NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1413 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 14 ile 14 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Bağlama kaydı sorunları

Bu konu 6858 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...

Bağlama kaydı sorunları 6858 Reviews

Konuyu değerlendir: Bağlama kaydı sorunları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6858 kez incelendi.

Aslında Mehmet bey haklı. Ama naçizane fikrim şu ki;
    bizler her ne kadar bu işi ticari de yapsak, 3-5 bin TL nin üstünde(şahsım adına) herhangi bir aleti, " Aman efendim alayım deneyeyim, olmazsa olmasın dursun kenarda" diyemiyoruz. Ürünün piyasadaki durumu da önemli. Beğenmeyince çok kayıp olmadan satabilmeliyiz. Ama denemeden de olmuyor mecburen tercihimizi piyasası olan markaların alt ve üstünü denemekten yana kullanıyoruz.
    Ben şahsen behringer maudio hepsinden geçtim son 10 yılda.
    Hürmetler...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RME Babyace/ Yamaha Hs50m/ Art Pro MPA II (Mullard ve Tungsol)/ Bayerdinamic dt770 / Neuman Tlm 102 + Rode Nt5 matched pair/ M-audio 49 Oxgen /Roland EA 7 Aranger / i7-20Gb ram-120 Ssd +2 TB HDD

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mikrofonunuz hayırlı olsun dostum.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam ; ben senin yerinde olsam , bu saatten sonra ribbon mikrofon olayını denerdim. Çünkü orası farklı bir dünya. Bence U87'ye takılıp kalma.
    Hocam tlm102 ile kafamdaki sounda bir tık daha yaklaştım, aslında bu haliyle bile oldukça iyi bi sonuç var ve tlm102, u87 için bana referans oldu aslında, bu sebeple u87'de ısrarcıyım. ribbon olayı da hep aklımın bi kenarında aslında, bir ara çok ilgimi çekmişti ama örnek kayıtlar çok teneke gibi gelince vazgeçmiştim, frekans cevabı gerçekten de ters bir V gibi yani tamamen midrange, bu durumun da bağlamaya pek uyacağını sanmıyorum, zaten mid bi enstruman, iyice tenekeye dönmesin sonra

Alıntı fattik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında Mehmet bey haklı. Ama naçizane fikrim şu ki;
    bizler her ne kadar bu işi ticari de yapsak, 3-5 bin TL nin üstünde(şahsım adına) herhangi bir aleti, " Aman efendim alayım deneyeyim, olmazsa olmasın dursun kenarda" diyemiyoruz. Ürünün piyasadaki durumu da önemli. Beğenmeyince çok kayıp olmadan satabilmeliyiz. Ama denemeden de olmuyor mecburen tercihimizi piyasası olan markaların alt ve üstünü denemekten yana kullanıyoruz.
    Ben şahsen behringer maudio hepsinden geçtim son 10 yılda.
    Hürmetler...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen hocam insanlar Neumann'a biraz fazla ödüyor ama neticede her zaman ikinci el değeri canlı olan bir ürün alıyorlar. neticede ürünün kalitesi ortada, sadece bir kullanıcı olarak ben değil tüm camia kefil, genel olarak neumann'lardan alıp da memnun kalmayan ben karşılaşmadım, mikrofonun denenecek bir tarafı kalmamış, yıllardır albümlere soundunu vermiş bir markadan bahsediyoruz...

Konu ugur86 tarafından (05 Eylül 2015 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tlm102 ile kafamdaki sounda bir tık daha yaklaştım, aslında bu haliyle bile oldukça iyi bi sonuç var ve tlm102, u87 için bana referans oldu aslında, bu sebeple u87'de ısrarcıyım. ribbon olayı da hep aklımın bi kenarında aslında, bir ara çok ilgimi çekmişti ama örnek kayıtlar çok teneke gibi gelince vazgeçmiştim, frekans cevabı gerçekten de ters bir V gibi yani tamamen midrange, bu durumun da bağlamaya pek uyacağını sanmıyorum, zaten mid bi enstruman, iyice tenekeye dönmesin sonra
    Vallahi Uğur hocam , bu ribbon mikrofon olayı çok enteresan bir olgu. Ben son dönemde zaman zaman bu konuyu incelemeye çalışıyorum. Ribbon mikrofon Türkiye'de ( pahallı olmasının etkisiyle de ) maalesef yeterince tanınan ve kullanılan bir mikrofon türü değil. Bugüne kadar incelediğim tüm akustik enstrüman kayıtlarında kaliteli ribbon mikrofonların yerinin hep ayrı bir noktada olduğunu gördüm. Hatta geçenlerde , her ne kadar akustik olmasa bile , elektro gitar kayıtlarına ilişkin bir inceleme yazısına rastlamıştım. Adamlar U87 dahil piyasadaki tüm mikrofonları denediklerini söyleyip ( ki bu mikrofonların listesini de vermişlerdi ) sonunda bu işi en iyi Royer 121 ribbon'un yaptığını söylüyorlardı.

Örnek kayıtları nereden dinledin bilmiyorum ama bence senin bu aşamada yapman gereken ; bu mikrofonun kullanıcıları ile bire bir konuşman. Ben - çok iddialı bir söylemde bulunmayayım ama - ribbon'un senin işini büyük ölçüde çözebileceğini düşünüyorum açıkçası. Ancak sorun tabii ki o bütçelere çıkabilmek.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Çok faydalı bir thread bu. Emeği geçenlere teşekkürler. Ben de bağlama ile ilgileniyorum ve fukara stüdyomda en iyi performansı çıkartmaya çalışıyorum. Okudukça anlıyorum ki yalnız değilim bu kayıt memnuniyetsizliği konusunda.