NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 963 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuçtan sayfa başı 40 ile 41 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kulaklık önerileri

Bu konu 9014 kez görüntülendi 40 yorum aldı ...

Kulaklık önerileri 9014 Reviews

Konuyu değerlendir: Kulaklık önerileri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9014 kez incelendi.

Marshall aslında çivi tipinde kulakiçi modellerden değil, aslında tercih edilebilirdi, çivi modellerde minik kıpırdama dahi sesi çok değiştiriyor, çok iyi oturtmanız lazım, uygun lastikle mutlaka başlığını değiştirin, yoksa teneke gibi ses alırsınız. yine tiz ve parlak ses sevmeyenler için pioneer ve sennheiser'ın çivi olmayan kulakiçi modellerini tavsiye ederim, çok sık bozulan ama soundunu çok sevdiğim ucuz bir model olan cx 80'i denemenizi tavsiye ederim arkadaşlar, fiyatı çok komik ama soundu o fiyata şok edici

yavuzy Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Geçen gün telefon/kapı çalarsa duyayım diye açık bir kulaklıkla(Sennheiser HD 600) çalıştım... Bu güne kadar hiç açık kulaklıkla proje yapmamıştım, ancak çok şaşırtıcı bir sonuç yaşadım.
    Yaptığım mix lerde en büyük sorunum stereo genişliğini ve reverb efektlerini proje bittikten sonra monitörle (veya hifi bir sistemde) dinlediğim zaman hem genişlik , hem reverb bana aşırı geliyordu, dinleyenlerden de aynı yorumu alıyordum..
    Bu projenin ilk genişlik ve reverblerini açık kulaklıkla bitireceğim, sonra esas final mixini yaptığım pan ve reverb ayarlarına dokunmadan kapalı kulaklıkla bitireceğim. İlk yaptığım kısa denemelerde gerçekten o sıkıntısını çektiğim genişlikten sanki kurtuluyorum gibi geldi..
    Bu açık kulaklığın bence çok matah bir kulaklık olmasına gerek yok, sadece pan ve yankı ayarları için.. Belki de comp,eq, vs.vs. kullandıktan sonra şarkıyı ara sıra açık kulaklık ile kontrol etmek de faydalı olacaktır.
    Proje bitince foruma asarım, hep beraber irdeleriz..

Cho®dSolo, keşanlı mustafa Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Açık kulaklık panorama için biraz daha natürel gibi gelse de aslında kulaklıkla panorama ve stereo efektlerin duyulması konusunda hep bir yanılma payı var. Sebebi aslında çok açık. Belirli bir alanda ve stereo panoramayı verecek sağlıklı bir mesafeden duymadığımız, sadece iki kulağımıza yapışık ses kaynağından dinleme yaptığımız için beynimiz kulaklıkla dinlemede mesafeleri doğru algılayamıyor, mix'i yapan da panorama dağıtımını ve efektlendirmeyi abartma eğiliminde oluyor.

Gerçek dünyada hoparlörler ile dinleme yaptığımızda bambaşka bir sonuç çıkıyor. Dolayısı ile hep söylenen şudur kulaklıkla mix olmaz ama mixi yaparken ara ara kulaklıktan kontrol etmek de faydalıdır.

tezcankoray, ugur86 Şu üyeler, yavuzy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yavuzy tarafından (27 Ekim 2015 Saat 10:40 ) değiştirilmiştir.
    Pluton Audio Suite
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tezcan ben iPhone'da bunu kullanıyorum. Gene kulak içi ama bir bak derim: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Eğer Android ise bu sayfada ona uygun modeller de var: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Özel fiyat için bana ulaşabilirsin.

tezcankoray Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam ilginiz için teşekkür ederim.

