+ Yeni Konu aç
Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuçtan sayfa başı 60 ile 77 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yiğitcan Çalışmaları

Bu konu 10370 kez görüntülendi 76 yorum aldı ...

Yiğitcan Çalışmaları 5.00 10370 Reviews

Konuyu değerlendir: Yiğitcan Çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 10370 kez incelendi.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... kardeşim,

Bu son sayfadaki tüm çalışmalarını dinledim. Ortaya koyduğun sound gayet güzel. Ancak bence bir sorun var : Tuşen ; icra ettiğin enstrümana yeterince uymuyor. Zaten vsti ile çalışan bir çok insanın sorunu bu. Eğer bu problemi de halleder isen önemli aşama kayıt edersin. Kolay gelsin.
    mehmet hocam öncelikle samimi yorumunuz için teşekkür ederim / tuşem çok mu sert sizce ?

Tuşeyi bilmem de sanirim cok ciddi piyano egitiminiz var.Bence bu nedenle enstruman icraniz cok iyi yaptiginiz muzik kulaga guzel geliyor...Basarilar...

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mehmet hocam öncelikle samimi yorumunuz için teşekkür ederim / tuşem çok mu sert sizce ?
    Benim burada kast ettiğim senin tuşenin sert veya yumuşak olması değil. Kast ettiğim ; tuşenin , icra ettiğin enstrümanın tuşesine yeterince uymaması. Diyelim ki ; klavye ile vsti'yı tetikleyerek gitar çalıyorsun. Ancak klavyendeki tuşe , gitar çalım tuşesini tam anlamıyla yansıtmıyor. Demek istediğim bu...

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Benim burada kast ettiğim senin tuşenin sert veya yumuşak olması değil. Kast ettiğim ; tuşenin , icra ettiğin enstrümanın tuşesine yeterince uymaması. Diyelim ki ; klavye ile vsti'yı tetikleyerek gitar çalıyorsun. Ancak klavyendeki tuşe , gitar çalım tuşesini tam anlamıyla yansıtmıyor. Demek istediğim bu...
    mehmet hocam bu dinlediğiniz çalışmalarım zaten öyle ince eleyip sık dokunmuş çalışmalar değil, lakin size hak veriyorum. Bu dediğiniz konu aslında kullanılan VSTi'yi çok iyi tanımakla ilgili, yani bir gitar icra ederken gerçek gitarda yapılacak manevraları yapmak lazım, tabiki bu çok zor, onda hemfikiriz.

bir VSTi ne kadar iyi olursa olsun aslı gibi çalınamaz ....

EsbaB Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mehmet hocam bu dinlediğiniz çalışmalarım zaten öyle ince eleyip sık dokunmuş çalışmalar değil, lakin size hak veriyorum. Bu dediğiniz konu aslında kullanılan VSTi'yi çok iyi tanımakla ilgili, yani bir gitar icra ederken gerçek gitarda yapılacak manevraları yapmak lazım, tabiki bu çok zor, onda hemfikiriz.

bir VSTi ne kadar iyi olursa olsun aslı gibi çalınamaz ....
    VSTI kullananların çok büyük bölümünde bu soruna rastlıyorum ben. Bende de var bu sorun mesela. Esasında bunun çözümü ; ya o enstrümanı çalmayı bileceksin ve ona göre tuşeni realistik hale getireceksin , ya da Youtube'da bol bol ilgili enstrümanın çalımını dinleyip/izleyip tuşeni geliştireceksin. Bunun başka yolu yok bana göre.

Bu arada tabii ki hiç bir taklit aslının yerini tutamaz.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Bence...

Vst enstrumanlarla gösterilen performans tamamen alınan eğitimle ilgili.

Eğitim derken sadece akademik eğitimi kast etmiyorum tabi.

Olayın bir de psikolojik boyutu var.

Rahmetli Müslüm ün bir konserinde bir klavye çalan genç vardı.

Markayı hatırlamıyorum ama yıllar evvelin sıradan bir arap orgunu çalıyordu sanırım.

O klavyeyi ve bir takım özelliklerini öyle bir kullanıyordu ki anlatması zor.

