NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 731 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 21 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kaliteli Müzik Dinleme Konusunda Ayrı Bir Başlık Açılması

Bu konu 6336 kez görüntülendi 20 yorum aldı ...

Kaliteli Müzik Dinleme Konusunda Ayrı Bir Başlık Açılması 6336 Reviews

Konuyu değerlendir: Kaliteli Müzik Dinleme Konusunda Ayrı Bir Başlık Açılması

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6336 kez incelendi.

Bahadır benim şu ana kadar yapabildiğim bölümlendirme şöyle :

1. KALİTELİ MÜZİK DİNLEMEK

1.1 Kaliteli Müziğin Tanımı ve Öğeleri
    1.2 Kaliteli Müzik Örnekleri

2. MÜZİĞİ KALİTELİ DİNLEMEK

2.1 Müziği Kaliteli Dinlemede Ekipman Altyapısı
    2.2 Kaliteli Dinlemeyi Sağlayan Format Çeşitleri ve Temin Kaynakları

Sanırım bu taslak üzerinden konu tartışılabilir.

Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Her güzellik bir kötülüğü öldürür. Bu kural evrenseldir.

Bu anlamda ; bu akşam son yılların bence en önemli solistlerinden biri olan Jülide Özçelik'in , Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile yaptığı konser kaydını "Kaliteli Müzik Örnekleri" konusunda yer almak üzere asıyorum.

Jülide Özçelik ;

"Liseden sonra müzik eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin hafif batı müziği bölümünü kazanarak başladı. Mezun olduğu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin müzik bölümününe tam burslu olarak girdi. Burada vokal performans bölümünde Nükhet Ruacan ile vokal teknikleri üzerine çalıştı. Selen Gülün, Randy Esen, İmer Demirer, Donovan Mixon , Ayşe Özbekligil, Raci Pişmişoğlu, Ricky Ford, Can Kozlu gibi eğitmenlerden ensamble, armoni, solfej dersleri alarak mezun oldu. Türkçe sözlü caz yapma fikriyle birtakım projeler oluşturdu ve performanslar gerçekleştirdi. Bu arada Klasik Türk Müziği koro çalışmalarına katıldı ve konserlerde solist olarak bulundu. TRT Hafif Batı Müziği ve Caz Orkestrası ile canlı kayıtlar aldı."

Bu videoyu ; bu gecenin umutsuzluğa düşmüş insanlarına armağan ediyorum.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, nacib, okidoz, tezcankoray, yavuzy Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Yine " Kaliteli Müzik Örnekleri " konusunda bir video asmak istiyorum.

Dikkat ederseniz bu konudaki örnekleri ; baştan beri hep ülkemizden vermeğe çalışıyorum. Çünkü kalite konusunda çok uzaklara gitmeye gerek yok bence. Ülkemiz de bu konuda yeterince münbit.

Bu geceki örneğim ; Tuna Ötenel Trio'nun Sibel Köse ile yıllar önce yaptığı bir canlı performans kaydı.

Bilindiği gibi ; Sibel Köse günümüzün önemli caz vokalistlerinden birisidir. Tuna Ötenel ise ; benim çok beğendiğim inanılmaz bir müzisyendir. Kendisini özellikle Ankara'da yaşadığım yıllarda çok kez canlı olarak sahnede seyretme şansına erişmişimdir. Müthiş bir müzisyendir. Cazın ve Türk cazının bu ülkedeki temel taşlarından birisidir. Şu anda maalesef rahatsızlığı nedeniyle müzik dünyasından kopmuş vaziyette. Ama öyle bir müthiş bir insan ki ; rahatsızlığı esas enstrümanları olan piano ve saksafonu çalmaya elvermediği için , trompet çalmağa başlamış. Bu konudaki videoyu gördüğüm zaman inanın gözlerim yaşardı. Müzisyenlik ve müzik ruhu işte budur dedim.

İşte bu güzel insanın ve Sibel Köse'nin çok güzel müzikleri :

Not : Bahadır'cığım senin video portalı konusunu henüz inceleyemedim ve bu videoyu astım. O yüzden eğer varsa lütfen kusurum affola...

