+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 30 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kullandığınız Davul Vst'ler..

Bu konu 9477 kez görüntülendi 29 yorum aldı ...

Kullandığınız Davul Vst'ler.. 9477 Reviews

Konuyu değerlendir: Kullandığınız Davul Vst'ler..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9477 kez incelendi.

Davul mixi konusunda özellikle eric tarr ın kanalı çok faydalı bir kanal..

Özellikle waves pluginleriyle yaptığı şu miks (Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ) ilgimi çekmişti.Dün bir deneme yaptım sonuç;

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ( Superiorın kendi soundu )

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ( Benim miksim ) İki mikstede drum bus -6 larda geziyor.

Buda ezdrummer denemem fazla uğraşmadım bununla

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ( ez drummer )

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ( benim miks) ( yine iki mikstede drum bus -6 gibi)

İki mikste sadece kendi sesleri yani dışardan extra sample kick vs yok.ve çok daha punch değilmi?

balanslarıyla fazla uğraşmadım..özellikle 1 .ci davulda overheadlerle uğraşmam gerekiyor.

Cho®dSolo Şu üyeler, korg35 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Birçoğumuz biliyordur ama bilmeyenler için EZ Drummer 2'de bulunan Tap2Find özelliğini çok faydalı buldum ve paylaşmaya değer diye düşündüm.

Toontrack bu konuda çok güzel bir geliştirme yapmış. Groove'lar arasında düşündüğümüz loop'u bulmak için hepsini tek tek dinlemenize gerek kalmıyor. Tap2find özelliğini tıklayıp, tempoyu belirleyip metronoma eşliğinde istediğiniz ritmin temel vuruşlarını mouse ya da elektronik davul seti ile giriyorsunuz (sadece kick ve snare mesela). EZ Drummer bunu sizin için otomatik olarak quantize ediyor. İstediğiniz ritmi oluşturup, "Show Results" butonuna tıkladığınızda, sizin girdiğiniz loop'a en yakın loop'ları listeliyor. Oldukça da başarılı buldum.

Aşağıdaki video'da anlatımı mevcut:

Cho®dSolo, EsbaB, nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (05 Ocak 2016 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Geçenlerde BFD3 ü denedim...
    BFD yi çok severim oldukça heyecanlandırdı beni...
    Ancak, bu versiyonu bana çok karışık geldi...
    Eski pratikliğinden eser kalmamış...!
    Üzerine bir de ilaçlamanın yarattığı stabilite sorunları eklenince, attım çöpe...
    Lakin kitleri dinlediğimde harika davullar vardı...
    Ve...
    Drum Map çok karışık, işin içinden çıkamadım...

Ch.

tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde BFD3 ü denedim...
    BFD yi çok severim oldukça heyecanlandırdı beni...
    Ancak, bu versiyonu bana çok karışık geldi...
    Eski pratikliğinden eser kalmamış...!
    Üzerine bir de ilaçlamanın yarattığı stabilite sorunları eklenince, attım çöpe...
    Lakin kitleri dinlediğimde harika davullar vardı...
    Ve...
    Drum Map çok karışık, işin içinden çıkamadım...

Ch.
    Bende bfd ye taktım bu ara bütün kitlerini bulmaya çalısıyorum. Özellikle groove ları diğerlerinden daha gerçekçi geliyor.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Bir de bunu deneyin.Kimilerine göre en iyisi bu.Hatta hatırı sayılır sağlam davulcu ve davul yazanlara göre en iyisi diye bahsediliyor. Kontakt içinde çalışıyor.Henüz denemedim.

Cho®dSolo, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb, Ünsal İçmez Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de bunu deneyin.Kimilerine göre en iyisi bu.Hatta hatırı sayılır sağlam davulcu ve davul yazanlara göre en iyisi diye bahsediliyor. Kontakt içinde çalışıyor.Henüz denemedim.

124 gb lık bir davul sample arşivi bu.. davul hastası biri olarak bu mixosaurus un yaptığı olayı görünce diğer geri kalan tüm vstilerden vazgeçtim ve 2 hafta önce tedarik etmeye başladım şahsen

EsbaB, Seyit ÖZTÜRK Şu üyeler, Ünsal İçmez adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bunu duymamıştım, inceledim hakikaten ilginç görünüyor. Tek davul kiti ve 124gb. 80bin adet kompres edilmemiş 24 bit sample tetikliyor.
    Bilgisayarlar zorlanır mı diye düşünmeden edemedim... Güncel ve hızlı bir makine ile çalışmak lazım herhalde..

By OK, gitarist1975, Seyit ÖZTÜRK Şu üyeler, yavuzy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Pluton Audio Suite

Hi hat in ne kadar sürede kapanacağını (1/4, 1/8,1/16 vs..) vs.. ayarlamaktan tutun bir sürü özelliği çok kullanışlıymış. İşlemciden ziyade rem ihtiyacı dutar diye düşünüyorum.Denemek nasip olmadı.

gitarist1975, yavuzy Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

bu arada sitede arka planda kar yağışı devam ediyor güzelmiş

mixo.. epeydir var, ddr 4 dominator ram olmadan, düşünmek zor

Abbey Road /Modern Drums... Tavsiye ederim. Kendiniz yazmak zorunda kalıyorsunuz ama tonlamadan sonra gerçeğe çok yakın bir sound çıkıyor.