+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 59 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Miks 101: Online Video derslerim Yayında

Bu konu 11934 kez görüntülendi 58 yorum aldı ...

Miks 101: Online Video derslerim Yayında 11934 Reviews

Konuyu değerlendir: Miks 101: Online Video derslerim Yayında

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11934 kez incelendi.

Alıntı Seyit ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İleri düzey mix için eğitim videosu hazırlamayı düşünüyor musunuz?
    Dersin adının 101: Dengeler ve Panlama olması başlangıç seviyesi olduğu anlamına gelmiyor. Ders dahilinde sadece volume ayarı ve pan değil miksle ilgili pek çok detay, kavram ve bilgi paylaşılıyor.
    Yaklaşık 10-12 saat sürebilecek komple bir miks eğitimini malesef tek bir derse yerleştirmek pek mantıklı değil. Ayrıca o kadar içeriği yayınlamak için hepsinin tamamlanmasını beklemek mümkün değil. Tüm metinleri yazıp defalarca kontrol ediyorum, ciddi on hazırlıklar yapıyorum. Yıllardır egitmenlik yaparak yapmıs oldugum hazırlık ayrı. 133 dakikalık videonun hazırlık, kayıt, edit, kurgu, export, upload, web sayfalarının tasarımı tek basıma part time çalışarak 8-10 haftamı aldı. Yaptığım işin kalitesinin dünyadaki emsallerinden geri kalmaması için çaba gösteriyorum. Başardığımı da sanıyorum. Nitekim eğitmenliği hobi olarak değil meslek olarak yapıyorum.

İlk mesajımda yayınlamış olduğum tahmini takvimimi aşağıya bir kez daha kopyalıyorum.

Miks 101: DENGELER ve PANLAMA, toplam beş derslik miks eğitim serisinin birincisi. Takip eden derslerin dizilimi ve tahmini yayınlanma tarihleri şöyle olacak:
    Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER (Kasım 2015)
    Miks 103: EQ (Şubat 2016)
    Miks 104: SEND FX (Nisan 2016)
    Miks 105: OTOMASYON ve FİNAL MİKS (Haziran 2016)

Erhangul, okidoz Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dersin adının 101: Dengeler ve Panlama olması başlangıç seviyesi olduğu anlamına gelmiyor. Ders dahilinde sadece volume ayarı ve pan değil miksle ilgili pek çok detay, kavram ve bilgi paylaşılıyor.
    Yaklaşık 10-12 saat sürebilecek komple bir miks eğitimini malesef tek bir derse yerleştirmek pek mantıklı değil. Ayrıca o kadar içeriği yayınlamak için hepsinin tamamlanmasını beklemek mümkün değil. Tüm metinleri yazıp defalarca kontrol ediyorum, ciddi on hazırlıklar yapıyorum. Yıllardır egitmenlik yaparak yapmıs oldugum hazırlık ayrı. 133 dakikalık videonun hazırlık, kayıt, edit, kurgu, export, upload, web sayfalarının tasarımı tek basıma part time çalışarak 8-10 haftamı aldı. Yaptığım işin kalitesinin dünyadaki emsallerinden geri kalmaması için çaba gösteriyorum. Başardığımı da sanıyorum. Nitekim eğitmenliği hobi olarak değil meslek olarak yapıyorum.

İlk mesajımda yayınlamış olduğum tahmini takvimimi aşağıya bir kez daha kopyalıyorum.

Miks 101: DENGELER ve PANLAMA, toplam beş derslik miks eğitim serisinin birincisi. Takip eden derslerin dizilimi ve tahmini yayınlanma tarihleri şöyle olacak:
    Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER (Kasım 2015)
    Miks 103: EQ (Şubat 2016)
    Miks 104: SEND FX (Nisan 2016)
    Miks 105: OTOMASYON ve FİNAL MİKS (Haziran 2016)
    Bora bey ben 20 yıldır gitar dersi veriyorum.Ders vermenin bir insana yaptığı işte sağladıgı katkıları birebir bilen biriyim.İnsan öğretirken yaptığı şeylerde farketmediği detayları fark ediyor. Bu açıdan bu videoları sizin gibi hem müziği hem müzik teknolojilerini bilen ve bunun dersini veren birisinin hazırlamasının bizler açısından ve yapılan iş açısından daha verimli olacağını düşünüyorum. Çünkü bilmek kadar bildiğini nasıl aktaracağını bilmekte önemli ve bu kesinlikle tecrübe işi.Sizin de bu tecrübeye sahip olduğunuzu düşünüyorum.Biraz yoğun bir dönem bu ara. Rahatlayınca bende ders videolarınızı izleyeceğim.

