+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 79 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yiğitcan Çalışmaları

Bu konu 12036 kez görüntülendi 78 yorum aldı ...

Yiğitcan Çalışmaları 5.00 12036 Reviews

Konuyu değerlendir: Yiğitcan Çalışmaları

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 12036 kez incelendi.

birisinin işine yaradığını görmek çok hoş...
    Yalnız dostum vokalde aynı problemler devam ediyor,(diğer çalışmalarda da var...)
    Bu sonuncusunda sesin evet biraz açılmış, ancak altyapıya oranla geride kalmış...
    Bunun ince bir ince çizgisi var, önde olursa da sorun arkada kalırsa da sorun...
    Şu videolara bir göz atmanı öneririm, sanırım 3ncü de idi vokal miksi;

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

İyi çalışmalar...

Ch.

yiğitcan Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Arpa buğday daneler ....

Altyapı : Chordsolo ( çok iyi bir altyapı olmuş emeğinize sağlık )

BayHalt, Cho®dSolo, nacib Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

Pervane ...

cubase 5
    NI studio drummer
    Real Guitar

BayHalt, Cho®dSolo, nacib Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Kolay olmayacak ...
    sezen aksu'nun sevdiğim birşarkısı, cubase de yazıp seslendirmeye çalıştım
    vokal'de detoneler var sonradan farkına vardım

Cubase 5
    Real guitar
    NI studio drummer

nacib Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Deniz ve Mehtap ....

cubase 5
    nı studio drummer

Konu yiğitcan tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

Ben bilirim
    Rahmetli Barış manço'nun sevidiğim bir şarkısı

Cubase 5

BayHalt, tezcankoray Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

studio drummer
    trilogy bass
    kontakt nord 2 piano ile bir deneme yaptım

Cho®dSolo, tezcankoray, yiğit alkan, Ünsal İçmez Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu yiğitcan tarafından (18 Temmuz 2018 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.

şarkı güzel beğendim,nacizhane önerilerim olacak mix ile ilgili.Vokal kanalı düşük tuşe bir seviyede kalmış,bu haliyle sesi parlatsanız bile bu seferde reverb cayır cayır ötecektir arkada öncelikle bu vokal kanalının gönderildiği send volumu şuan ki seviyesinden bana göre en az bi 6 db kısılmalı.Daha sonra bu vokal kanalına hassas ayarlanmış bir compressor koyun ardından tekrar bir kompressor veya limiter koyun,eğer hala surata doğru vurmuyorsa eq ile tizleri açmak yerine sonic exciter türevi bişey ile veya bir twin tube vstsi gibi bişeyle gerçekte olmayan fakat sanki berrakmış gibi parlaklık hissi verdiren bir durum yaratmak lazım.Baktın yemedi EQ ile parlat gitsin o zaman.yalnız eq yu açma yönünde kullanılcaksanız,compressorden sonra ekleyin zincire,kısma yönünde kullanılcak olursanızda kompressorden önce ekleyin minik bir stüdyo taktiği bu küçük bir nüans...Başarılar.Kolay gelsin.

tezcankoray - ait avatar

tezcankoray

H:i, jS M Y #1007 

Hocam önerileriniz çok faydalı. Ancak hangi şarkı olduğunu belirtmemişsiniz. Sanırım hızlı cevap olarak yazdınız.

yiğitcan Şu üyeler, By OK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Signature by OK

Alıntı By OK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şarkı güzel beğendim,nacizhane önerilerim olacak mix ile ilgili.Vokal kanalı düşük tuşe bir seviyede kalmış,bu haliyle sesi parlatsanız bile bu seferde reverb cayır cayır ötecektir arkada öncelikle bu vokal kanalının gönderildiği send volumu şuan ki seviyesinden bana göre en az bi 6 db kısılmalı.Daha sonra bu vokal kanalına hassas ayarlanmış bir compressor koyun ardından tekrar bir kompressor veya limiter koyun,eğer hala surata doğru vurmuyorsa eq ile tizleri açmak yerine sonic exciter türevi bişey ile veya bir twin tube vstsi gibi bişeyle gerçekte olmayan fakat sanki berrakmış gibi parlaklık hissi verdiren bir durum yaratmak lazım.Baktın yemedi EQ ile parlat gitsin o zaman.yalnız eq yu açma yönünde kullanılcaksanız,compressorden sonra ekleyin zincire,kısma yönünde kullanılcak olursanızda kompressorden önce ekleyin minik bir stüdyo taktiği bu küçük bir nüans...Başarılar.Kolay gelsin.
    evet hangi şarkı ?

Evet şarkının adını yazmayı unutmuşum,İlk sayfada yer alan Herşey seninle güzel isimli şarkıdan bahsediyorum.Hea bu arada şarkıdaki hemen hemen bütük trackların tüm bass frekansları olduğu gibi duruyor,Bariz Masking durumu var yer yer,O tracklarında olmayan bass frekanslarını traşlamak lazım bence,Şöyle izzah edeyim bu problemi aynı notaya denk gelen bazı bass frekanslar birbirini gölgede bırakmış buna mixte Masking deniyor.Şimdi orada çalan AC gitar,bass gitar,davul ve Vokale ait 100 hz civarı birbirlerinin gövde frekansları hiç yakın olmadığı halde sanki aynı tonda enstrümanlarmış gibi birbileriyle üst üstüste binmişler.Alışkanlık haline getirmenizde fayda var bu mevzuyu,bir enstrümana ait olmayan frekansları mixte barındırmaya lüzum yok,yüklü projelerde işinizi zorlaştırır,bela açar,masteringtede tedavi edilemez o problem.Ayrıca gerçekte olmayan frekansları temizlemek,temizlediğiniz bölgeye gelen asıl orada olması gereken frekansa denk gelen enstrümanın daha berrak ve ayrışık duyulmasını sağlayacaktır.Kick örneğin yada oralarda dolanması muhtemelen bass gitara ait subbass bölge yada gövde veren bass bölge olmalı oralarda bir padin veya akompaya gezinen enstrümanların 40-120 hz arasında işi olmamalı oralarda.Birde mümkünse davul kanallarını ayrı ayrı mixleyin,bir drum bus üzerinde toplarsınız sonra o ayrı trackları çünkü bir snarenin maruz kaldığı reverbe bir kick maruz kalmamalı veya bir snareye uygulanan kompressor türü kick'e uymayabilir,atıyorum snare'de vurucu ve daha gaza getirici bir vuruş beklenirken kick soft tutulmak istenebilir,bu durum tomlar,hihatler,overheadler ve room kanalları içinde geçerli,Nacizhane görüşlerimdir.Sevgiler,saygılar.

not: sanırım vokal kayıtlarını dinamik mikrofonla almışsınız yanılmıyormuyum ? duyduğum sesten anladığımı sandığım bu,o boğukluğun sebebide o mikrofon gibi geldi bana...

EsbaB, Seyit ÖZTÜRK, yiğitcan Şu üyeler, By OK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu By OK tarafından (03 Aralık 2015 Saat 06:26 ) değiştirilmiştir.
    Signature by OK