NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1001 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 5 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuçtan sayfa başı 50 ile 116 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yamaha Motif SPDIF v.s ANALOG Test

Bu konu 20530 kez görüntülendi 115 yorum aldı ...

Yamaha Motif SPDIF v.s ANALOG Test 20530 Reviews

Konuyu değerlendir: Yamaha Motif SPDIF v.s ANALOG Test

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 20530 kez incelendi.

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi istersen şöyle yapalım;
    Elimdeki Hama ancak üzerinde birşey yazmıyor, epeydir de kullanmıyordum,nereden aldığımı hatırlamıyorum...
    Birkaç gün içinde elime bu gelecek;
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Anladığım kadarıyla sen kabahati kabloya buluyorsun...
    Geldiği zaman bir de bununla kayıt alayım...
    O zaman tekrar konuşuruz olmaz mı?

Ch.
    SPDIF kablolarin 75 ohm direnci olmasi gerekiyor. Ilanda boyle bir bilgi goremedim, belki de oyledir ama aciklamada yazmiyordur.

Dijital kablolarda durum hep boyle. Sadece RCA konnektor olmasi yeterli degil. AES kablosunun konnektoru de XLR'dir ama kablonun kendisi 75 ohm olmali.

Bu yuzden ben magazada bu tur urunleri her zaman bulunduruyorum. Kendim bulmakta gucluk cekerdim cunku.

Dogru kablo bu: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

75 ohm kablo kullanmanin sonucu degistirecegini garanti edemeyiz ama ideali bu.

Cho®dSolo, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SPDIF kablolarin 75 ohm direnci olmasi gerekiyor. Ilanda boyle bir bilgi goremedim, belki de oyledir ama aciklamada yazmiyordur.

Dijital kablolarda durum hep boyle. Sadece RCA konnektor olmasi yeterli degil. AES kablosunun konnektoru de XLR'dir ama kablonun kendisi 75 ohm olmali.

Bu yuzden ben magazada bu tur urunleri her zaman bulunduruyorum. Kendim bulmakta gucluk cekerdim cunku.

Dogru kablo bu: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

75 ohm kablo kullanmanin sonucu degistirecegini garanti edemeyiz ama ideali bu.
    Ben de bulamadım zaten Hocam...
    Bu iyi oldu...
    75 ohm bilgisine ulaştım ancak teknik detay yazmamışlar...
    Compel kaynaklı olunca, heralde olur dedim...

Abi istersen şöyle yapalım;
    Elimdeki Hama ancak üzerinde birşey yazmıyor, epeydir de kullanmıyordum,nereden aldığımı hatırlamıyorum...
    Birkaç gün içinde elime bu gelecek;

Anladığım kadarıyla sen kabahati kabloya buluyorsun...
    Geldiği zaman bir de bununla kayıt alayım...
    O zaman tekrar konuşuruz olmaz mı?

Ch.
    Evet Bahadır'cığım , hatırlarsan telefonda görüştüğümüzde ilk olarak kablodan şüphelenmiştim. Hala da o şüphem devam ediyor.

Öğrendiğime göre ; piyasada RCA konnektörlü dijital kablo adı altında bir sürü off-spec kablolar satılıyormuş. Normal şartlar altında kablonun üzerinde ; markasının ve 75 ohm değerinin yazılı olması gerekiyor. Onun için bu bilgiyi sordum sana.

Ayrıca ; dijital kabloda izolasyonun ayrı bir önemi bulunuyormuş. Kablonun performansı açısından bu çok önemli bir husus imiş.

Dijital kablo belirli standartı tutturduktan sonra ; dijital sinyal taşıdığı için yeterli performansı gösterebiliyor. Yani dijital kablo cephesinde işler ; analog sinyal taşıyan konvansiyonel kablolar gibi kompleks değil . Belirli bir kalite standardını tutturduktan sonra , çok para ödeyip üst düzey kablo alma gerekliliği bulunmuyor. Bunu üst düzey kablo üreticilerinden de görebiliyorsun zaten. Adamlar pro-audio bölümlerine pahallı dijital kablo koymuyorlar. Pahallı dijital kablolarını hi-fi / audiophile bölümlerinde görebiliyorsun sadece. Çünkü gerek yok.

Dediğin gibi ; bu kablo durumunu netleştirip , gerekirse yeniden kayıt yaparak , tartışmayı daha sağlıklı bir zemine oturtalım.

Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Hocam;
    Dediğiniz doğru...
    Gelene kablo 75 Ohm değil...
    İade için geri gönderdim...
    BumaShop tan siparişimi verdim...
    Doğru kabloyu alalım ki, neyin doğru olduğuna karar verelim...

BoraUslusoy, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Hocam;
    Dediğiniz doğru...
    Gelene kablo 75 Ohm değil...
    İade için geri gönderdim...
    BumaShop tan siparişimi verdim...
    Doğru kabloyu alalım ki, neyin doğru olduğuna karar verelim...
    Bahadir siparisini gordum.
    Yarina yetismez pazartesi kargoya verecegiz. Sali sende olur.

Cho®dSolo Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadir siparisini gordum.
    Yarina yetismez pazartesi kargoya verecegiz. Sali sende olur.
    Tamam Hocam onemli değil, teşekkürler...

Ch.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Abi;
    Kayıtları akşama koyarım sanırım...
    Ancak ilk denemelerimde ki fikrim değişmedi...
    Bu arada Bora Hocam bana bir jest yaparak kendi albüm cd ni göndermiş, tekrar teşekkür ederim...

Ch.

BoraUslusoy, Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Cho®dSolo tarafından (13 Ekim 2015 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Abi;
    Kayıtları akşama koyarım sanırım...
    Ancak ilk denemelerimde ki fikrim değişmedi...
    Bu arada Bora Hocam bana bir jest yaparak kendi albüm cd ni göndermiş, tekrar teşekkür ederim...

Ch.
    Bir dinleyelim bakalım.

Cho®dSolo Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / Antelope Pure2 / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Arkadaşlar, Bora Hocamın gönderdiği 75 Ohm dirençli kablo ile kayıt aldım...
    Kayıtları herkesin içi rahat etsin diye ProTools First ile aldım...
    Ses kartı arayüzünde değerler birebir eşitlendi;

buyrun;

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

gitarist1975, yiğitcan Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Cho®dSolo tarafından (13 Ekim 2015 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.