NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 1216 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: AUDIOPORT UNIVERSAL / PC-to-Mac and PC-to-PC Audio via Ethernet

Bu konu 1886 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

AUDIOPORT UNIVERSAL / PC-to-Mac and PC-to-PC Audio via Ethernet 1886 Reviews

Konuyu değerlendir: AUDIOPORT UNIVERSAL / PC-to-Mac and PC-to-PC Audio via Ethernet

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1886 kez incelendi.

AUDIOPORT UNIVERSAL / PC-to-Mac and PC-to-PC Audio via Ethernet

AUDIOPORT UNIVERSAL

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

ethernet üzerinden pc ve mac DAW midi ve effect kullanılabiliyor üstelik diyelim ki main daw PC de, osx de bir daw içinden kanallara sesler ekleyip Mixer insert efekt verip, dönüp main DAW lay dediğinizde Rewire gibi Mixbuss rack gibi OSX üzerindeki FX ler çalışıyorlar sadece FX değil MIDI ler de. 32 kanal 192 khz ethernet üzerinden yapıyor, cooper LAN ve FXteleport bildiğim kadarıyla aynı mantık fakat MIDI, Audio port hos universal üzerinde burada audio effektler de var, tabi işin ehli bir vienna instrument pro 2 orda aax dahil çok daha geniş yürüyebiliyorsunuz çünkü tek satın alışda 3 lisans veriliyor ve elicenser ile PC MAC midi audio çalışılabiliyor. tabi audio port hot universal biraz daha karışık, yapılacak ethernet ayarları var, İnanılmaz bir sistem fakat, saç baş yolduracak bir trailer ve Pdf trafiğine zamanınız varsa başaracağınıza inanıyorsanız harika bir seçenek fakat aynı zamanda kurulumu çok zor

her sistem kendi başına çalışıyor hakintosh ya da vmware değil, windows ve OSX üzerinde 32 output imkanı ile MIDI ve audio ve efektler dahil. örnek main daw PC ableton, OSX daw digital performer, ve PC de ableton içinde aranje devam ederken, OSX de DP içindeki kanalardaki DP nin Mixer efekt paketini ( sanki ableton kanal mixeri gibi ) kullanabiliyoruz, bence harika

AudioPort™ Universal User Guide.

network konusunda üst seviye şirkette çalışan arkadaşım var, müziklerden zaman kalırsa yaz sonuna doğru bu sistemi çalıştırmayı düşünüyorum çünkü, OSX tarafında ve PC tarafıda benim açımdan kaçınılmaz oldu. iki taraftada exculives DAW efektler var, audioları vmware ya da network file sharing ile taşımadan, eşzamanlı sanki reason rewire gibi yürümek güzel bir hayal ama gerçek, herşey PDF de

Eğer sadece audio ve efektler değil de, Vstatk stilinde sadece MIDı yürütmek isterseniz örnek ( çok güçlü bir PC kurdunuz server CPu ) ama İmac de aranje yapıyorsunuz main DAW. Bu durumda PC yi sadece İşlemci gücünü tıpkı ( logic 9 node ) yada Reaper da ki CPu paylaşımı desteği gibi kullanmayı tercih ettiniz, yani PC de örneğin Kontakt açıcaksınız ve kontakt output 1-2-3-4-5-6-7-8-9-.. sesleri seçip, MIDI device iki makineyi birnbirine ethernet ile bağlamak mümkün, FX teleport ve CopperLAN gibi, aşağıdaki video da 4 PC birbirine ethernet ile bağlı ve tek proje üzerinde 4 ayrı cpu çalışıyor.

alternatifler 1
    FXTELEPORT

alternatifler 2
    Copper LAN

alternatifler 3
    VIENNA Ensemble Pro

Cross-platform MIDI and audio LAN solution for Macs and PCs.

Eser Hocam Çok teşekkür ederiz önümüzde yeni ufuklar açtınız.
    Bu paylaşımlarınızla biraz kafamda şekil oluşmaya başladı, bunu genişletmek adına neti tarayayım dedim; şu video yu izleyince manyadım ve ben daha müziğin tabiri caizse ıngaaa sındayım, yol yakınken vazmı geçsem dedirtti

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

viennada lisans 3 adet bildiğim kadarıyla bu ethernet desteğinde OSX & PC için en iyi yol deniyor, coppler ve fxteleport Pc to PC, fakat işlem gücünden ziyade yazılımları mixbuss şeklinde kullanmaya yarıyor,

eğer kursaydım örneklemem şu olurdu herhalde, mesela harrison Mixbuss içinde bir Mixbuss track açıp, harrison EQ mixbuss kanal 1-2 stereo, kanal 3-4 digital performerin muhteşem dynamic EQ sunun Hshelf leri, kanal 5-6 logic X ini space designer revebi AUX, hepsi birden ethernet üzerinden PC de MIDı tarafı studio one 3, sonra aranje bitiminde tüm ethernet FX ler entegre şekilde Samplitude Mix. tadından yenmez tabi.

böylece audoiları taşımadan tek mixer ekranına bakar gibi hepsinin iyi oldukları yerden yakalamak. müthiş düşünceler, ben oradan oraya taşıyorum sürekli ufacık 1db hatta 0.5 değerler için minimal dokunuşlar için her birinde render yaptığım işler var. fakat eğer bunu başarabilirsem, nefis olacak fakat önce şu yazılımı satın almak gerek tabi ki.

Konu eser karaca tarafından (30 Mayıs 2015 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.