Cho®dSolo, EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (11 Aralık 2015 Saat 04:17 ) değiştirilmiştir.

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;34954]Yine " Kaliteli Müzik Örnekleri " konusunda bir video asmak istiyorum.

Dikkat ederseniz bu konudaki örnekleri ; baştan beri hep ülkemizden vermeğe çalışıyorum. Çünkü kalite konusunda çok uzaklara gitmeye gerek yok bence. Ülkemiz de bu konuda yeterince münbit.

Bu geceki örneğim ; Tuna Ötenel Trio'nun Sibel Köse ile yıllar önce yaptığı bir canlı performans kaydı.

Sevgili Arkadaşım Mehmet Bey:
    Tuna Ötenel bana TRT günlerimi anımsattı...
    Üstelik sadece onunlada kalmadı, akşamları dinlemekten çok hoşlandığım arkası yarınlardan tut ta, sabahları onlarla uyandığım
    güzel ve bence kalitesi tartışılmaz TRT Proğramlarını da anımsattı.../Maalesef şimdi aynı kanıda değilim./
    Bu anlamda bu güzel paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Bu arada nasıl dinleyeceğimizde çok önemli diye düşünüyorum. Neyseki gelişen teknoloji bize bu konforu sağlıyor.
    Bu anlamdaki güzel paylaşımlarınızın devamını diliyorum...

Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Mehmet Abi, kusura bakma, kategorilerle ilgili düzenlemeni yeni fark ettim...
    Ana başlıkları aldım sadece, çünkü altforumun altı anasayfada diğer kategorilerden herhangi biri gibi gözüküyor...

1. KALİTELİ MÜZİK DİNLEMEK
    2. MÜZİĞİ KALİTELİ DİNLEMEK

bu iki başlığı aldım...
    video portalına da kaliteli müzik örnekleri olarak bir kategori açtım...
    Hatta dün eklediğin videoyu senin yerine ekliyorum Abi...

Konu Cho®dSolo tarafından (12 Aralık 2015 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşım Mehmet Bey:
    Tuna Ötenel bana TRT günlerimi anımsattı...
    Üstelik sadece onunlada kalmadı, akşamları dinlemekten çok hoşlandığım arkası yarınlardan tut ta, sabahları onlarla uyandığım
    güzel ve bence kalitesi tartışılmaz TRT Proğramlarını da anımsattı.../Maalesef şimdi aynı kanıda değilim./
    Bu anlamda bu güzel paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Bu arada nasıl dinleyeceğimizde çok önemli diye düşünüyorum. Neyseki gelişen teknoloji bize bu konforu sağlıyor.
    Bu anlamdaki güzel paylaşımlarınızın devamını diliyorum...
    Evet Sabri dostum haklısın. TRT'nin TRT olduğu dönemlerde ( 70'ler ve belirli bir dönem 80'ler ) ; Tuna Ötenel , rahmetli Kudret Öztoprak ve rahmetli Erol Pekcan , büyük bir cesaretle , özellikle Türk cazı konusunda çok güzel örnekler vermişlerdir. O dönemleri yaşayan bizler için bunları hatırlamamak mümkün değil. Şu anda böyle bir şeylerin yapılıp tv kanalllarından yayınlanabileceğini düşünemiyorum bile.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Bahadır'cığım çok teşekkürler. Bu durumda ; bu başlıktaki 13,14,15 ve 17 nolu post'ları yeni açtığın " Kaliteli Müzik Dinleme" alt başlığına transfer edebilirsen iyi olacak herhalde.

Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Bahadır'cığım çok teşekkürler. Bu durumda ; bu başlıktaki 13,14,15 ve 17 nolu post'ları yeni açtığın " Kaliteli Müzik Dinleme" alt başlığına transfer edebilirsen iyi olacak herhalde.
    Abi transfer etmeyelim de, sen o bölüme bir başlık aç istersen tekrar, orada tekrar paylaş olmaz mı?

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi transfer etmeyelim de, sen o bölüme bir başlık aç istersen tekrar, orada tekrar paylaş olmaz mı?
    Tamam öyle yapayım.