Dediğim gibi çivi tipli olanlarda rahat edemiyorum. Sennheiser modellerine daha önce sizin siteden bakmıştım. Kulak içi düz model olanların da, mikrofonlu olanını göremedim. Eğer yanlış bilgi edindiysem bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Şimdi sennheiser.com'dan tekrar kontrol ettim mikrofonlu akıllı telefon kulaklıklarının hepsi kulak içi.

Yanlız şunu belirteyim yukarıda linkini verdiğim MM30i'nin içinden 3 çift farklı ölçülerde kulak pad'i çıkıyor. Yani kulak kanalının genişliğine uygun olan plastik pad'i takıp daha rahat bir kullanım sağlayabiliyorsun. Hatta bir üst modeli MM70i'de 6 çift seöenek geliyor.

Eğer istersen kulak üstü model var HD219s. Stokta bir adet var ama bizim siteye henüz girişi yapılmamış. İlgilenirsen haber ver. Bilgi için sennheiser sitesinin linkini veriyorum: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

tezcankoray Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... maalesef ben de akıllı telefon için kulak içi olup da düz olan modellerden bulmakta zorlandım bir hayli. Üreticiler hep o tiplere yönelmişler. Bahsettiğiniz pad'leri biliyorum, eski telefonum için 6 adet vardı ama hiçbirisi ile rahat edemedim maalesef. O yüzden düz modellerden arıyorum. Kulaküstü modelleri de yer kaplama nedenlerinden dolayı kullanamam. Yine de iyi niyetiniz için çok teşekkür ederim.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Yavuz Bey, siz almış olduğunuz kulaklıktan memnun musunuz? Control Talk özelliği, mikrofon olarak kullanmaya izin veriyor mu acaba? Onu merak ediyorum.
    Türkiye'de fazla bilinmeyen urbanears kulaklık buldum, satışını sadece D&R yapıyor sanırım. Tasarımı yukarıda paylaştığım Marshall'a benziyor. Kulak kıvrımlarına oturan bir model. Yanında Small'dan Large'a kadar kulaklık pad'i ile geliyor.

Bu modelde "Control Talk özelliği sayesinde mikrofonu kullanabilme" diye açıklama yapılmış.

Saygılar,
    Tezcan

BoraUslusoy Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Tezcan Merhaba,

AKG geldi, ses kalitesi olarak güzel. Yalnız kulağa eski kulakiçi Sennheiser'lar gibi çok güzel oturmuyor. Fiyatına göre iyi diyebilirim.
    Mikrofon olarak kullanılmıyor sanırım, sadece ses'i mute yapan bir düğme gibi algıladım ben ama tekrar kontrol edeyim.

Cho®dSolo, tezcankoray Şu üyeler, yavuzy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Pluton Audio Suite

Alıntı yavuzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tezcan Merhaba,

AKG geldi, ses kalitesi olarak güzel. Yalnız kulağa eski kulakiçi Sennheiser'lar gibi çok güzel oturmuyor. Fiyatına göre iyi diyebilirim.
    Mikrofon olarak kullanılmıyor sanırım, sadece ses'i mute yapan bir düğme gibi algıladım ben ama tekrar kontrol edeyim.
    Çok memnun olurum Yavuz Bey. Eğer mikrofon olarak kullanma imkanı varsa AKG'yi tercih edebilirim. Yoksa Urbanears alacağım sanırım. Yurtdışı puanları gayet başarılı görünüyor. Akıllı telefonlarda da başarılı bir şekilde çalışıyormuş.

Bu arada, forumumuzda şöyle bir başlığa rastladım.

Bu başlıkta earpod oldukça olumlu yorumlar almış. Fiyatı da fena değil (70 TL). Tip olarak da çivi tip ile düz tip karışımı birşey olmuş (Teknik olarak ifade edecek olursak, "In-ear" ve "earbud" karışımı).

Telefonum android, ancak yaptığım araştırmalar ses arttırma/azaltma tuşları dışında başarı ile çalıştığını öğrendim.

Başka earpod kullanan arkadaşların da yorumlarını almak isterim.

Saygılar,
    Tezcan