NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1191 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuçtan sayfa başı 30 ile 55 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Pro Tools Video Derslerim Hakkinda

Bu konu 11499 kez görüntülendi 54 yorum aldı ...

Pro Tools Video Derslerim Hakkinda 11499 Reviews

Konuyu değerlendir: Pro Tools Video Derslerim Hakkinda

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11499 kez incelendi.

Net ortamında İngilizce olarak yığınla kaynağa erişilebiliyor iken; Türkçe olarak kaynak sıkıntısı çekilmesi derdine ilaç gibi gelecektir @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam.
    Foruma özel olarak yapmış olduğunuz jest için de teşekkür ederiz.

Sizin de belirttiğiniz gibi; mix konuları daha çok rağbet görüyor çünkü Pro Tools kullanabilenlerin sayısı düşük. Zaten, genel mix mantığını sadece Pro Tools üzerinden bile anlatsanız, diğer DAW'larda uygulamak çok zor olmayacaktır diye düşünüyorum. Nitekim, mix sırasında kullanılan birçok işlem (ya da plugin de diyebiliriz), tüm DAW'larda ortak. Diğer DAW'lar için de örnek dosya sunmanız bence çok iyi fikir.

Derslere erişim için ben de bir mail gönderdim.

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bora bey kupon kodu için ve kupon kodunu yanlış gimemden dolayı kesilen ücreti geri iadeniz için çok teşekkür ederim.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Aslında kullanım teknikleri ve genel bilgilere ilaveten, bitmiş bir projenin mikslenmesinin anlatımı da son derece iyi olurdu diye düşünüyorum...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı ChordSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında kullanım teknikleri ve genel bilgilere ilaveten, bitmiş bir projenin mikslenmesinin anlatımı da son derece iyi olurdu diye düşünüyorum...
    Kesinlikle mükemmel olurdu Bahadır kardeşim. Ah birde Pro tools olsa

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, RME FAİRFACE UCX, sE 2200 aII, PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Iskender erişim bilgilerini sabah saatlerinde yollamıştım. Spam kalsörüne mi düstü acaba? Bi kontrol ediver.

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Butun forum ahalisine, gosterdiginiz ilgi, sevgi ve saygi icin tesekkur ederim. Sizin sayenizde devamini yapma konusunda daha da motive oldum. Sagolun!

Egitim programlari hazirlamaya esasen asagidaki sira ile devam etmek niyetindeydim. Her biri yine 60-90 dakika arasi video dersler:
    Pro Tools'ta Audio Kayit ve Edit
    Pro Tools'ta MIDI Kayit ve Edit
    Pro Tools'ta Ileri Seviye Editing: Elastic Audio, Beat Detective, Sound Replacer
    ...

Oysa tahmin ediyorum ki daha oncelikli ihtiyaclar miks ve mastering yonunde. Bu dogrultuda bir sonraki dersin su olabilecegini dusundum:
    Miks 101: Mikse Giris, Dengeler ve Panlama

Sonrasinda da sunlar:
    Miks 102: Mikste EQ Kullanimi
    Miks 103: Mikste Dinamik Islemcilerin Kullanimi
    Miks 104: Mikste Zaman Bazli Efektlerin Kullanimi
    Miks 105: Otomasyon
    ...

Miks derslerini yazilimdan bagimsiz olarak yani, Pro Tools disinda Cubase ve Logic kullananlarin da yararlanabilecegi sekilde hazirlamayi dusunuyorum. Agirlikli olarak Pro Tools ama kilit noktalarda bazi islemlerin Cubase ve Logic'te de nasil yapilacagini gostermeyi planliyorum. Paylasacagim proje dosyalarini her uc yazilim icin de verecegim. Ne dersiniz?

------------------------------------
    Bana yazip erisim talep eden herkese gerekli bilgileri yolladim. Ama yanlislikla atladiklarim varsa lutfen uyarsinlar.
    Bu arada, ilk mesajimda belirttigim gibi bana asagidaki linkten ulasip ad, soyad, yas ve kendileri hakkinda bir kac cumleyle kisaca bilgi vermemis ancak siteye uye olmus birkac kisi var. Kendilerini tanimadigim ve forumla baglantilarini teyit edemedigim icin erisim vermedim. Onlar da eger forumdan ise ve bana ulasirlarsa gerekeni yaparim.
    Emekle sabırla heves yapılan her şey bir gün elbet karşılığını bulur.Hiç ummadığımız şekilde ya umduğumuz şekilde olabilir.
    Bu görüşe inanıyorum.Güzel bir şeyler ortaya çıkaracağınıza eminim.Bu bahsettiğiniz eğitim videolarını hazırlarsanız.Bana katkısı olsun olmasın size destek olmak adına en azından bir dersinize ücretli üye olurum.

Kolay gelsin.

Tezcan erişim bilgilerini gönderdim.

Arkadaslar Pro Tools'a Giriş dersim için %100 indirim kupon kodu ile ücretsiz kayıt olmabilmenize rağmen kayıt işlemi sırasında kredi kartı bilgileri girme zorunluluğunu ORTADAN KALDIRMAYI BAŞARMIŞ bulunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Diğer konuya gelirsek...

Miks eğitimi zaten stüdyoda kaydedilmiş gerçek ham kayıtlar üzerinde uygulamalı olarak yapılıyor. Halen özel derslerimde de bu şekilde yapıyorum. Stüdyomda kaydedilmiş gerçek bir parçaya ait ham kayıtlar üzerinde çalışılıyor. 8-10 kanal akustik davul, iki kanal bas, 8-10 kanal gitar, bir o kadar vokal ve muhtelif synth, yaylılar vs...
    Hazırlayacağım miks derslerini, bu konuyla ilgili bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi tüm platformlarda göstereceğim (Pro Tools, Cubase, Logic)

Pro Tools'a Giriş dersini yani toplam 75 dakikalık 15 videoyu; yaklaşık 3 hafta boyunca yarı zamanlı çalışarak bitirdim. Günde 4 saat çalıştığımı varsayarsak 60-70 saatlik çalışma yapar. Ders planını hazırlama, metinleri yazma, prova, kayıt, audio edit, video kurgu, export, upload... Çok vakit alıyor.

Bayramdan sonra serbest zamanlarım olacak. Miks 101'i o ara bitirmek niyetindeyim.

Alıntı BoraUslusoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iskender erişim bilgilerini sabah saatlerinde yollamıştım. Spam kalsörüne mi düstü acaba? Bi kontrol ediver.
    Mailiniz geldi bora bey. Tesekkur ederim