NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 693 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 26 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kullandığınız Davul Vst'ler..

Bu konu 8845 kez görüntülendi 25 yorum aldı ...

Kullandığınız Davul Vst'ler.. 8845 Reviews

Konuyu değerlendir: Kullandığınız Davul Vst'ler..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8845 kez incelendi.

Kullandığınız Davul Vst'ler..

Arkadaşlar kullandığınız davul vsti ler nelerdir ve neden onu tercih ediyorsunuz.Bu iş zevk ve müzik türüne göre değişiyor muhakkak ama spesifik olarak beğendiğiniz noktaları nelerdir.

Ben ez2,add2 ve studio drummer kullanıyorum.

Ez2 nin fill'lerinin çokluğu,song creator'un kolaylığı,ve çok kullanmasamda edit play style'dan hareket zenginliği kazandırabilme özelliği

Add2 bazı kitleri hoşuma gidiyor.Çok gerçekçi soundlar yakalanabiliyor.

Studio drummer'ı daha yeni kullanmaya başladım ve sound'u hiç fena değil.Midi map'ini değişitirip ez drummerda veya add'da yazdığımız davulu direk studio drummera çaldırabiliyoruz.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

EsbaB, tezcankoray Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Ben şahsen hepsini denemiş biri olarak Addictive Drums2 kullanıyorum genelde..
    Hiç bi zaman groove kullanmıyorum.
    Tek sebebi senin de dediğin gibi tonların diğerlerine göre daha gerçek gelmesi..
    Tabi sample kadar sonraki tonlama da önemli, hatta en önemlisi..

Bir süre Addictive Drums ve Ez Drummer kullandım ama şuan hiç birine ihtiyaç duymuyorum. Logic'in içindeki davul seslerini çok seviyorum. Sağolsun Drummer'ı da beni çok fazla uğraştırmadan yazıyor, bende geri kalanını istediğim gibi düzenleyebiliyorum.

Ses Mühendisi / Eğitmen / Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

birçok denemeden sonra;
    Studio Drummer ve EzDrummer 2...

yiğitcan Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Addictive Drums2 ve Groove Agent 4 ü kullanıyorum.. Groove Agent 4 kullandıkça bana daha sıcak geliyor.. Mikser yapısı bir harika, her türlü yönlendirmeyi ve efektlendirmeyi grup ve birim olarak yapabiliyorsunuz. Dışarıdan edindiğiniz davul samplerlerini kullanabiliyorsunuz.. Cubase Pro ile sanki Groove Agent 4 kullanmak daha performanslı..
    Add. drums a göre bence eksik tarafı, seçtiğiniz kitte her enstrüman için en fazla 2 alternafi vermesi, bu olanak Add. Drums da çok daha fazla...

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Groove Agent 4 kullandıkça bana daha sıcak geliyor.. Mikser yapısı bir harika, her türlü yönlendirmeyi ve efektlendirmeyi grup ve birim olarak yapabiliyorsunuz. Dışarıdan edindiğiniz davul samplerlerini kullanabiliyorsunuz..
    Groove Agent 4 üzerinde çok güzel özellikler var. Bir çok kişi farkında değil. Başka hiç bir vsti aratmayacak bir yazılım. Vaktim olsa expert özelliklerini tanıtıcı bir video hazırlasam eminim çoğu kişinin düşünceleri değişir. Sadece üzerindeki davul örneklemeleri(sample) tonları göreceli eleştiri konusu olur. Zaten canlı davul kaydı alsanız bile, davul üzerindeki bir deri değişimi bile fark ettiriyor. Addictive Drums, Logic Drummer mixlenmiş ve kaliteli seslerden oluşuyor. Bfd ve Superior Drummer daha ham sesler sunuyor.
    Steven Slate Drums, BFD, Superior Drummer, Addictive Drums, Logic Drummer, KONTAKT vs gibi davul kitlerinin hepsinin farklı tonu ve karakteri var. Müzik türüne göre seçiliyor. Gerçek davul kiti oluşturup canlı kayıt alsanız da, gerçek davul kiti bile her müzik türüne aynı güzellikte gitmiyor.İşin akustiği ve kayıt elemanları ayrı bir konu. Eğer müziğiniz ve tonunuzla uygunsa en basit davul kiti ya da vsti daha güzel gidebilirr. Bir bütün olarak düşülmeli yani. Logic kütüphanesi ve Logic Drummer aynı firmanın ürünleri.

İş dönüp dolaşıyor;

İstediğiniz sound a uygun sesler (drum,enstrüman..vs) seçmek ve genel sound a uygun mix yapmaya geliyor. Yeter ki kaliteli örneklenmiş sesler olsun.

Şu daha iyidir diyemem. Bence hepsi güzel. Sadece zevke ve duymak istediğiniz sound a göre kişiden kişiye ve müzik türüne göre seçilen durumlar diyebilirim.

Ton olarak en çok hoşuma gidenler;

enym, EsbaB Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (19 Kasım 2015 Saat 19:39 ) değiştirilmiştir.

Bfd 3 hepsine göre daha gerçekçi. Ama çok fazla yer kaplıyor.Daha sonra addictive drum 2 geliyor. O da waw olarak mixe alınırsa gayet güzel sonuçlar veriyor.

[I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Nadir olarak kayıt alabilip mix yapıyorum. Sample tank 3, davul ve diğer enstrümanlarda benim ihtiyacımı karşılıyor.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Groove agent demişken, geçenlerde Cubase 8 Elements ile birlikte gelen groove agent SE'yi denedim. Bence hiç fena değil.
    Yani stock olarak gelen bir vst olduğunu düşünürsek oldukça başarılı buldum şahsen

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... "Eric tarr diye bir ses mühendisinin kanalı.Davul mix konusunda çok iyi bir kanal"

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... "Çok yararlı ve kullanışı bilgilerin olduğu birkanal daha"

Takip ettiğim bir kaç kanalı daha yazayım..

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... "Çok yararlı videoların yanısıra ünlü ses müdendisleriyle yaptığı sohbetleride kaçırmasınlar.ingilizce bilen arkadaşlar."

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... "Özellikle studio one kullanan arkadaşların ilgisini çekebilir"

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... "Dave pensado adlı bir ses mühendisinin kanalı.Çok yaralı videolar var.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... "Yine studio one kullanan arkadaşların ilgisini çekebilecek bir kanal"

Buradaki çoğu arkadaşımız mix konusunda belli bir seviyeye gelmiştir elbette ama çok yararlı ve işlevsel bilgiler içeriyor bu videolar..Yeni başlayanlar için bulunmaz nimet zaten.

EsbaB, gururcan, tezcankoray Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: