NOTICE Notice: This is an old thread. The last post was 578 days ago. If your post is not directly related to this discussion please consider making a new thread.
+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 23 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Karadeniz Müzik-Studyo

Bu konu 5816 kez görüntülendi 22 yorum aldı ...

Karadeniz Müzik-Studyo 5816 Reviews

Konuyu değerlendir: Karadeniz Müzik-Studyo

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5816 kez incelendi.

Kabinin içi çok güzel görünüyor abi. Çok sevindim. Bol kazançlar...

Nektar Impact GX49, AMD Ryzen 3 1200 8GB Pc

samsun için nimetsiniz hocam saygılar...

Erhangul, ugur86 Şu üyeler, talip58 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı talip58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    samsun için nimetsiniz hocam saygılar...
    Talip abi seni burada görmek ne güzel

Arkadaşlar Talip abi samsun operanın tonmaisteridir, çok bilgili ve değerli bir abimdir.

Erhangul Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo Twin/WARM Audio WA87/Rode NT5 St./Yamaha NS10m/AKG k612 & DT770

Merhaba arkadaşlar, kayıtlarını ve mixlerini yaptığımız Eren Tekin kardeşimizin Al Yazma klibi yayında, keyifli seyirler, bu arada vokaller c414 ile alındı.

Aranjör: Erhan GÜL
    Mix: Uğur İhtiyar
    Mastering: yavuz Yurtgüder

abdullahatalan, Cho®dSolo, EsbaB, gunayahmet, Mehmet Uzunosmanoğlu, nacib, tezcankoray, yiğit alkan Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, kayıtlarını ve mixlerini yaptığımız Eren Tekin kardeşimizin Al Yazma klibi yayında, keyifli seyirler, bu arada vokaller c414 ile alındı.

Aranjör: Erhan GÜL
    Mix: Uğur İhtiyar
    Mastering: yavuz Yurtgüder

Ellerinize sağlık hocam. Klipte isminizin geçmemesi kötü olmuş bence. Girişte iliştiriyorlardı aslında, söz-müzik, aranjör vs. diye...

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık hocam. Klipte isminizin geçmemesi kötü olmuş bence. Girişte iliştiriyorlardı aslında, söz-müzik, aranjör vs. diye...
    Kral tv'deki kliplerde ben de görüyorum evet aslında yazılabilirdi ama gözden kaçmıştır muhtemelen.

Çok güzel mix tüm enstürmanlar ne güzel geliyor kulağa Mix hakkında detaylı açıklamalar mümkün mü hocam ?

[I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]

Alıntı siyahitin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel mix tüm enstürmanlar ne güzel geliyor kulağa Mix hakkında detaylı açıklamalar mümkün mü hocam ?
    Beğenmenize sevindim hocam, detay olarak beklentinizi bilemiyorum ama kayıtların bazıları dışarda alınıp geldi, ama vokal ve gitarları studyoda kendimiz c414+spl goldmike+apogee duet zinciri ile kaydettik, dynaudio bm6a+mixcube'ler ile mixi tamamladım. fabfilter pro-q, waves renaissance compressor ve lexicon lxp reverb'ler ağırlıkta kullandığım pluginler. mastering'i de Yavuz Yurtgüder'e yaptırdık zaten. genel sound kalitesini mix kadar aranjede kullanılan sesler de etkiliyor, kaliteli vst'ler, iyi ham kayıtlar olmalı.

averen Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Vokal bölümüyle beraber giren ;sanırım, akustik gitar onlar çok hoşuma gitti. Çok güzel bir genişlik var bunu sağlamak sadece ekipmanlarla ilgili değil sanırım ? Ama kaydın iyi alınması da belki de en öncelikli sebep bunun güzel duyulmasında.
    Tabi tecrübeniz de girmiş içine ve ortaya çok güzel bir şey çıkmış.

detay olarak da benim merak ettiğim şeyler var tabi ;
    Gitarları siz kaydettiğinize göre gitar kayıtları ile ilgili,eskiden yapamayıp da ; şimdi yaptığınız için, eksik ya da fazla yeni başlayanların ya da gelişmekte olanların fark edemediği öğretilerinizi duymak isterim

Mümkünse

EsbaB Şu üyeler, siyahitin adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    [I]prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I]