NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1578 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 18 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Apogee Duet 2

Bu konu 4962 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Apogee Duet 2 4962 Reviews

Konuyu değerlendir: Apogee Duet 2

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4962 kez incelendi.

Alıntı ermanturkoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berk hocam hayırlı olsun güle güle kullan..Her işte bir hayır vardır diyorum
    Teşekkür ederim Erman hocam..Valla kendimi Focusrite Forte ye baya bir adapte etmiştim ama Duet 2 daha iyi oldu mac kullanmamdan dolayı..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam tarzınızı çok iyi bilmiyorum ama Demet Akalın intikam uzun zamandan beri dinlediğim mix i ve mastering i en iyi yapılmış şarkı bana göre..bu aralar her ekipmanı o şarkıyla test ediyor ve birçok kayıdımda o soundu referans alıyorum..Berk hocamın dediği gibi özellikle gitarlar ve perküsyon ağırlıklı olduğu için incir şarkısı,bir de mix ini Barış Büyük'ün yapmış olduğu Toygar Işıklı Sonunda şarkısı özellikle yaylı orkestra bazında örnek alınabilecek çalışmalar diye düşünüyorum...

Alıntı ermanturkoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocam tarzınızı çok iyi bilmiyorum ama Demet Akalın intikam uzun zamandan beri dinlediğim mix i ve mastering i en iyi yapılmış şarkı bana göre..bu aralar her ekipmanı o şarkıyla test ediyor ve birçok kayıdımda o soundu referans alıyorum..Berk hocamın dediği gibi özellikle gitarlar ve perküsyon ağırlıklı olduğu için incir şarkısı,bir de mix ini Barış Büyük'ün yapmış olduğu Toygar Işıklı Sonunda şarkısı özellikle yaylı orkestra bazında örnek alınabilecek çalışmalar diye düşünüyorum...
    Volga Tamöz ün aranjesini yaptığı Hande Yener in seslendirdiği Sebastian şarkısındaki Kick tonuna hastayım..Uğraşıyorum uğraşıyorum o tonu bulamıyorum nedense ..
    Bu arada o şarkıyı yapan Ersay Üner denen vatandaşta Ben İstanbul da o sahneden bu sahneye müzik yaparken, kendisi çaycılık yapıyordu, çay getirip götürüyordu..Allah yürü ya kulum diyor bazen

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

Hocam ben o kick tonunu yaklamıştım..Ezx number one hits de ki kicklerden birisi ile studio one da bulunan impact içinde ki club electro kick tonunu karıştırmıştım..Hatta daha bile sağlam oldu diyebilirim.Ersay Üner i ilk tanıdığımda Ebru Gündeş in arkasında klavye çalıyordu..Çaycılık olayını ilk defa duyuyorum

Bir ara tek vuruş wav à çevirip bana yollasana .. istanbulda md alt yapıları satan saffet adında bir vatandaş var. Onun bulunduğu pasajda caycılık yapıyordu. Bahsettiğim 13 - 14 sene önce sanırım.. Saffetın yanına gelip gidip duruyordu. Oradaki müzik magazalarında klavyelerle oynasıyordu ..

Q10 cihazımdan gönderildi

Konu Bestematik tarafından (27 Haziran 2015 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.

.....

Konu Bestematik tarafından (27 Haziran 2015 Saat 17:14 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Xtansion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ad dinamik aralığı da aralığına göre biraz düşük.. Ama vocal kaydı aldığımda nedense ses diğerlerine göre daha gümbür gümbür ve daha geniş geldi..Maestro yazılımından Soft Limiter ı açtım kayıt alırken..Bundanda kaynaklanıyor olabiliyor tam bilmiyorum..İleride geride bir tane Isa Two alacağım..Yani bunu duet 2 nin preamp ından memnun olmadığımdan değil, klavye bağlamak için solid state bir preamp istememden dolayı tercih ediyorum..
    İsa two ya da One kalitesini Duet ile tam anlamıyla duyamazsın.Oldukça fark eder ama Mytek,Lynx,Benchmark..vs.. gibi adc ile daha iyi sonuç alırsın.

Yavuz YURTGÜDER tavsiyesi ile İsa ve mytek adc ve rode k2 üçlüsünü mytek dac tan ilk dinlediğimde sonuç çok daha iyiydi. O zamanlar elimde Rme AIO ve Steinberg Mr 816 vardı.

Hele ki tlm 103, akg c414 ve Shure ksm 44a gibi bir mikrofonla daha iyi sonuçlar alırsın.
    Yine Yavuz YURTGÜDER in tavsiyesi ile Shure Ksm 44a aldım.Ksm 44 değil ksm44a.Birinin öz gürültüsü 7 db birinin 4 db(44a). Müthiş bir mikrofon.Müthiş flat. Elimdeki en sessiz pre rupert neve 5017 ve ksm 44a ile birleşince müthiş sessiz.Aynı sessizliği akg c414 ile alamadım.Shure göre biraz daha özgürültüsü var.

Yavuz YURTGÜDER e ( yavuzy ) bir kez daha teşekkür ederim.

Konu Seyit ÖZTÜRK tarafından (27 Haziran 2015 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.