Girişiminizde başarılar dilerim

Saygılar............

okidoz Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bora bey ben 20 yıldır gitar dersi veriyorum.Ders vermenin bir insana yaptığı işte sağladıgı katkıları birebir bilen biriyim.İnsan öğretirken yaptığı şeylerde farketmediği detayları fark ediyor. Bu açıdan bu videoları sizin gibi hem müziği hem müzik teknolojilerini bilen ve bunun dersini veren birisinin hazırlamasının bizler açısından ve yapılan iş açısından daha verimli olacağını düşünüyorum. Çünkü bilmek kadar bildiğini nasıl aktaracağını bilmekte önemli ve bu kesinlikle tecrübe işi.Sizin de bu tecrübeye sahip olduğunuzu düşünüyorum.Biraz yoğun bir dönem bu ara. Rahatlayınca bende ders videolarınızı izleyeceğim.

Girişiminizde başarılar dilerim

Saygılar............
    Haklisin kardesim. Tesekkur ederim.

okidoz Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bazi arkadaslar satin alirken kart reddedildi seklinde bir hata almislar. Sebebini arastiriyorum. Bazilarinda ise boyle bir sorun yasanmiyor.
    Boyle bir durumda alternatif olarak online magazamda bir urun sayfasi olusturdum. Odemenizi buradan da yapabilirsiniz. Odeme sayfasinda promosyon kodunuzu girerseniz indirimden yararlanabilirsiniz. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Tezcan ve Seyit bu sekilde aldilar. Tesekkur ederim.

tezcankoray Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam, tamamını izledim...
    Gerçekten hem anlatım olarak hem de bilgi ve görsellik olarak oldukça emek vermişsiniz...
    En fazla karıştırılan ve sorun yaşanan davul miksi ve öncesinde kurulması gereken dengelerin anlatımı herkesin anlayabileceği düzeyde olmuş...
    mix öncesi bu dengelerin kurulması(aslında bu da mixin bir parçası ama) bence çok önemli.Düzgün olmayan bir denge mixin genelinde önemli sıkıntılara yol açabiliyor malum...
    Çoğunu biliyor olmama rağmen ilgiyle izledim ve istifade ettim...
    "Zaten biliyorum" diye düşünmemek lazım ki örneğin ben cubase de "link" kullanarak 9 davul kanalını bir anda grup kanalına nasıl yönlendirildiğini bilmiyordum.Grup kanalı açıp tek tek yönlendiriyordum...
    Hatta bu "link" ne işe yarıyor diye düşünmüşlüğüm dahi olmuştur...
    Her iki ana ders anlatımının üzerine mastering e kadar mix prosedürünün anlatımı bu işe başlayıp özellikle görsel kaynak bulamayan birçok insan için harika bir başucu kitabı oluşturacaktır diye düşünüyorum...
    Ayrıca devam edecek iseniz özellikle audio ve midi editleme işlemlerinin anlatımı da faydalı olacaktır diye düşünüyorum...
    Çalışmanız devam ederse forumumuzda her türlü tanıtım,reklam v.s gibi konularda her türlü desteğe devam edeceğim...
    Bu konudaki isteklerinizi lütfen çekinmeden bana iletin...
    Zira daha evvel de söylediğim gibi evinde müzik yapmaya ve sunmaya çalışan herkesin bence 3'e 5'e bakmadan bu dersleri izlemesi, sizin de emeğinizin karşılığını almanız gerekir...
    İyi çalışmalar dilerim...

Ch.