E..bizde de aynı org aynı klavye var ama biz neden böyle çalamıyoruz? diye düşünmüştüm.

Bence sorun kafada. Beyin ne derse parmaklarımız onu uyguluyor.

Aldığımız eğitim, edindiğimiz kültür ve alışkanlıklarımız icraatımıza yansıyor.

Örneğin hala bağlamayı gitar gibi çalıyorum. Bu gerçeğinde de böyle midisinde de..

Yiğitcan arkadaşımı takip etmekteyim.

Gitar, bağlama, flut ve bnz. tüm enstrumanlarda çok başarılı performanslar sergiliyor.

Tebrik ediyorum. Kolay gelsin diyorum..

EsbaB, tezcankoray, yiğitcan Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı nacib Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence...

Vst enstrumanlarla gösterilen performans tamamen alınan eğitimle ilgili.

Eğitim derken sadece akademik eğitimi kast etmiyorum tabi.

Olayın bir de psikolojik boyutu var.

Rahmetli Müslüm ün bir konserinde bir klavye çalan genç vardı.

Markayı hatırlamıyorum ama yıllar evvelin sıradan bir arap orgunu çalıyordu sanırım.

O klavyeyi ve bir takım özelliklerini öyle bir kullanıyordu ki anlatması zor.

E..bizde de aynı org aynı klavye var ama biz neden böyle çalamıyoruz? diye düşünmüştüm.

Bence sorun kafada. Beyin ne derse parmaklarımız onu uyguluyor.

Aldığımız eğitim, edindiğimiz kültür ve alışkanlıklarımız icraatımıza yansıyor.

Örneğin hala bağlamayı gitar gibi çalıyorum. Bu gerçeğinde de böyle midisinde de..

Yiğitcan arkadaşımı takip etmekteyim.

Gitar, bağlama, flut ve bnz. tüm enstrumanlarda çok başarılı performanslar sergiliyor.

Tebrik ediyorum. Kolay gelsin diyorum..

Çok teşekkür ederim nacib hocam Sizlerden böyle güzel şeyler duymak mutlu etti beni, hergeçen gün birşeyler öğreniyorum ....

nacib Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (21 Şubat 2017 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.

VSTI kullananların çok büyük bölümünde bu soruna rastlıyorum ben. Bende de var bu sorun mesela. Esasında bunun çözümü ; ya o enstrümanı çalmayı bileceksin ve ona göre tuşeni realistik hale getireceksin , ya da Youtube'da bol bol ilgili enstrümanın çalımını dinleyip/izleyip tuşeni geliştireceksin. Bunun başka yolu yok bana göre.

Bu arada tabii ki hiç bir taklit aslının yerini tutamaz.
    Mehmet abicim bu söylediğin durum maalesef genel bir sorun.
    Özellikle biz ev stüdyosu meraklıları olarak, herşeyi tek başımıza yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abime de katılıyorum.

Ama bu durum vst ile sınırlı değil. Mesela ben gitarist değilim, vst değil de gerçek gitarla kayıt yapsam da, gerçek bir gitaristin verdiği tavrı hakkıyla icra etmem mümkün değil.

Bunun yolu da eğer vst kullanıyorsak, yapmak istediğimiz müzik tarzına göre enstrümanları bol bol dinlemek, hazmetmek. Tıpkı @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... abinin klavye örneğindeki gibi.

Artık sample teknolojisi ile beraber klavyeler gerçek enstrüman sesine yaklaştı ancak o enstrümanın tavrını verebilme işi müzisyene kalıyor. Roli seaboard u izlemişsinizdir, 5 boyutlu effect denen olayın çıkma nedeni de tam olarak bu işte.

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EsbaB, nacib Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yiğit ,bu ilk parçadaki miks cok guzel.Senin vst ile boyle calismalar uretmen guzel mikslemen beni tekrar bu ise meraklandirdi.Eger yorucu olmazsa miksi nasil ve hangi pluginlerle yaptiğini anlatir misin?Şimdiden teşekkürler...

Merhaba ...

AYRILMAM ( Aşkın nur yengi versiyon )
    vokal'i pek dikkate almayın mix genel olarak nasıl geliyor acaba....
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

BayHalt, nacib, tezcankoray Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: