NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1189 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 5 ile 5 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Digital Performer 9

Bu konu 1707 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...

Digital Performer 9 1707 Reviews

Konuyu değerlendir: Digital Performer 9

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1707 kez incelendi.

Motu da karanlık temaya dönmüş. Belki 10 defa DP kurdum sildim. Bir türlü ısınamadım. Çok karmaşık geliyor bana. Aslında iyi daw ama karmasadan kurtulması lazım. Belki bu sürümünde duzletmıslerdır. Tema güzel görünüyor. Umarım kullanılabilirlikte öyledir.

Q10 cihazımdan gönderildi

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips

çok iyi program. film ve game audio için dışarda çok önemli üst düzey producer lar var kullanıcıları. acayip yenilikler var 9 da gördüğüm kadarıyla.OSx de çok kanallı otomasyon editte logic kadar hızlı değildi 8, 9 henüz demo denemedim birazdan bakınıcam, 2 önemli hareket için Dp de ara yazılım olarak tercih ediyorum ana 2 yazılım arasında. translator gibi kullanarak, üzerinde edit değil. fakat, psikolojiye zor gelmiyorsa ve yapılan işe uygunsa zorluk iyidir her zaman geliştirir.

bu açıdan eğer sebepleri güzelse her türlü kullanırım. Eğer bu zorluk gereksizce basitlikte şeyler içinse o zaman psikolojiye zor gelir ve doğrudur fakat DP büyük bir program. Şu an realtime spectral gelmiş ki bu samplitude x2 de gelen bir şey, dar tema değil 20 e yakın bright demalarda var, dark sadece gösterilen, bence çok iyi, ayrıca yazılımlar çok yakınlaştılar, studio one logici izliyor,logic samplitude izliyor, sequoia merging adr ovation ve radyo broadcast özelliklerini izliyor enteresan bir takip süreci var, örneğin 10.1 de logic üzerinde gelen convert automation track to region ya da, tam tersi region to track müthiş birşey bildiğim kadarıyla sadece logic ve samplitude da var, yalnız bu x2 de eylülde açıklandı, sonra logic aradan ayar geçti 10.087 de yoktu, 10.1.1 ile direk menüdeki ismiyle birebir özelliği ekledi, logic eksikleri çok hızlı kapatıyor bu şuradan belli, bu özelliği örneğin samplitude, 4 yıl sonra x2 new release özellikleri arasında öne çıkartırken, logic versyon değiştirmeden sadece 10.1 update i ile sunuyor.. çok kısa updateler ile birbirlerindeki kritik hareketleri almaya başladılar ama, hala samplitude da alamadıkları 2-3 şey var, logic x2 bounce to place i forumdaki kullanıcıların taleplerine eş değer şekilde geliştirirse oyun değişir.

fakat DP 9 açısından bence mükemmel bir program şu an, yakında merging 10 tanıtılıcak websitesi hazırlanıyor şu an, bounce to place eklemişler orayada olcak iş değil ama oldu. eğer bu tür şeyler psikolojiye zor geliyorsa 30 dolarlık reaper da tüm bu DDP dahil özelliklerin var olduğunu bilmemize rağmen talep etmeyebiliriz.. eğer amaç özelliklerse ve yapalan işte kullanılacaksa bu da ( kullanıcı tercihi) herkesin istekleri farklı, arayüz önemli değil, özellikler önemli şeklinde bakılacak olursa eğer, ki game audio ve film audio ve diğer productlarda video hazırlayan insanların editlerinden anlaşılan, insanlar ince çalışıyorlar, haliyle programları kullanmak gerekiyor, basitlik sadece basitlik gerektiren yerlerde gerekli bence, bunun dışındaki basitlik, sadece basitliktir, eğer psikoloji müsaitse o zaman basitlik bizi geliştirmez, gelişmemizi yavaşlatır.dolayısıyla detaylar çok önemli her yeniliğin farkında olmak gerek, logic+samplitude+dp+nuendo+sequoia+protols.. büyük programlar, tümüyle özelliklerinin farkında olunca ve kullanacak bir psikolojiyle yaklaşılınca çok iyiler. az sonra 9 demo indiricem, muhtemelen aaf tarafı için onu da 8 kaldırıp kullanacağım. şimdilik samplitude+logic. ama bazı şeyler için 9 a da başvurabilirim. önemli sebepleri var. bu da kişisel tabi ki.

Dp zor değil, sadece öğrenmek için biraz zaman ayırmak gerekli.Hakkı yenmiş programlardan.Bunun da sebebi var.Senelerdir 8 sürümüne kadar OS X te logic gölgesinde kaldı.Bu süre zarfında üst düzey producer lar tarafından kullanıldı.Hatta bu insanlar logic varken bunu tercih etti.Özellikle film müziği ve projesinde tercih edilmiş bir program.
    Hızlı freeze özelliğinin olmaması ilk dikkatimi çeken şeydi.Mixer arayüzü güzel ve kullanışlı.Efekt paketi çok iyi.
    Senelerin verdiği alışkanlıktan dolayı Cubase kullanıyorum.Bu yüzden Cubase 8 aldım.Logic çok iyi ve basit bir şekilde alışmama rağmen yine Cubase döndüm.Alışkanlık mevzusu tamamen.

Dp 9 açısından şöyle bir durum söz konusu;
    Programın senelerdir kırılmışı yoktu.8 sürümü ile pc de boy gösterdi.Cubase,sonar gibi senelerdir kırık versiyonları olmadığından ve Studio One gibi basit olmadığından millet alışamadı.
    Oysa ki alışanın bir daha vazgeçemeyeceği bir program.

Demosunu indirdim.Denemek için.8 sürümü hem 32 hem de 64 bit tabanına destek veriyordu.9 sürümü tamamen 64 bit olsa daha iyi olur gibime geliyor.Daha kurmadım.