BoraUslusoy, gitarist1975, Mehmet Uzunosmanoğlu, okidoz Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, tamamını izledim...
    Gerçekten hem anlatım olarak hem de bilgi ve görsellik olarak oldukça emek vermişsiniz...
    En fazla karıştırılan ve sorun yaşanan davul miksi ve öncesinde kurulması gereken dengelerin anlatımı herkesin anlayabileceği düzeyde olmuş...
    mix öncesi bu dengelerin kurulması(aslında bu da mixin bir parçası ama) bence çok önemli.Düzgün olmayan bir denge mixin genelinde önemli sıkıntılara yol açabiliyor malum...
    Çoğunu biliyor olmama rağmen ilgiyle izledim ve istifade ettim...
    "Zaten biliyorum" diye düşünmemek lazım ki örneğin ben cubase de "link" kullanarak 9 davul kanalını bir anda grup kanalına nasıl yönlendirildiğini bilmiyordum.Grup kanalı açıp tek tek yönlendiriyordum...
    Hatta bu "link" ne işe yarıyor diye düşünmüşlüğüm dahi olmuştur...
    Her iki ana ders anlatımının üzerine mastering e kadar mix prosedürünün anlatımı bu işe başlayıp özellikle görsel kaynak bulamayan birçok insan için harika bir başucu kitabı oluşturacaktır diye düşünüyorum...
    Ayrıca devam edecek iseniz özellikle audio ve midi editleme işlemlerinin anlatımı da faydalı olacaktır diye düşünüyorum...
    Çalışmanız devam ederse forumumuzda her türlü tanıtım,reklam v.s gibi konularda her türlü desteğe devam edeceğim...
    Bu konudaki isteklerinizi lütfen çekinmeden bana iletin...
    Zira daha evvel de söylediğim gibi evinde müzik yapmaya ve sunmaya çalışan herkesin bence 3'e 5'e bakmadan bu dersleri izlemesi, sizin de emeğinizin karşılığını almanız gerekir...
    İyi çalışmalar dilerim...

Ch.
    Tesekkurler Bahadir eksik olma.
    Pro Tools'ta ALT+SHIFT'e basiliyken, yapilan herhangi bir eylemi o anda secili olan tum kanallara uygular (APPLY TO SELECTED). Sadece ALT basiliyken tum kanallara uygular. (APPLY TO ALL)
    Cubase'de ALT+SHIFT calisiyor, ki Cubase'de buna Quick Link deniyor. ALT (tumune uygula) calismiyor.
    Logic Pro ise; sadece secili olanlara uygulamak icin herhangi bir modifier key (degisitirici tus) basili tutmak gerekmeden secili olan kanallara islemi uyguluyor.
    Tum bunlarin butun DAW'larda ayni kisa yollarla calismasini cok isterdim. Ileri seviye bir kullanici olabilmek, gercekten hizli kullanabilmek icin gerekli olan; ve is akisinizi kolaylastiran islemler bunlar.

Simdiye kadar Miks 101 dersimi sadece 4 kisi satin aldi. Hic yoktan iyidir.

Miks 102: Dinamik Islemciler (compressor, limiter, expander, gate) dersiyle devam etmeyi dusunuyorum. Miks 101 ile ayni formatta, ayni proje uzerinde kaldigimiz yerden devam edip, tum kanallar uzerinde gate/expander, compressor kullanmayi ogreten ikinci ders olacak.

Selamlar

EsbaB, okidoz Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdiye kadar Miks 101 dersimi sadece 4 kisi satin aldi. Hic yoktan iyidir.
    95 lira küçük bir para.Umarım satın alan sayısı artar.Henüz izleyemedim.

EsbaB Şu üyeler, Seyit ÖZTÜRK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bora Bey;
    Zamanında kaynak eksikliğinden dolayı bin bir güçlükle bu işleri öğrenmeye çabalayan biri olarak
    çalışmalarınızı takdir ile izliyorum. Gerek çevremdeki ve gerekse bu tür forumlardaki
    bu işe gönül vermiş tüm arkadaşlarıma da derslerinizi izlemelerini öneriyorum.
    Emeğinize sağlık. Kolay gelsin...

