olduktan sonra yazıcam aslında o da hazır. Fakat windows tarafı için şu şekilde,

Şu an Kontakt Pc de kurulu değil ve OSX de kullandığım için, fotoları netten bularak yer göstererek anlatmaya çalışacağım.

Kurulumlar ve add library sonrası (yani 1 kere bu zahmeti çektikten sonra) iki işlemimiz var,

ilk işlem: Program Files / Common Files / Service Center içindeki .XML dosyalarının tümünü masa üstünde bir klasörde kopy edin.
    ikinci işlem: Reg edite giriniz ve HKEY LOCAL MACHINE altındaki SOFTWARE VE NATIVE INSTRUMENTS / KONTAKT içeriğini görecek şekilde okları açarak gelin ve Kontakt a sağ clik yapıp, Reg dosyasını "ver" tıklayıp masaüstüne atın. Masaüstünüzde bir register dosyası yeşil ikon göreceksiniz. Artık hazırız. Format sonrası yapılacak iki iş kalıyor. İlki sadece Kontakt 5 kurmak ve akabinde ilk işlemdeki yere önceden yedeklediğimiz XML dosyalarını kopy etmek, 2. olarakda reg dosyasına sadece çift tıklamak.
    artık daha mutluyum çünkü paylaştım
    bi süre sonra bunu OSX de yazıcam böylece OSX DAW kurulum sonrası tek tek eklemeden aynı şekilde tek tıklamada tüm library i adedi kadar karşımıza sorunsuz alabileceğiz.

Müzik Teknolojileri Forumlarındaki İçeriğindeki Benzer Konular:
    EsbaB, gitarist1975, Ünsal İçmez Şu üyeler, eser karaca adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu eser karaca tarafından (06 Aralık 2015 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...