+ Yeni Konu aç
Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuçtan sayfa başı 40 ile 78 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yiğitcan Çalışmaları

Bu konu 10826 kez görüntülendi 77 yorum aldı ...

Yiğitcan Çalışmaları 5.00 10826 Reviews

Konuyu değerlendir: Yiğitcan Çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 10826 kez incelendi.

Alıntı By OK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet şarkının adını yazmayı unutmuşum,İlk sayfada yer alan Herşey seninle güzel isimli şarkıdan bahsediyorum.Hea bu arada şarkıdaki hemen hemen bütük trackların tüm bass frekansları olduğu gibi duruyor,Bariz Masking durumu var yer yer,O tracklarında olmayan bass frekanslarını traşlamak lazım bence,Şöyle izzah edeyim bu problemi aynı notaya denk gelen bazı bass frekanslar birbirini gölgede bırakmış buna mixte Masking deniyor.Şimdi orada çalan AC gitar,bass gitar,davul ve Vokale ait 100 hz civarı birbirlerinin gövde frekansları hiç yakın olmadığı halde sanki aynı tonda enstrümanlarmış gibi birbileriyle üst üstüste binmişler.Alışkanlık haline getirmenizde fayda var bu mevzuyu,bir enstrümana ait olmayan frekansları mixte barındırmaya lüzum yok,yüklü projelerde işinizi zorlaştırır,bela açar,masteringtede tedavi edilemez o problem.Ayrıca gerçekte olmayan frekansları temizlemek,temizlediğiniz bölgeye gelen asıl orada olması gereken frekansa denk gelen enstrümanın daha berrak ve ayrışık duyulmasını sağlayacaktır.Kick örneğin yada oralarda dolanması muhtemelen bass gitara ait subbass bölge yada gövde veren bass bölge olmalı oralarda bir padin veya akompaya gezinen enstrümanların 40-120 hz arasında işi olmamalı oralarda.Birde mümkünse davul kanallarını ayrı ayrı mixleyin,bir drum bus üzerinde toplarsınız sonra o ayrı trackları çünkü bir snarenin maruz kaldığı reverbe bir kick maruz kalmamalı veya bir snareye uygulanan kompressor türü kick'e uymayabilir,atıyorum snare'de vurucu ve daha gaza getirici bir vuruş beklenirken kick soft tutulmak istenebilir,bu durum tomlar,hihatler,overheadler ve room kanalları içinde geçerli,Nacizhane görüşlerimdir.Sevgiler,saygılar.

not: sanırım vokal kayıtlarını dinamik mikrofonla almışsınız yanılmıyormuyum ? duyduğum sesten anladığımı sandığım bu,o boğukluğun sebebide o mikrofon gibi geldi bana...
    Zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim, evet bende baktım tekrar, farkettim söylediklerinizi, tekrar mix'leyip atıcam bi ara. İyi çalışmalar ...

KANUN SOLO TEST ( KONTAKT)

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cho®dSolo, EsbaB, gitarist1975, gunayahmet, nacib, ulasyaramis, wade21 Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Yiğit bu kanun VST mi?
    Öyleyse hangisi, çok beğendim gerçekten...

Ch.

gitarist1975 Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit bu kanun VST mi?
    Öyleyse hangisi, çok beğendim gerçekten...

Ch.
    Çok teşekkür ederim bahadır hocam.. bu sesi internet'den kmp olarak indirdim daha sonra sf2 formatına çevirip kontakt içinde düzenledim isterseniz kontakt format'ında gönderebilirim ....

Cho®dSolo - ait avatar

Cho®dSolo

H:i, jS M Y #1030 

çok iyi olur, lütfen...

Cho®dSolo Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam buraya yükledim beğenen herkes kullansın ....

not : açılan sayfada alttaki indirme linke tıklayın üsteki değil ...

Cho®dSolo, EsbaB, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (12 Nisan 2016 Saat 18:24 ) değiştirilmiştir.

Bağlama solo test ( kontakt )

Cho®dSolo, EsbaB, nacib, Tanerongunyzb Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Klasik gitar test ( Kontakt ) ....

EsbaB, nacib, Tanerongunyzb, ulasyaramis Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 00:38 ) değiştirilmiştir.

Kawala ( Kontakt ) küçük bir deneme

EsbaB, nacib, Tanerongunyzb, ulasyaramis Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Yigitcan kardesim, oncelikle helal Olsun, profesyonel Ses muhendisleri bu yaptigin Ses orneklerini yapamaz, emege saygisizlik etmek istemem ama bu yarattigin Ses kutuphanelerini bizimle paylasir misin sakincasi yoksa. Birde Bahadira sormussun, bunlari Zor olur mu bilemiyorum, kontakt formatina cevirebilirsen tadindan yenmez, tekrar bu basarili calismalarin İcin tebrikler.

EsbaB Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Benim cesaret edemediğimi @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam söylemiş sağolsun kontakt henüz kurmayı beceremesem de birgün yükleyebilecem o zaman da böyle güzel ses kütüphane lerine ihtiyaç olacak.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tanerongunyzb Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + Jz J1 + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...