BoraUslusoy, gitarist1975 Şu üyeler, nacib adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bora hocam,

Ellerinize sağlık. Gerçekten çok kaliteli bir eğitim olmuş. Sadece Cubase kısmını izlemedim, gerisini bitirdim.
    Aynı zamanda çok da akıcı bir eğitim olmuş, dikkatle ve ilgiyle bir çırpıda izledim.
    Sadece dengeler ve panlama değil, birçok konuya değinmişsiniz. Bu işlere yeni başlayanlar için de güzel bir kaynak. Bahadır hocamın da dediği gibi biliyorum dediğim kısımlarda bile yeni şeyler öğrendim.

Video kalitesi de çok iyi. Ortalama bir sistemde eğitimi dinlememe rağmen uygulamalarda anlayamadığım bir yer olmadı (duyum açısından).

Eğitim ücreti yüksek diye düşünenler olabilir ancak hiçbir yerde bulamayacağımız bir kaynak olması nedeniyle değeri parayla ölçülemez bence. Sonuna kadar hakediyor (özellikle Türkçe olması büyük avantaj).

Biliyorum eğitimde böyle birşey dahil değil ama eğitimle ilgili 1-2 sorum var. Bunları hangi kanaldan size sorabilirim?

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BoraUslusoy Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (20 Eylül 2015 Saat 02:56 ) değiştirilmiştir.
    Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bora hocam,

Ellerinize sağlık. Gerçekten çok kaliteli bir eğitim olmuş. Sadece Cubase kısmını izlemedim, gerisini bitirdim.
    Aynı zamanda çok da akıcı bir eğitim olmuş, dikkatle ve ilgiyle bir çırpıda izledim.
    Sadece dengeler ve panlama değil, birçok konuya değinmişsiniz. Bu işlere yeni başlayanlar için de güzel bir kaynak. Bahadır hocamın da dediği gibi biliyorum dediğim kısımlarda bile yeni şeyler öğrendim.

Video kalitesi de çok iyi. Ortalama bir sistemde eğitimi dinlememe rağmen uygulamalarda anlayamadığım bir yer olmadı (duyum açısından).

Eğitim ücreti yüksek diye düşünenler olabilir ancak hiçbir yerde bulamayacağımız bir kaynak olması nedeniyle değeri parayla ölçülemez bence. Sonuna kadar hakediyor (özellikle Türkçe olması büyük avantaj).

Biliyorum eğitimde böyle birşey dahil değil ama eğitimle ilgili 1-2 sorum var. Bunları hangi kanaldan size sorabilirim?

Saygılar,
    Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cok tesekkurler Tezcan.

Eger sormak istediklerin video derslerde anlatilan konularla ilgili ise her videonun altinda tartisma bolumu var. Oraya yazarsan diger kullanicilar da yararlanmis olur.
    Onine derslerimle ilgili olarak, anlasilmasini istedigim bir baska konu da aslinda bu egitimin sadece videolari seyretmekten ibaret olmadigi. Her dersin altindaki tartisma alanlarina yorum veya soru yazarak katilimcilarin hem egitmenle hem de diger katilimcilarla diyalog kurabilmesi mumkun. Ayrica katilimcilar derslerde miksi yapilan projenin flat halini indirip kendi mikslerini yapabiliyorlar. Yaptiklari calisma icin kendilerine geri bildirim yapabiliyorum. Bu tur etkilesim kuruldugu zaman egitim daha verimli hale geliyor.
    Ekteki ekran goruntusunde gosterdim.

Eger video derslerde anlatilan konulardan biri degilse muzkteknolojileri.net'te yeni bir baslik ac orada konusalim. Tum forumla paylasalim.

Eger video derslerimde karsilastigin bir hata, eksiklik veya elestiri ise bunu lutfen bana emaille ya da ozel mesajla yolla hemen geregini yapayim. Hani derler ya memnuniyetsizliginizi bize, memnuniyetinizi baskalarina soyleyiniz

Kal saglicakla...

EsbaB, okidoz, Seyit ÖZTÜRK, tezcankoray Şu üyeler, BoraUslusoy adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: